بازگشت بی ام و به لمانز پس از هفت سال

بی ام و در مسابقات موتور اسپورت گوناگونی حضور داشته و البته موفقیت‌هایی نیز به دست آورده است. این مسابقات شامل استقامت ۲۴ ساعته لمانز نیز بوده است. باواریایی ها آخرین بار ۷ سال پیش در لمانز حضور داشتند اما غیبت آن‌ها در این مسابقه آخر هفته جاری به پایان می‌رسد.

بازگشت بی ام و به لمانز پس از هفت سال
این خودروساز آلمانی دو خودروی جدید M8 GTE را در تست‌های پیش از مسابقات شرکت داده و اواخر این ماه نیز بازگشتی مهم به لمانز را اعلام خواهد کرد. این دو خودرو در خلال تست‌های پیش از مسابقات در مجموع ۱۲۰۰ کیلومتر را طی کرده‌اند.

بازگشت بی ام و به لمانز پس از هفت سال
بدین ترتیب این اولین باری است که بیمرها از سال ۲۰۱۱ تاکنون در لمانز می‌غرند. در آن سال بود که بی ام و M3 GT2 توانست به رتبه دوم در کلاس LMGTE Pro دست یابد. تنها پیروزی قاطع بی ام و در این مسابقات به سال ۱۹۹۹ و خودروی V12 LMR بازمی‌گردد که توانست تویوتا GT-One و آئودی R8R را شکست داده و پیروزی را به ارمغان بیاورد. این خودروساز البته جدای از حضور مستقیم در این مسابقات قوای محرکه خودروی مک لارن F1 GTR را نیز ساخته است. این خودرو در سال ۱۹۹۵ برنده مسابقات شد.

بازگشت بی ام و به لمانز پس از هفت سال
اما BMW امسال برای پیروزی قاطع رقابت نخواهد کرد و تیم برای اثبات اینکه در کلاس GTE Pro حرف‌های زیادی برای گفتن دارد باید بر برخی مشکلات اولیه غلبه نماید. ماه پیش دو خودروی BMW در مسابقه افتتاحیه فصل در اسپا حضور یافتند و پس از فورد، پورشه و فراری به رتبه‌های پنجم و هشتم رسیدند.

بازگشت بی ام و به لمانز پس از هفت سال
مدیر تیم BMW MTEK می‌گوید:

حضور دوباره در مسابقات لمانز خوب است. خودروها کاملاً خالی از مشکل بوده اما فقط برخی مسائل جزئی باقی مانده که آن‌ها را پیش از شروع مسابقه حل می‌کنیم. ما ۱۲۰۰ کیلومتر تست را انجام داده و اطلاعات خوبی به دست آورده‌ایم. ما کار زیادی را انجام خواهیم داد اما از تست‌های امروز بسیار خرسندم.