تصاویر جاسوسی بی ام و X5 M جدید

بی ام و X5 M جدید به داغ‌تر شدن بازار کراس اوورهای پرفورمنس کمک خواهد کرد و باواریایی ها هم‌اکنون در حال آماده شدن برای معرفی نسل جدید این خودروی محبوب است.

تصاویر جاسوسی بی ام و X5 M جدید
اخیراً نسل جدید X5 M توسط عکاسان صنعتی دیده شده و در ظاهر برجسته آن می‌توانیم جلوپنجره کلیوی شکل بزرگ‌تر را ببینیم. به نظر می‌رسد این جلوپنجره مشابه نمونه بکار رفته در کانسپت X7 iPerformance است. نمای جلو همچنین دارای ورودی‌های هوای بزرگ‌تر و چراغ‌های جدیدی است که داخل خود واحدهای روز روشن LED را جا داده‌اند.

تصاویر جاسوسی بی ام و X5 M جدید
پوشش‌های استتاری سنگین در بدنه دیده می‌شود اما به نظر می‌رسد این خودرو دارای خطوط نرم‌تر و خط کمر نسبتاً خمیده‌ای باشد که دیگر مستقیم نیست. از دیگر ویژگی‌های طراحی قابل توجه این خودرو می‌توان به اسپویلر عقب طویل‌تر و سیستم اگزوز مرسوم با چهار خروجی اشاره کرد.

تصاویر جاسوسی بی ام و X5 M جدید
X5 M همانند مدل استاندارد از پلتفرم CLAR استفاده خواهد کرد که در سری ۵ و ۷ نیز بکار رفته است. بدین ترتیب انتظار می‌رود این نسل از کراس اوور محبوب آلمانی کاهش وزن قابل‌توجهی را که گفته شده در حدود ۳۰۰ کیلوگرم خواهد بود تجربه نماید.


انتظار داریم نیروبخش این خودرو همان پیشرانه ۸ سیلندر ۴٫۴ لیتری توئین توربویی باشد که در نسل جدید M5 نیز بکار رفته است. این قلب آهنین قدرت ۶۰۰ اسب بخاری و گشتاور ۷۵۰ نیوتون متری داشته که نسبت به قدرت ۵۷۵ اسبی افزایش خوبی را نشان می‌دهد. به لطف افزایش قدرت و کاهش وزن، شاید X5 M جدید بتواند زیر ۴ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد.