بزرگ‌ترین صادرکننده خودرو از آمریکا کیست؟!

فکر می‌کنید بزرگ‌ترین صادرکننده خودرو از خاک آمریکا کدام کمپانی است؟ جنرال موتورز؟ فورد؟ فیات-کرایسلر؟ بهتر است دوباره فکر کنید! این عنوان به بی ام و تعلق دارد.

بزرگ‌ترین صادرکننده خودرو از آمریکا کیست؟!
البته این رده‌بندی بر اساس ارزش است. باواریایی ها بر اساس داده‌های منتشر شده یک‌بار دیگر بزرگ‌ترین صادرکننده خودرو از خاک آمریکا لقب گرفته‌اند.

بزرگ‌ترین صادرکننده خودرو از آمریکا کیست؟!
بی ام و در حال حاضر تنها یک سایت تولیدی در آمریکا دارد اما خب همین یک کارخانه نیز بزرگ‌ترین تأسیسات باواریایی ها در سراسر جهان می‌باشد. تأسیسات مونتاژ اسپارتانبورگ اکثر کراس اوورهای این شرکت از جمله X3، X4، X5 و X6 را می‌سازد؛ و البته اسپارتانبورگ آماده تولید پرچم‌دار کمپانی یعنی X7 جدید نیز می‌شود.

بزرگ‌ترین صادرکننده خودرو از آمریکا کیست؟!
یکی از مسئولان دپارتمان تجارت آمریکا می‌گوید:

به عنوان پیشروی صادرات خودروهای کامل سواری، کارولینای جنوبی بیش از ۱۶ درصد سهم بازار آمریکا را در اختیار دارد. این رقم به خوبی نشان دهنده ارتباطات بی‌بدیل جهانی و وضعیت آن به عنوان بازیگری مهم در صنعت خودروی جهان است.

بزرگ‌ترین صادرکننده خودرو از آمریکا کیست؟!
سال پیش بی ام و تعداد ۳۷۱۲۸۴ خودرو در کارولینای جنوبی ساخت که رکورد حدود ۱۴۰۰ دستگاه خودرو در هر روز می‌باشد. از این میزان تولید تعداد ۲۷۲۳۴۶ دستگاه خودرو یا حدود ۷۰ درصد به خارج از آمریکا صادر شده‌اند. اکثر این خودروها از طریق بندر چارلستون صادر شده و ارزش تقریبی ۸٫۷۵ میلیارد دلاری داشته‌اند. ۱۳ درصد دیگر خودروهای صادر شده نیز از طریق بندرهای جورجیا و فلوریدا به خارج از آمریکا منتقل شده‌اند.


تأسیسات اسپارتانبورگ بی ام و همچنین یکی از سبزترین کارخانه‌های آمریکاست. این کارخانه نیمی از انرژی خود را از گاز متان تولید می‌کند. همچنین از پانل‌های خورشیدی روی سقف به منظور تأمین برق موزه و سه جایگاه شارژ عمومی استفاده می‌شود.