جدیدترین و لوکس‌ترین مدل BMW نیز از فراخوان ایربگ در امان نماند

نسل تازه BMW سری ۷ اولین فراخوان خود را از تاریخ عرضه به بازار تجربه می‌کند. این فراخوان که به موجب بروز مشکلی در ایربگ‌های این خودرو می‌باشد، خدشهٔ زیادی به برند BMW و نیز لوکس‌ترین محصول این شرکت وارد می‌کند.
BMW تعداد ۶۱۱۰ دستگاه از مدل ۲۰۱۶ سری ۷ را برای رفع مشکل کیسه‌های هوای آن فراخوانی کرده است. این فراخوانی شامل کلیه مدل‌های ۷۴۰i و ۷۵۰i می‌باشد که از تاریخ ۱۰ تیر ماه تا ۲۰ آذر ماه سال گذشته (۱ جولای تا ۱۱ دسامبر ۲۰۱۵) تولید شده‌اند.
این فراخوان به این دلیل است که یونیت کنترل ایربگ این خودرو در صورت اتصال کوتاه، به صورت تصادفی ریست می‌شود. حال اگر این رخداد در حین تصادف اتفاق بیفتد این احتمال وجود دارد که ایربگ‌ها فعال نشوند. خوشبختانه تا به امروز هیچ تصادف و یا جراحتی به موجب این مسئله رخ نداده است. صاحبان نسل جدید سری ۷ برای رفع مشکل می‌بایست از تاریخ ۲۷ اردیبهشت ماه (۱۶ می) به نمایندگی‌های BMW رجوع کنند تا یونیت ایربگ تعویض شود.
بروز مشکل برای سیستم ایمنی حساسی همچون کیسهٔ هوا، برای خودروی لوکس و گران‌قیمت برند مطرح BMW، می‌تواند لطمهٔ سختی به اعتبار این خودروساز بزند. قطعاً مدیران شرکت BMW از اوضاع به وجود آمده رضایت چندانی ندارند.