جگوار XE S در برابر بی ام و M3، کدام‌یک؟!

چندین دهه است که بی ام و M3 انتخاب اول افرادی محسوب می‌شود که به دنبال یک سدان شیک و سریع هستند. دلیل این دسته از خریداران نیز فوق‌العاده بودن و البته سریع‌تر بودن M3 اسطوره‌ای است؛ اما یک گزینه بریتانیایی هم پا به میدان گذاشته که جگوار XE S نام دارد و دلایلی برای ترجیح دادن آن نسبت به سدان اسپورت باواریایی ها وجود دارد. در این نوشتار این دلایل را ذکر می‌کنیم. با ما همراه باشید.

  • قیمت

جگوار XE S در برابر بی ام و M3، کدام‌یک؟!
و چه نقطه‌ای بهتر از قیمت برای آغاز یک مقایسه؟ زیرا به همان اندازه که بی ام و M3 دوست‌داشتنی است قیمت ۵۸۵۸۰ پوندی دارد که ۱۰ هزار پوند بیشتر از جگوار XE S می‌باشد؛ و اگر می‌خواهید گیربکس اتوماتیک را انتخاب کنید (اکثر خریداران M3 باید چنین کاری را انجام دهند) باید ۲۶۴۵ پوند دیگر نیز پرداخت نمایید. جگوار به‌صورت استاندارد از گیربکس اتوماتیک بهره‌مند است.

  • توانایی‌های حرکتی

جگوار XE S در برابر بی ام و M3، کدام‌یک؟!
باید اذعان کرد قیمت بیشتر BMW با پرفورمنس بهتر آن جبران می‌شود. این خودرو پیشرانه‌ای با قدرت ۴۳۱ اسب بخار و شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۴٫۳ ثانیه‌ای دارد. در مقابل جگوار XE S با قدرت ۳۸۰ اسب بخاری و شتاب ۵ ثانیه‌ای قرار دارد؛ اما BMW اگرچه سریع‌تر است اما تجربه بیشتری برای قرار گرفتن پشت فرمان را می‌طلبد زیرا پیشرانه توئین توربوی آن نیرو را به چرخ‌های عقب انتقال می‌دهد. شاید اینکه جگوار در جاده پایدارتر بوده و اعتمادبه‌نفس بیشتری ایجاد می‌کند خیلی جای تعجب نداشته باشد.

  • سواری و راحتی

جگوار XE S در برابر بی ام و M3، کدام‌یک؟!
حتی اگر M3 با تمامی نقاط مثبت خود شما را متقاعد نکند بازهم آرزو خواهید کرد یک سفر طولانی را با این خودرو داشته باشید. حتی در نرم‌ترین حالت سیستم تعلیق BMW می‌تواند تجربه کوبیده شدن را به سرنشینان انتقال دهد. زمانی که این خودرو را با جگوار مقایسه کنید سفتی سیستم تعلیق بیشتر به چشمتان خواهد آمد. دیگر موضوع مشاهده شده صدای بیشتر در کابین M3 است که باعث تردید در انتخاب این سدان می‌شود.

  • صدای پیشرانه

جگوار XE S در برابر بی ام و M3، کدام‌یک؟!
بی ام و همواره به خاطر صدای جذاب پیشرانه محصولات خود شناخته می‌شود اما نسل فعلی M3 هرگز صدای پیشرانه جذابی را ارائه نخواهد کرد. صدای خروجی از اگزوز این خودرو برای ما جذاب نیست. اگر می‌خواهید لذت غرش واقعی و جذابی را تجربه کنید جگوار XE S را انتخاب کنید. با بالا رفتن دور پیشرانه شاهد تولید صدای زیبایی خواهید بود که شما را به خنده وادار می‌کند.

  • طراحی ظاهری

جگوار XE S در برابر بی ام و M3، کدام‌یک؟!
صدای جذاب پیشرانه XE S خنده بر لبانتان می‌آورد اما خنده بزرگ‌تر زمانی بر صورتتان نقش می‌بندد که در گاراژ خود بار دیگر با این جگوار زیبا روبرو شوید. مدل‌های استاندارد دارای ظاهر زیبایی هستند اما نسخه S با رینگ‌های ۱۹ اینچی آلیاژی و کیت بدنه R اسپورت باعث شده‌اند این جگوار بریتانیایی جلوه دیگری داشته باشد. بی ام و نیز عضلانی بوده اما خب در برابر جگوار جذابیت بصری کمتری دارد.

جگوار XE S در برابر بی ام و M3، کدام‌یک؟!
خب نظر شما چیست؟ آیا این دلایل برای دیکته شدن برتری جگوار XE S کافی هستند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید…

منبع: carwow