بخش M شرکت BMW موتورهای شش سیلندر و دیفرانسیل عقب را حذف نمی‌کند

مهم نیست بقیه چکار می‌کنند، بخش M همچنان به موتورهای شش سیلندر و دیفرانسیل عقب وفادار می‌ماند، این موضوع احتمال معرفی خودرویی با عملکرد بالا و چهار سیلندر را از بین می‌برد.
در مصاحبه‌ای با «Motoring» به مناسبت آغاز بخش M2 کارستین پریز سرپرست مدیریت تولید بی‌ام‌دبلیو گفته است که خودروهای دیفرانسیل عقب و شش سیلندر دو ویژگی مهمی هستند که مشتری‌ها را به سوی بخش M جذب می‌کنند.
پریز در پاسخ به پرسشی دربارهٔ اضافه شدن موتورهای چهار سیلندر به برند گفت: «امیدوارم این اتفاق رخ ندهد، چون موتورهای شش سیلندر بخشی از DNA شرکت ما است. مساله فقط قدرت نیست؛ بلکه آن صدای شاخص هم مهم است. اگر به مدل‌های پرفورمنس M که طی سه یا چهار سال گذشته اضافه شده‌اند نگاه کنید می‌بینید که به عنوان تنظیم اولیه همگی RWD هستند و موتورهای شش سیلندر دارند. این‌ها خودروهایی هستند که افراد جدید را به برند M و مدل‌های اصلی آن جذب می‌کنند و این بسیار مهم است.
او اضافه کرد: «ترکیب موتور شش سیلندر و دف عقب تنها یک مزیت رقابتی فروش در بازاریابی نیست بلکه چیزی است که واقعاً افراد را به برند ما جذب می‌کند.»
تازه‌ترین مثال از این نوع خودروی M2 است که طبق همان دستورالعمل تولید شده در حالی که برخلاف مرسدس آ ام گ A45 با موتور چهار سیلندر و چهار چرخ محرک و آئودی RS3 با چهار چرخ محرک و سیستم انتقال قدرت پنج دنده آن است.