درگ حیثیتی بی ام و M5 و مرسدس-ای‌ام‌جی E63 S

باواریا یا اشتوتگارت؟! مسئله این است…

نه بی ام و M5 و نه مرسدس-ای‌ام‌جی E63 S خودروهای پرفورمنس سبک‌وزنی نیستند. این دو خودرو ترکیبی از اشرافیت و پرفورمنس را ارائه کرده و تلاش دارند قدرت زیادی را بدون اذیت کردن سرنشینان و تحت تأثیر قرار دادن کیفیت سواری به نمایش بگذارند. البته این به معنی کند بودن خودروهای مورد بحث نیست. هر دو خودرو حداقل قدرت ۶۰۰ اسب بخاری داشته و در حدود ۱۱ ثانیه مسافت ۴۰۰ متر را طی می‌کنند. این قدرت زیاد باعث می‌شود خودروهای زیادی را پس از سبز شدن چراغ راهنمایی پشت سر بگذارید.

درگ حیثیتی بی ام و M5 و مرسدس-ای‌ام‌جی E63 S
اگرچه این دو خودرو دقیقاً یکسان نیستند اما تفاوت‌های کمی دارند. نسخه E63 S که قدرت ۶۰۳ اسب بخاری دارد کمی پرتوان‌تر از نسخه E63 بوده و البته چند اسبی نیز بیشتر از بی ام و M5 با خروجی ۶۰۰ اسب بخاری در چنته دارد. این تفاوت قدرتی ناچیز، به چشم نمی‌آید اما در یک درگ حیثیتی، همین اسب‌های کوچک هم باعث می‌شوند مرسدس کمی مزیت داشته باشد.

درگ حیثیتی بی ام و M5 و مرسدس-ای‌ام‌جی E63 S
بی ام و پیشرانه ۸ سیلندر ۴٫۴ لیتری بای توربو را بکار برده درحالی‌که مرسدس پیشرانه ۸ سیلندر ۴ لیتری بای توربو دارد. خب پس هر دو خودرو کاملاً قابل‌مقایسه هستند. به همین دلیل است که BMW در حال معرفی M5 کامپتیشن پکیج با قدرت ۶۲۵ اسب بخار است و این باواریایی‌ها خواهند بود که دست برتر را خواهند داشت.در هر دو درگ برگزار شده این مرسدس است که برنده می‌شود. ما درباره تفاوت یک‌دهم ثانیه‌ای صحبت می‌کنیم. در مسابقه دوم که بهترین مسابقه بوده راننده M5 حالت M اسپورت را که در آن نیرو به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود را کنار گذاشته و حالت چهار چرخ محرک را انتخاب می‌کند. نتیجه این کار را خودتان ببینید!

درگ حیثیتی بی ام و M5 و مرسدس-ای‌ام‌جی E63 S
مشاهده چنین مسابقه نفس‌گیری بین سدان‌های لوکس مطرح بازار کاملاً هیجان‌انگیز است. شاید مرسدس امروز برنده شده باشد اما در چند ماه آینده بی ام و M5 کامپتیشن پکیج برای انتقامی سخت بازخواهد گشت. دوست داریم آن مقایسه را نیز ببینیم!