دست و دل بازی کار دست BMW داد

سود عملیاتی BMW در سه ماهه اول سال جدید میلادی به خاطر سرمایه‌گذاری در فناوری‌های جدید مانند اتومبیل‌های خودران و نوسانات ارزی ۲.۵ درصد کاهش پیدا کرد.

این خودرو ساز آلمانی بیان کرد درآمدش بدون در نظر گرفتن سود و مالیات به ۲.۴۶ میلیارد یورو (۲.۸۴ میلیارد دلار) در سه ماهه اول سال ۲۰۱۶ در مقایسه با ۲.۵۲ میلیارد یورو در زمان مشابه سال پیش کاهش یافته است. رقم ذکر شده کمتر از ۲.۵۲ میلیارد یورو سود مورد پیش‌بینی تحلیلگران در نظرسنجی بلومبرگ بود.

شرکت BMW به خاطر کاهش رشد فروش مدل‌های قدیمی خود تلاش می‌کند خود را با رقابت فزاینده از سوی شرکت‌هایی مانند مرسدس بنز و تازه‌واردهایی مانند تسلا موتورز انطباق دهد. در شرایطی که BMW سعی دارد سری ۷ که مدل پرچمدار این کمپانی است را با ارائهٔ نسخه های خودران و نسخه‌های الکتریکی کامل کند، درصدد است برتری خود در برابر مرسدس بنز را که تحویل اتومبیل‌هایش در سه ماهه اول دو برابر بیشتر بود مجدداً بدست آورد.

شرکت BMW در برنامه دارد با ارائه مدل‌های پرفورمنس “ام” و یک شاسی بلند بزرگ، هزینه‌های مورد نیاز برای طراحی فناوری‌های جدید را تأمین نماید.

میزان فروش این اتومبیل ساز ۵.۹ درصد در سه ماهه اول بیشتر از مدت مشابه قبل شده است. بازده فروش بخش اتومبیل سواری BMW از ۹.۵ درصد در سه ماهه اول سال قبل به ۹.۴ درصد کاهش یافته ولی با این شرایط همچنان در محدوده هدف‌گذاری شده هشت تا ده درصد می‌باشد.

شرکت BMW پیش‌بینی خود از فروش و سود برای کل سال ۲۰۱۶ را تغییر نداده اما نسبت به هزینه‌های بالا برای فناوری‌های جدید، رقابت قیمت شدید و افزایش هزینه پرسنل هشدار داده است.