بی ام و سری 1 سدان به آمریکا رسید

هنگامی‌که بی ام و در سال ۲۰۱۶ سری ۱ سدان را معرفی کرد، اعلام کرد که این خودرو به‌طور خاص برای پاسخگویی به نیازهای خریداران چینی طراحی شده و صرفاً در بازار چین عرضه می‌شود. حال اما سازندهٔ آلمانی این سدان کامپکت را در مکزیک هم عرضه کرده است. قیمت سری ۱ سدان در مکزیک از ۴۸۹,۹۰۰ MXN معادل ۲۴,۶۰۰ دلار آغاز می‌شود که این یعنی ۴۵ هزار MXN معادل ۲۲۶۰ دلار از سدان بزرگ‌تر سری ۳ ارزان‌تر است.

بی ام و سری 1 سدان به آمریکا رسید

اما متأسفانه سری ۱ سدان مشخصات چندان چشمگیری ندارد زیرا مدل پایهٔ آن که ۱۱۸i نام دارد، به یک پیشرانهٔ ۱٫۵ لیتری سه سیلندر توربو با تنها ۱۳۶ اسب بخار قدرت و ۲۲۰ نیوتن متر گشتاور مجهز است. این نیرو توسط یک گیربکس شش سرعتهٔ اتوماتیک به چرخ‌های جلو انتقال پیدا می‌کند. ۱۱۸i با استفاده از این قوای محرکه ظرف ۹٫۴ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت رسیده و نهایتاً به حداکثر سرعت ۲۱۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا می‌کند.

بی ام و سری 1 سدان به آمریکا رسید

بااین‌حال هرچند نسخهٔ پایهٔ سری ۱ سدان خودروی چندان سریع و قدرتمندی نیست اما از تجهیزات زیادی برخوردار است به‌گونه‌ای که در آن غربیلک فرمان اسپرت با روکش چرمی، سیستم تهویهٔ اتوماتیک دو منطقه‌ای، چراغ‌های LED روشنایی در روز، سنسور باران و رینگ‌های آلیاژی ۱۷ اینچی ارائه می‌گردد. سایر تجهیزات برجستهٔ این سدان آلمانی نیز شامل مواردی چون صندلی‌های اسپرت جلو و سیستم اطلاعاتی-سرگرمی با صفحه‌نمایش ۶٫۵ اینچی می‌شود.

بی ام و سری 1 سدان به آمریکا رسید

اما کسانی که خواهان قدرت بیشتری هستند می‌توانند مدل قوی‌تر و البته گران‌تر ۱۲۰i را انتخاب کنند که قیمت آن از ۵۶۹,۹۰۰ MXN معادل ۲۸,۶۵۰ دلار آغاز می‌شود. این مدل از یک پیشرانهٔ ۲ لیتری چهار سیلندر توربو استفاده می‌کند که ۱۹۵ اسب بخار قدرت و ۲۸۰ نیوتن متر گشتاور دارد و انتقال آن‌هم توسط یک گیربکس ۸ سرعتهٔ اتوماتیک انجام می‌گیرد. به لطف قدرت بیشتر و همین‌طور گیربکس پیشرفته‌تر، ۱۲۰i می‌تواند در ۷٫۵ ثانیه خود را از حالت سکون به سرعت صد کیلومتر در ساعت رسانده و درنهایت به حداکثر سرعت ۲۳۵ کیلومتر در ساعت دست یابد.


اما ۱۲۰i علاوه بر برخورداری از پیشرانهٔ بزرگ‌تر و قدرتمندتر، از تجهیزات بیشتری مانند سقف شیشه‌ای پانوراما، صندلی‌های عقب تاشو و چراغ‌های جلوی LED هم بهره‌مند است. فعلاً هیچ صحبتی مبنی بر اینکه آیا سری ۱ سدان غیر از چین و مکزیک در بازارهای دیگری هم عرضه خواهد شد یا نه مطرح نشده است اما اگر این ماشین در مکزیک موفق عمل کند احتمال عرضهٔ آن در بازارهای دیگری هم وجود خواهد داشت.