بی ام و سری 8 کوپه روانه خط تولید شد

بی ام و سری ۸ کوپه جدید که چند هفته پیش در لمانز معرفی شد در تأسیسات دینگولفینگ این برند در آلمان روی خط تولید رفت.

بی ام و سری 8 کوپه روانه خط تولید شد
این کارخانه که مشغول ساخت خودروهای سری ۵ و ۷ نیز می‌باشد به خاطر آماده‌سازی برای تولید سری ۸ جدید سرمایه‌گذاری حدود ۳ میلیون یورویی داشته است.

بی ام و سری 8 کوپه روانه خط تولید شد
بی ام و می‌گوید تعداد زیادی از نوآوری‌های دیجیتالی در فرایند تولید این تأسیسات بکار گرفته شده‌اند. از جمله این فرایندهای جدید باید به دیجیتالی سازی کارهای لجستیک و تولید همچون قطعاتی اشاره کرد که توسط قطارهای کوچک داخل کارخانه‌ای به خط تولید می‌رسند. همچنین از ربات‌هایی برای سنجش فاصله بین قطعات در خط نهایی استفاده می‌شود.

بی ام و سری 8 کوپه روانه خط تولید شد
بی ام و سری ۸ کوپه ۲۰۱۹ ساختاری سبک‌وزن دارد که از فولاد، پلاستیک، آلومینیوم و فیبر کربن تشکیل شده است. پانل‌های بدنه همچون کاپوت، دیواره آتش، سقف و درب‌ها از آلومینیوم ساخته شده‌اند و برای اولین بار در یک خودروی تولید سری مونیخی می‌توان سقف را از جنس CFRP سفارش داد. این قطعه نیز در تأسیسات دینگولفینگ تولید می‌شود.

بی ام و سری 8 کوپه روانه خط تولید شد
مدیر این مجموعه می‌گوید:

از آنجایی که تأسیسات ما مشغول تولید سدان های سری ۷ است بنابراین دینگولفینگ تجربه‌ی برجسته‌ای در تولید خودروهای کلاس لوکس دارد. ما کاملاً آماده‌ی تولید بی ام و سری ۸ کوپه جدید شده‌ایم. من مطمئنم که مشتریان در سراسر دنیا این خودروی اسپورت و لوکس را دوست خواهند داشت.

بی ام و سری 8 کوپه روانه خط تولید شداین خودرو که از ماه نوامبر وارد پروسه فروش می‌شود با دو پیشرانه در دسترس خواهد بود. مدل M850i xDrive از پیشرانه ۸ سیلندر ۴٫۴ لیتری توئین توربو با قدرت ۵۳۰ اسب بخار و گشتاور ۷۵۰ نیوتون متر استفاده می‌کند درحالی‌که مدل ۸۴۰d xDrive از قلب تپنده ۳ لیتری توئین توربوی دیزلی با خروجی ۳۲۰ اسبی و گشتاور ۶۸۰ نیوتون متری سود می‌برد.

بی ام و سری 8 کوپه روانه خط تولید شد
قیمت سری ۸ کوپه جدید برای مدل دیزلی از ۱۰۰ هزار یورو آغاز می‌شود درحالی‌که برای مدل بنزینی باید حداقل ۱۲۵۷۰۰ یورو کنار بگذارید.