آیا BMW i8 واقعاً به درد ایران می‌خورد؟

BMW i8 ، از جنجالی‌ترین اتومبیل‌هایی است که در ۱۰ سال اخیر به بازار ایران عرضه شده است. این مدل هیبریدی که با نمایی بسیار عجیب و آینده‌نگر خود از نسخه کانسپت یا مفهومی به نمونه تولیدی تبدیل گردیده است، با سطح فناوری بسیار بالایی ساخته می‌شود.

شرکت BMW آلمان برای اتومبیل اسپرت و پاک خود از یک پیشرانه ۱.۵ لیتری ۳ سیلندر توربو برای چرخ‌های پشت و یک جفت موتور الکتریکی برای چرخ‌های جلو بهره گرفته که هر کدام از آن‌ها به ترتیب، توانی برابر ۲۲۸ و ۱۲۹ اسب بخار (برای هر دو موتور الکتریکی) تولید می‌کنند تا در نهایت، نیروی ۳۵۷ اسب بخار به چرخ‌های این خودرو انتقال یابد.

همچنین یک جعبه دنده دو سرعته خودکار برای چرخ‌های جلو (موتور الکتریکی) و یک گیربکس شش سرعته دو کلاچه برای چرخ‌های پشت (موتور بنزینی) این اتومبیل جاسازی شده که در نهایت، شتاب صفر تا صد ۴.۴ ثانیه (در بعضی منابع ۴ و کمتر اعلام شده است) و مصرف سوخت ۲.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر برای سیکل ترکیبی را به راننده عرضه می‌کند.

این اتومبیل اسپرت و بسیار زیبای ۱۴۰ هزار دلاری (حدود ۷۰۰ میلیون تومان) که برای اولین بار اردیبهشت سال ۹۴ به بازار ایران وارد شد، این روزها با برچسب قیمت میلیاردی معامله می‌شود که این اعداد و رقم‌ها نسبت به قیمت پایه مذکور چندان قابل قبول نیست.

داستان از این قرار است که بیش از ۵۰ دستگاه BMW i8 مدل ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶، سال قبل به وسیله وارد کنندگان متفرقه (و نه نماینده رسمی) به ایران وارد گردید که هیچ‌ یک از این مدل‌ها تا چندی قبل مجوز گرفتن پلاک ملی و برگه سبز را نداشتند، اما چرا؟ این اتومبیل با وجود حجم موتور ۱۵۰۰ سی سی خود شامل قانون ممنوع بودن واردات اتومبیل با پیشرانه حجیم‌تر از ۲۵۰۰ سی‌سی نشد، اما با توجه به این که i8 در دسته اتومبیل‌های لوکس و گران‌قیمت قرار می‌گیرد و در فهرست اتومبیل‌های مجاز به ورود، اسمی از این اتومبیل دیده نمی‌شود، تمام i۸ های وارد شده به ایران تا چندی قبل فاقد پلاک بودند و مجوز رفت و آمد در خیابان‌های ایران را نداشتند.

آخرهای بهمن ماه سال ۹۴ خبرهایی مبنی بر ارائه پلاک ملی به i8 های موجود در بازار و نمایشگاه‌ها منتشر گردید که این موضوع قیمت این اتومبیل را از حدود یک تا ۱.۵ میلیارد تومان به ۱.۵ تا ۲.۲ میلیارد تومان رساند!

با توجه به وزن ۱۴۸۵ کیلوگرمی این اتومبیل، قیمت BMW i8  در بازار کشور از قرار ۱.۵ میلیون تومان به ازای هر کیلوگرم حساب می‌شود! توجه داشته باشید شما با پرداخت کردن این مبلغ، یک اتومبیل کاملاً آینده‌نگرانه می‌خرید که به دلیل فناوری بسیار بالا و نبودن زیرساخت‌های لازم برای ارائه این اتومبیل به بازار ایران، هیچ گونه خدماتی (در سطح تخصصی) حتی از طرف نمایندگی BMW دریافت نخواهید کرد.

طبق اعلام بعضی منابع در حال حاضر از حدود ۵۰ دستگاه i8  وارد شده در رنگ‌های آبی، سفید، خاکستری، نقره‌ای و مشکی، تعداد ۳۲ دستگاه موفق به گرفتن پلاک ملی شده‌اند و دیگر شاهد ورود این اتومبیل به ایران نخواهیم بود.