جنگ دیفرانسیل‌ها! آئودی RS5 کوپه در برابر بی ام و M4

به نظر می‌رسد این روزها جنگ ژرمن‌ها با یکدیگر تمامی ندارد. تنها همین چند روز پیش بود که نسل جدید بی ام و M5 در برابر مرسدس-ای ام جی E63 S قرار گرفت و البته قبل از آن نیز بی ام و ۷۴۰e در مسابقه درگ با مرسدس S450 شرکت کرده بود. جدیدترین مسابقه درگ برگزار شده که از نظر هیجان چیزی کمتر از درگ های پیشین ندارد. این بار آئودی RS5 کوپه در برابر بی ام و M4 قرار گرفته است.

جنگ دیفرانسیل‌ها! آئودی RS5 کوپه در برابر بی ام و M4
حداقل روی کاغذ، این دو خودرو دارای برخی شباهت‌ها هستند. هر دو آلمانی بوده و هر دو پیشرانه ۶ سیلندر با قدرت ۴۴۴ اسب بخار دارند. البته گشتاور RS5 بیشتر بوده و ۶۰۰ نیوتون متر است درحالی‌که گشتاور M4 برابر با ۵۵۰ نیوتون متر می‌باشد. همچنین آئودی به سیستم چهار چرخ محرک مجهز است. از طرف دیگر BMW سبک‌تر بوده و وزن ۱۵۸۷ کیلویی آن کمتر از وزن ۱۶۵۵ کیلوگرمی RS5 می‌باشد.

جنگ دیفرانسیل‌ها! آئودی RS5 کوپه در برابر بی ام و M4
خب این دو خودرو در دنیای واقعی چگونه دست به یقه می‌شوند؟ TheMotoristSA تصمیم گرفته تا این خودروهای اسپورت لوکس را در درگی هیجان‌انگیز رودرروی یکدیگر قرار دهد. نتیجه؟ خب نتیجه نهایی خیلی سورپرایز کننده نیست. آئودی RS5 به لطف سیستم چهار چرخ محرک خود دست برتر را دارد. برخلاف M4، این سیستم باعث می‌شود چرخ‌ها هرزگردی زیادی نداشته باشند. البته M4 هنوز هم قدرت زیادی داشته و تقریباً از نظر چسبندگی عملکرد خوبی دارد.

جنگ دیفرانسیل‌ها! آئودی RS5 کوپه در برابر بی ام و M4
در نهایت این آئودی است که با فاصله مناسب برنده می‌شود. M4 قادر نیست هرزگردی بیشتر چرخ‌ها در هنگام شروع حرکت را جبران کند درحالی‌که RS5 شروع بسیار خوبی را نشان می‌دهد. از آنجایی که این دو خودرو شباهت‌های زیادی با یکدیگر دارند بنابراین دوست داریم درگ رولینگ (مسابقه شتاب در حال حرکت) آن‌ها را نیز ببینیم.