بروشور احتمالی تویوتا سوپرا ۲۰۱۸ منتشر شد

به گزارش پرشیاخودرو نمایندگی سعادت آباد، یک وب‌سایت صربستانی تصویری از بروشور احتمالی تویوتا سوپرا را منتشر کرده است. اگر این خبر صحت داشته باشد، نه تنها شاهد بازگشت نام دوست‌داشتنی سوپرا خواهیم بود بلکه طبق تصویر منتشر شده این خودرو برند Gazoo Racing را نیز با خود به همراه خواهد داشت. این را می‌توان از لوگوی مشکی و قرمزی فهمید که نوشته‌ی GR را بر پیشانی خود می‌بیند. در تصویر یاد شده بخشی از نمای جلوی خودرو نیز قابل دیدن است. با توجه به این بخش می‌توانیم وفاداری سوپرا به کانسپت برجسته‌ی FT-۱ را ببینیم.

بروشور احتمالی تویوتا سوپرا ۲۰۱۸ منتشر شد

یکی از صفحات این بروشور مشخصات فنی خودرو مثل ابعاد را ذکر کرده است. طول/عرض/ارتفاع خودرو به ترتیب برابر با ۴۳۸۰/۱۸۳۰/۱۲۸۰ میلی‌متر بوده و فاصله‌ی بین محورها نیز ۲۴۷۰ میلی‌متر است. بسته به نوع مدل، سوپرای جدید وزنی بین ۱۳۵۰ و ۱۴۳۰ کیلوگرم خواهد داشت و می‌توان آن را با رینگ‌های ۱۸ و ۱۹ اینچی سفارش داد.

بروشور احتمالی تویوتا سوپرا ۲۰۱۸ منتشر شد

نسخه‌ی سطح پایه‌ی این خودرو از پیشرانه‌ی ۲ لیتری بنزینی با قدرت ۱۹۲ اسب بخاری و گشتاور ۳۲۰ نیوتون متری استفاده خواهد کرد. نسخه‌ی فول تر از همان پیشرانه با قدرت بیشتر ۲۵۲ اسبی و گشتاور ۴۰۰ نیوتون متری سود خواهد برد. فول ترین مدل از پیشرانه‌ی بزرگ‌تر ۶ سیلندر ۳ لیتری با قدرت ۳۴۰ اسب بخاری و گشتاور ۴۵۰ نیوتون متری استفاده خواهد کرد.

بروشور احتمالی تویوتا سوپرا ۲۰۱۸ منتشر شد

گفته شده تویوتا سوپرا از پیشرانه‌های بی ام و سود خواهد برد و احتمالاً نسخه‌ی میانی ۲۵۲ اسب بخاری از نظر قدرت با بی ام و ۳۳۰i برابری می‌کند. یک احتمال هم وجود دارد که مدل پرچم‌دار سوپرا از همان پیشرانه‌ی ۶ سیلندر ۳۲۶ اسبی بی ام و ۳۴۰i استفاده کرده اما قدرت آن ۱۴ اسب بخار افزایش یافته باشد.

بروشور احتمالی تویوتا سوپرا ۲۰۱۸ منتشر شد

جدیدترین اخبار نشان می‌دهند که تویوتا کانسپت نزدیک به مدل تولیدی را در نمایشگاه خودروی توکیو رونمایی کرده و مدل تولیدی در سال ۲۰۱۸ روی خط تولید برود. این خودرو در تأسیسات مگنا اشتایر اتریش و در همان جایی که جایگزین بی ام و Z۴ تولید خواهد شد روی خط تولید خواهد رفت.

طبق جدیدترین اخبار، تصویر منتشر شده در واقع به‌صورت رسمی از سوی تویوتا منتشر نشده و ضمیمه‌ی یک مجله‌ی ژاپنی با نام Holiday Auto است.