این پارکینگ ۹۷ میلیارد تومان ارزش دارد!

صدور مجوز واردات خودروهای هیبریدی لوکس، ارزشی چند ده میلیاردی به پارکینگ‌های محل نگهداری این خودروها داده است.
در بین انواع کالاهای لوکسی که به هر دلیل وارد کشور می‌شود؛ عکس العمل آن به واردات خودروهای میلیاردی بیشتر از دیگر اقلام است به صورتی که خیلی‌ها حاضرند پرداخت تعرفه میلیونی آن را به جان بخرند ولی لوکس سوار باشند.
اما بعضی از مصوبه‌ها هم به کمک از ما بهتران می‌آید؛ از جمله آن می‌توان به چراغ سبزی که مسئولان به خودروهای هیبریدی نشان دادند، اشاره نمود که طبق آن دروازه واردات کشور به روی یکی از انواع مدل‌های هیبریدی دنیا یعنی “BMW i8” گشوده شد و حدود ۶۵ خودرو با آپشن های گوناگون به ارزش ریالی ۳۸۷ میلیارد و ۷۱۳ میلیون و ۶۴۳ هزار و ۸۰۵ ریال، اروپا را به مقصد تهران ترک کردند.
گفتنی است این خودروها با ارزش ۶۰۰ میلیون تومانی به پارکینگ‌های گمرک وارد اما در نمایشگاه‌ها میلیاردی به فروش می‌رفتند؛ بطوریکه برمبنای گزارش‌های میدانی BMW i8 مدل ۲۰۱۶ در بازار ایران با محاسبه تعرفه و مالیات با قیمت حدود یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به فروش رسیده و مدل ۲۰۱۵ این خودرو نیز حدود یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.
با اشاره به واردات ۶۵ دستگاه BMW i8 در سال ۹۴ اگر تمام این خودروها را در یک پارکینگ جمع کنیم، گویی ۹۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از سرمایه‌های کشور را یکجا انبار کرده‌ایم.
همچنین جالب است بدانید بیشترین سرعت این خودرو ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت است که عملاً با سرعت مجاز در آزاد راه‌های ایران هیچ نوع سازگاری ندارد.