بی ام و M2 از دید تیونر آلمانی

ما M2 را به‌عنوان یکی از بهترین اعضای خانواده سری ام BMW و همچنین یکی از تحسین‌شده‌ترین خودروهای این کمپانی قبول داشته و می‌پذیریم که با وجود ۳۶۵ اسب بخار نیرو، شاید نتواند از پس ویرون (و جدیداً شیرون) بر بیاید ولی آن‌قدرها هم بی‌دست‌وپا و ضعیف نیست. به‌هرحال عقل سلیم حکم می‌فرماید که با یک کوپه ۵۰ هزار دلاری نباید و نمی‌توان پا روی اگزوز هایپرکارهای این روزه جهان گذاشت.

بی ام و M2 از دید تیونر آلمانی

بی ام و M2 از دید تیونر آلمانی
اما … بر و بچه‌های Manhart -که ازقضا خودشان هم آلمانی هستند – حرف ما را چندان قبول ندارند و به‌عنوان یک مثال نقض گفتند: این وسیله از لامبورگینی اوراکان ۲۴۰ هزار دلاری هم سریع‌تر است. با تعریف منهارت از ام ۲ آشنا شوید: هیولایی با قلب تپنده ۶ سیلندر خطی سه لیتری که نیروی ۶۲۱ اسب و گشتاوری معادل ۷۵۰ نیوتون‌متر را به چرخ‌ها هدیه می‌کند.
برای دستیابی به این اعداد و ارقام، اعضای تیونر آلمانی، توربو و اینترکولر را ارتقا دادند، واحد ECU را بازتنظیم و سیستم اگزوز اسپرت را اضافه کردند. به‌علاوه طی یک عملیات ضربتی ترمزها و سیستم تعلیق کارخانه‌ای را با آنچه خود صلاح می‌دانستند تعویض کردند و پس از اینکه کارشان با سیستم فنی خودرو به پایان رسید؛ تصمیم به افزودن اسپلیتر جلو، کاپوت، رکاب و باله عقب فیبرکربنی گرفتند تا شاید بتوان با دیدن ظاهر، به اژدهای زیر پوسته آن پی برد.


بی ام و M2 از دید تیونر آلمانی
چرخ‌ها نیز با نمونه‌های ۱۹ اینچی Mahart Concave پوشیده شده توسط تایرهای Michelin، تعویض شدند و فضای کابین نیز مزین به آلکانترا و دوخت‌های طلایی و صندلی‌های Recaro گشت تا تمام تکه‌های پازلی که برای ساخت یکی از قدرتمندترین ام ۲ ها نیاز بود، در کنار هم قرار گیرند.

منبع: gtspirit