رندرهای کابریو و شوتینگ بریک بی ام و سری 8 جدید

هم‌اکنون که بی ام و سری ۸ جدید به‌صورت رسمی معرفی شده هنرمندان خودرویی اقدام به طراحی رندرهای گوناگون از این خودرو کرده‌اند. گفته می‌شود نسخه کانورتیبل سری ۸ تا پایان سال جاری معرفی خواهد شد اما تا آن زمان مجبوریم با تصاویر غیرواقعی سر بکنیم.

رندرهای کابریو و شوتینگ بریک بی ام و سری 8 جدید
البته تصور نسخه روباز بی ام و سری ۸ خیلی سخت نیست زیرا این خودرو تقریباً بدنه‌ای مشترک با برادر کوپه خود خواهد داشت. ما می‌دانیم که جانشین سری ۶ کانورتیبل از سقف نرم تا شدنی استفاده خواهد کرد اما تقریباً دیگر جزئیات آن با نسخه کوپه یکسان خواهد بود.

رندرهای کابریو و شوتینگ بریک بی ام و سری 8 جدید
معماری مشترک با نسخه کوپه همچنین به معنی استفاده از قوای محرکه یکسان است. این خودرو حداقل در ابتدا با پیشرانه ۸ سیلندر ۴٫۴ لیتری ۵۲۳ اسب بخاری و گشتاور ۷۵۰ نیوتون متری در دسترس خواهد بود و البته یک پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری بای توربوی دیزلی با خروجی ۳۱۵ اسبی و گشتاور ۶۸۰ نیوتون متری نیز ارائه خواهد شد. هر دو خودرو به‌صورت استاندارد با گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک عرضه خواهند شد و در نهایت نسخه پرچم‌دار M نیز به برادران خود ملحق خواهد شد.


سری ۸ کانورتیبل دومین عضو از خانواده این خودرو خواهد بود و پس از آن نسخه‌های کاربردی‌تر و شیک‌تر ۴ درب گرن کوپه نیز ارائه خواهد شد؛ اما در عین حال رندری از مدل شوتینگ بریک سری ۸ نیز منتشر شده است.

رندرهای کابریو و شوتینگ بریک بی ام و سری 8 جدید
متأسفانه تا این لحظه خبری درباره تولید چنین نسخه‌ای منتشر نشده اما از نظر تئوری می‌توان آن را خودرویی مناسب در صورت تولید دانست. سری ۸ شوتینگ بریک دارای نمای جلوی گیرا و نمای عقب کوپه با خط سقف تخت و طویل و همچنین درب پشتی شیک است. تنها تصور کنید چنین خودرویی با یک پیشرانه قدرتمند ۸ یا حتی ۱۲ سیلندر در زیر کاپوت تولید شود تا با یک جانور تمام‌عیار روبرو باشیم.