افشای مشخصات کامل بی ام و M5 کامپتیشن جدید

اگر در مقابل وسوسه خرید نسل جدید بی ام و M5 مقاومت کرده و می‌خواهید مدل مجهز به پکیج کامپتیشن را بخرید بهتر است کمی تأمل کنید. پس از افشای برخی جزئیات از محصول اسپورت BMW در ماه‌های اخیر، اطلاعات کاملی از این سوپر سدان به گوش رسیده است.

افشای مشخصات کامل بی ام و M5 کامپتیشن جدید
اولین موضوع اینکه پیشرانه ۸ سیلندر ۴٫۴ لیتری بای توربوی M5 کامپتیشن در مقایسه با مدل استاندارد ۲۵ اسب بخار و ۵۰ نیوتون متر گشتاور بیشتری دارد. بدین ترتیب خروجی این خودرو به عدد قابل توجه ۶۲۵ اسب بخار و گشتاور آن نیز به ۸۰۰ نیوتون متر رسیده که این امر باعث می‌شود باواریایی ها در برابر مرسدس-ای ام جی E63 S مزیت ۲۲ اسبی داشته باشند اما از نظر گشتاور هنوز هم ۵۰ نیوتون متر کمتر در چنته دارند.

افشای مشخصات کامل بی ام و M5 کامپتیشن جدید
به لطف خروجی بیشتر، بی ام و M5 کامپتیشن در بحث شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت یک‌دهم ثانیه سریع‌تر بوده بنابراین تنها در ۳٫۳ ثانیه به این سرعت رسیده و یک‌دهم ثانیه نیز سریع‌تر از حریف اشتوتگارتی خود است. هنوز سخنی درباره سقف سرعت این هیولا زده نشده اما قطعاً حداقل سرعت ۳۰۵ کیلومتر در ساعتی نسخه استاندارد بیشتر خواهد بود. به عنوان یادآوری بد نیست بدانید حداکثر سرعت E63 S مجهز به پکیج راننده ۳۰۰ کیلومتر در ساعت است.

افشای مشخصات کامل بی ام و M5 کامپتیشن جدید
جدای از قدرت بیشتر، M5 کامپتیشن دارای سیستم اگزوز اسپورت خواهد بود اما به یاد داشته باشید که این سیستم از نوع تیتانیومی سبک‌وزن نخواهد بود. مهندسان BMW همچنین سیستم تعلیق را دست‌کاری و آن را سفت‌تر کرده و ارتفاعش را پایین‌تر آورده‌اند. رینگ‌های آلیاژی سفارشی نیز بخشی از پکیج بوده است. نشان‌ها و رکاب‌های جانبی به همراه بخش پایین سپر عقب نیز به رنگ مشکی خواهند بود. رکاب‌های داخلی خودرو نشان نورانی کامپتیشن را به راننده نشان خواهند داد. همچنین کاور پیشرانه از نوع فیبر کربنی بوده و نوشته کامپتیشن نیز به چشم خواهد خورد.

افشای مشخصات کامل بی ام و M5 کامپتیشن جدید
البته موضوع سورپرایز کننده اینکه این خودرو دارای ترمزهای سرامیک کربنی نخواهد بود. البته هنوز برای سخن گفتن قطعی دراین‌باره زود است.

افشای مشخصات کامل بی ام و M5 کامپتیشن جدید
این اطلاعات توسط یکی از کاربران فروم بیمر پست افشا شده و کاربر دیگری نیز ۷ رقم آخر شماره شاسی M5 کامپتیشن خود را ذکر کرده است.


انتظار می‌رود رونمایی رسمی این سوپر سدان هشتم می صورت بگیرد و تولید آن نیز از ماه جولای استارت بخورد. اولین نسخه‌های M5 کامپتیشن نیز در ماه دسامبر به دست مشتریان خواهد رسید. هنوز قیمت خودرو مشخص نشده اما انتظار داریم قیمت این پکیج در حدود ۷۳۰۰ دلار نسل قبلی باشد. بدین ترتیب بهای خودرو به محدوده ۱۱۰ هزار دلار افزایش خواهد یافت و گران‌تر از مرسدس-ای‌ام‌جی E63 S با قیمت ۱۰۴۴۰۰ دلار خواهد بود.