اوه نه، BMW دیگر مدل دنده دستی M5 و M6 را تولید نخواهد کرد

علاقمندان فقط چند ماه برای سفارش یک خودروی BMW M5 با دنده دستی وقت دارند. همان طور که BMW اعلام کرده است، قصد خارج کردن این خودرو از خط تولید و معرفی نسل جدیدی از آن را دارد.

خبرهای ناراحت کننده حاکی از آن است که رییس شاخهٔ M BMW، فرانک فن میل، به سایت Car&Driver اعلام کرده است که BMW M5 شش دنده دستی دیگر جذابیت و فروش چندانی ندارد و بعد از معرفی خودروی جدید در پاییز، از خط تولید خارج می‌شود.

اوه نه، BMW دیگر مدل دنده دستی M5 و M6 را تولید نخواهد کرد

این خودرو منحصراً برای بازار آمریکا عرضه شده است و خروجی‌های آن ۵۶۰ اسب بخار نیرو و ۵۰۰ پوند-فوت (۶۷۸ نیوتون متر) گشتاور است که توسط یک موتور ۴٫۴ لیتری ۸ سیلندر V شکل توربو دوقلو تولید می‌شود. گیربکس دستی از روی M6 نیز حذف خواهد شد چرا که ” تقاضا برای این خودرو تقریباً به صفر رسیده است”.

اوه نه، BMW دیگر مدل دنده دستی M5 و M6 را تولید نخواهد کرد

تصمیم BMW بر روی سایر مدل‌های سری M تاثیری نخواهد داشت و آن‌ها کماکان با دنده دستی عرضه خواهند شد. طبق گفته‌های فن میل ” در مدل‌های M2، M3 و M4 سیستم تعویض دنده به صورت دستی باقی خواهد ماند.”

ضمناً، این خودروساز آلمانی در حال کار بر روی نسل جدید M5 است، که طبق گزارشات، گزینه ۲ دیفرانسیل بر روی آن اضافه شده است و بیش از ۶۰۰ اسب بخار نیرو توسط نسخه بروز شده همین موتور ۴٫۴ لیتری، ۸ سیلندر V شکل تولید می‌شود. تاریخی برای معرفی رسمی این خودرو از سوی BMW اعلام نشده است، اما ما امیدواریم این خودرو را سال آینده ببینیم.