خودروهای آینده BMW با کمک هدست واقعیت مجازی HTC طراحی می‌گردند

پس از معرفی آکیولس‌ریفت، اکنون با حضور کمپانی‌های معروفی مانند سونی، سامسونگ، ال‌جی و اچ‌تی‌سی، تکنولوژی واقعیت مجازی وارد فاز جدیدی شده است. BMW هم تصمیم دارد با استفاده از هدست واقعیت مجازی HTC Vive، خودروهای جدیدی را طراحی کند.

با جدی شدن بهره گیری از دستگاه‌های واقعیت مجازی در صنایع گوناگون و حضور کمپانی مشهور در این قسمت، باید کم کم منتظر تغییرات و پیشرفت‌های زیادی در محصولات آینده باشیم. یکی از صنایع مهمی که شدیداً بازار رقابتی را تجربه می‌کند و کمپانی‌های تولیدکننده برای جذب مشتری دنبال نظرهای جدید هستند، صنعت خودرو می‌باشد.

کمپانی BMW از سال ۱۹۹۰ میلادی به بعد، از جمله پیشگامان به کارگیری فناوری‌های جدید در صنعت خودرو به حساب می‌آید. حالا خبری انتشار یافته که این برند آلمانی قصد دارد از هدست واقعیت مجازی اچ‌تی‌سی وایو در طراحی خودروهای جدید استفاده کند. طراحان و کارمندان BMW با استفاده از این هدست قادرند به صورت چشمی روش جدیدی از طراحی داخلی و دیگر توانایی‌های فیزیکی را بررسی کنند.

خودروهای آینده BMW با کمک هدست واقعیت مجازی HTC طراحی می‌گردند

اچ تی سی وایو

طراحان BMW، به لطف بهره‌گیری از تکنولوژی واقعیت مجازی می‌توانند فضای شهری را شبیه‌سازی کرده و اطمینان یابند که رانندهٔ خودرو نسبت به همه چیز دید مناسب دارد.

علاوه بر این، مهندسان BMW با استفاده از هدست واقعیت مجازی اچ‌تی‌سی می‌توانند شیوهٔ دسترسی و کارکرد کنترل‌های روی داشبورد را آزمایش کنند. این موضوع زمانی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که بدانیم برای این کار دیگر نیازی نیست تا طراحان گوناگونی را از سراسر دنیا دور هم جمع کنیم. اعضای تیم طراحی و تولید خودرو می‌توانند با استفاده از هدست وایو نسخهٔ پروتوتایپ و اولیهٔ یک خودرو را کاملاً تحلیل کرده و پیش از ادامهٔ کار و تولید نسخهٔ بعدی، نظرات دقیق خود را عرضه کنند.

زمانی که طراحی خودرو به نقطهٔ مناسب رسید، هدست‌ها کنار گذاشته می‌شود و تیم طراحی و مهندسان خودرو به صورت فیزیکی کار خود را شروع کرده و نسخهٔ اولیهٔ خودرو را برای ارزیابی آماده می‌کند. این تصمیم می‌تواند تغییرات زیادی را برای بی‌ام و به دنبال داشته باشد. علاوه بر پیشرفت‌هایی که در طراحی خودروهای آینده و تولید مدل‌های جدید انجام می‌گیرد، BMW برای آموزش کارمندان خود باید از افراد متخصص استفاده کرده و هزینهٔ زیادی را برای تأمین تجهیزات واقعیت مجازی پرداخت کند.

خودروهای آینده BMW با کمک هدست واقعیت مجازی HTC طراحی می‌گردند

ماکت BMW

BMW برای اجرای مطمئن برنامه‌های خود ماکتی را با مشخصه‌های شبیه به خودرو توسعه داده که امکان استفادهٔ دوباره را دارد. به لطف این ماکت در کنار هدست اچ‌تی‌سی وایو می‌توان تجربه‌ای از واقعیت ترکیبی را در دست داشت. صدای موتور یا دیگر صداهای محیطی قسمتی از این تجربهٔ جذاب می‌باشد.

تقریباً بیشتر مشتریان توانایی خرید هدست گران‌قیمت اچ‌تی‌سی وایو را ندارند. ولی این سرمایه‌گذاری برای کمپانی بزرگی چون BMW خیلی کم به نظر می‌آید و ممکن است در آینده شاهد ارائهٔ نسخه‌های ارزان‌تری از این هدست باشیم. به نظر می‌رسد در طول زمان BMW از سخت‌افزارهای بیشتری در بخش‌های مختلف توسعهٔ محصولات خود بهره ببرد.

مجموعه‌ای بزرگ با هزاران چراغ را تصور کنید که افراد زیادی در آن هستند و کنترل‌های مختلفی جلوی مانیتورهای آنها نصب گردیده تا بتوانند کارهای خود را انجام دهند. این آینده‌ای است که BMW آن را دنبال می‌کند.