تصاویر جاسوسی بی ام و X2 در جهنم سبز

با تولید اولین نسل X6 در سال ۲۰۰۸، بی ام و سگمنت جدید کراس اوورهای کوپه را پایه‌گذاری کرد. البته اگر بخواهیم صادقانه صحبت کنیم، اولین بار سانگ یانگ بود که با خودروی عجیب‌وغریب اکتیون دست به ساخت کراس اووری کوپه زد اما این بی ام و بود که به مدد تیم بازاریابی قوی خود توانست کراس اوور کوپه را محبوب کند. از آن زمان تاکنون چندین خودروساز دیگر نیز مدل‌های خاص خود را روانه‌ی بازار کرده‌اند.

تصاویر جاسوسی بی ام و X2 در جهنم سبز
در سال ۲۰۱۴ بی ام و با ارائه‌ی مدل X4 دست به ساخت نمونه‌ای کوچک‌تر زد و حالا می‌خواهد بازهم کراس اوور کوچک‌تری با نام X2 را معرفی نماید. این خودرو که سال قبل و در پاریس به‌صورت مفهومی به نمایش درآمد احتمالاً قبل از پایان سال به فرم تولیدی معرفی خواهد شد و تا آن زمان شاهد چندین تست بوده تا بی ام و از موفقیت این خودرو نیز همانند برادرهای بزرگ‌تر مطمئن شود. درست همانند X6 که نسخه‌ی اسپورت تر X5 بوده و X4 نیز نمونه‌ی دینامیک‌تر X3 به شمار می‌رود، بی ام و X2 نیز تلاش خواهد کرد تا مدل جذاب‌تر X1 باشد.

تصاویر جاسوسی بی ام و X2 در جهنم سبز
با نگاهی به تصاویر جاسوسی می‌توان فهمید که خط سقف X2 به اندازه‌ی برادران بزرگ‌تر خمیده نیست بنابراین فضای سر عقب و صندوق بار خیلی کاهش نخواهد یافت. این حقیقت که کاربردی بودن خودرو تحت‌الشعاع فرم بدنه قرار نمی‌گیرد قطعاً خبری خوب است اما برخی منابع می‌گویند X2 از تمایز کافی نسبت به X1 برخوردار نخواهد بود.

تصاویر جاسوسی بی ام و X2 در جهنم سبز

BMW X2 Concept 2016

بی ام و قول داده که بخش اعظم شاخصه‌های طراحی مدل مفهومی را در نسخه‌ی تولیدی حفظ خواهد کرد؛ به عبارت دیگر، انتظار داریم X2 تولیدی طراحی گیراتری نسبت به X1 داشته باشد. نیازی به گفتن نیست که کراس اوور جدید بی ام و نمونه‌ای مرغوب‌تر نسبت به مدل استاندارد خواهد بود اگرچه که از نظر فنی هر دو خودرو تشابهات بسیاری خواهند شد.

تصاویر جاسوسی بی ام و X2 در جهنم سبزفروش بی ام و X2 از سال ۲۰۱۸ شروع شده و در همان سال شاسی‌بلند پرچم‌دار جدید شرکت یعنی X7 نیز معرفی خواهد شد.