درگ جانانه بی ام و M5 و مرسدس AMG C63

با نگاهی به اخبار روز دنیای خودرو شاید با خود فکر کنید که جنگ اسب بخارها هنوز هم ادامه دارد. خودروهایی که هر روز کودکان را به مدرسه می‌رسانند و سپس دوباره به سر کار برمی‌گردند هم‌اکنون قدرت ۶۰۰ اسب بخاری داشته و هنوز هم مشخص نیست که حد نهایی این جنگ و رقابت‌ها کجاست. از جمله خودروهای شاخصی که در خیابان‌ها حکم رانی می‌کند بی ام و M5 است که پرفورمنس را به مرحله‌ای دیگر وارد کرده و قدرت آن همیشه بیش از نیاز خریدار بوده است.

درگ جانانه بی ام و M5 و مرسدس AMG C63
البته صحبت از یک خودروی ۶۰۰ اسب بخاری، صرف‌نظر از برند و ملیت سازنده همیشه جذاب بوده است. شاید این قدرت در ماشین‌آلات کشاورزی یا حتی کشتی‌ها چندان به نظر نیاید اما برای یک سدان میان‌سایز کاملاً زیاد بوده و جوابگوی نیازهاست؛ اما برای افرادی که در ویدئوی پیش رو ملاحظه خواهید کرد ۶۰۰ اسب بخار کافی نبوده و آن‌ها حداقل ۱۰۰ اسب بخار دیگر را به قدرت پیشرانه افزوده‌اند.

درگ جانانه بی ام و M5 و مرسدس AMG C63
ادعا می‌شود بی ام و M5 F10 نشان داده از پیشرانه ۸ سیلندر ۴٫۴ لیتری توئین توربوی خود قدرت ۷۵۰ اسب بخاری بیرون می‌کشد و کارهای تیون آن را کمپانی GT پرفورمنس قزاقستان انجام داده است. البته باواریایی ها در این رقابت تنها نیستند زیرا مرسدس C63 AMG حاضر در طرف دیگر رینگ نیز ظاهرا قدرت ۷۰۰ اسب بخاری دارد.

درگ جانانه بی ام و M5 و مرسدس AMG C63
خب یک سورپرایز دیگر هم برای شما داریم. M5 باید به مصاف برادر قدبلند خود یعنی X5 M نیز برود. این شاسی‌بلند توسط رامون پرفورمنس تیون شده و آن‌هم قدرت ۷۵۰ اسب بخاری دارد. البته تفاوت بین این دو خودروی M مخصوصاً در سرعت‌های بالاتر واضح است. در شروع حرکت سیستم چهار چرخ محرک xDrive به X5 M کمک می‌کند اما زمانی که سرعت ۳ رقمی می‌شود، شاسی‌بلند سنگین BMW با بدنه‌ای که آئرودینامیک ضعیف‌تری نسبت به برادر سدان دارد شانسی نخواهد داشت.

درگ جانانه بی ام و M5 و مرسدس AMG C63
باهم به تماشای این مسابقه درگ جذاب می‌نشینیم.