توقف تولید بی ام و سری 3 در آفریقا پس از 35 سال

امروز برای بخش آفریقای جنوبی BMW روزی خوشحال و ناراحت کننده بوده زیرا کارکنان خط مونتاژ باید با سری ۳ سدان وداع کنند. پس از ۳۵ سال و تولید ۱۱۹۱۶۰۴ دستگاه از این سدان اجرایی اسپورت، تولید سری ۳ در تأسیسات روسلین خاتمه می‌پذیرد تا جا برای نسل جدید X3 باز شود. بی ام و اولین بار در نوامبر سال ۲۰۱۵ بود که برنامه‌های خود برای ساخت این کراس اوور لوکس در آفریقا را اعلام کرد و گفت در حال سرمایه‌گذاری حدود ۵۰۰ میلیون دلاری در این کارخانه می‌باشد. در اکتبر سال پیش نیز ۱۳٫۷ میلیون دلار دیگر به منظور سرعت بخشیدن به فرایند تولید به این تأسیسات تزریق شد.

توقف تولید بی ام و سری 3 در آفریقا پس از 35 سال
به منظور فهم اهمیت این تأسیسات باید گفت سایت روسلین یک‌چهارم از تولید نسل فعلی سدان های سری ۳ را بر عهده داشته بنابراین توقف تولید آن عمل مهمی بوده است. در طول این سال‌ها، هر نسل از سری ۳ که در آفریقای جنوبی ساخته شده نام مستعار خود را داشته است؛ مثلاً نسل E36 این خودرو که بین سال‌های ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۰ عرضه شد به لطف عناصر ظریف طراحی نام دلفین را به خود گرفته بود.

توقف تولید بی ام و سری 3 در آفریقا پس از 35 سال
خاتمه تولید سری ۳ سدان در آفریقای جنوبی به این معنی نیست که BMW برنامه‌ای برای کاهش تولید این خودرو دارد زیرا سری ۳ سدان در تأسیسات جدید باواریایی ها در سن لوئیس پوتوسی مکزیک مونتاژ خواهد شد. با توسعه نسل جدید G20، سری ۳ جدید یکی از محصولاتی خواهد بود که در کارخانه جدید BMW تولید خواهد شد. این کارخانه در سال ۲۰۱۹ افتتاح خواهد شد و سرمایه‌گذاری حدود ۱ میلیارد دلاری به منظور تولید سالانه ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو در آن صورت گرفته است.