به‌روزرسانی نرم‌افزار بی ام و سری 8 از طریق گوشی!

سرانجام پس از مدت‌ها انتظار بی ام و سری ۸ کوپه به‌صورت رسمی معرفی شد و تحسین‌های زیادی را برانگیخت و به نظر می‌رسد این خودرو امیدهای زیادی را زنده خواهد کرد.

به‌روزرسانی نرم‌افزار بی ام و سری 8 از طریق گوشی!
این خودرو دارای طراحی فوق‌العاده جذاب و زیبا و همچنین قوای محرکه احساس‌برانگیزی داشته و قطعاً باعث نگرانی مدیران مرسدس خواهد شد؛ اما شاید یکی از جالب‌توجه‌ترین جنبه‌های سری ۸ نرم‌افزار ConnectedDrive آن باشد.

اگر مالک این خودرو صاحب یک گوشی هوشمند با چیپ NFC باشد خواهد توانست گوشی خود را روی دستگیره درب خودرو بگیرد تا به سادگی به سری ۸ زیبای خود دسترسی داشته باشد. زمانی هم که گوشی در جایگاه شارژ بی‌سیم قرار گیرد خودرو روشن خواهد شد. البته این مهم‌ترین جنبه سیستم ConnectedDrive نیست.
بی ام و با سری ۸ جدید خود سیستم به‌روزرسانی روی هوا (over-the-air) را معرفی کرده است. زمانی که نرم‌افزار جدیدی عرضه شود مالکان خواهند توانست با استفاده از وای فای آن سیستم جدید را روی گوشی خود دانلود کنند. سپس خودرو به گوشی هوشمند متصل می‌شود و نرم‌افزار روی خودرو نصب خواهد شد. البته زمان نصب روی خودرو تنها ۲۰ دقیقه طول می‌کشد.

به‌روزرسانی نرم‌افزار بی ام و سری 8 از طریق گوشی!
مدیر سرویس‌های دیجیتال بی ام و اخیراً گفته بود این خودروساز در حال نهایی سازی استراتژی به‌روزرسانی‌های آنلاین از طریق گوشی همراه یا شبکه وای‌فای است.

او در مصاحبه با اتوموتیونیوز خاطرنشان ساخت:

ما هنوز روی استراتژی خود کار می‌کنیم. تصمیم می‌گیریم که کدام بخش‌های نرم‌افزار می‌تواند آنلاین به‌روز شود و چگونه این کار با استفاده از شبکه LAN محلی یا استفاده از یک سیم‌کارت داخل خودرو صورت گیرد.