رکورد بی ام و M5 2019 در پیست نوربرگ رینگ

لپ تایم‌های پیست نوربرگ رینگ بیشتر شبیه یک وسواس هستند زیرا هر روز خودروسازان بیشتری محصولات اسپورت خود را روانه جهنم سبز می‌کنند تا اقدام به ثبت رکورد بکنند. البته این بار با داستان متفاوتی طرف هستیم زیرا ویدئوی منتشر شده توسط خودروساز تهیه نشده است. مجله آلمانی اسپورت اتو نسل جدید بی ام و M5 را به نوردشلایف برده و کریستین گبهارت با آن توانسته رکورد ۷ دقیقه و ۳۸٫۹۲ ثانیه را ثبت کند.

رکورد بی ام و M5 2019 در پیست نوربرگ رینگ
شاید نام کریستین برای شما آشنا به نظر بیاید زیرا او فورد فوکوس RS را نیز در سال ۲۰۱۶ به پیست نوربرگ رینگ برده و رکورد ۸ دقیقه و ۶ ثانیه را ثبت کرده است. در طول این سال‌ها او خودروهای متعددی همچون مرسدس-ای ام جی GT R با رکورد احساس‌برانگیز ۷ دقیقه و ۱۰٫۹۲ ثانیه را تست کرده است؛ به عبارت دیگر به جرات می‌توان گفت او پیست مشهور دنیای خود و ۷۳ پیچ خشن آن را می‌شناسد.

رکورد بی ام و M5 2019 در پیست نوربرگ رینگ
خب به M5 برگردیم. این سوپر سدان تنها اندکی کندتر از پورشه پانامرا توربو با رکورد ۷ دقیقه و ۳۸ ثانیه‌ای است که دو سال پیش ثبت شده است. جالب اینکه رکورد BMW با خودروی سوپر اسپورت لکسس LFA و لامبورگینی گالاردو LP 570-4 سوپر لگرا برابر است. می‌توان گفت این سدان باواریایی در دستان یک راننده حرفه‌ای مسابقه بسیار سریع‌تر خواهد بود.

رکورد بی ام و M5 2019 در پیست نوربرگ رینگ
بی ام و همچنین دیروز از نسخه قوی‌تر M5 کامپتیشن رونمایی کرد که ۱۷ اسب بخار قوی‌تر است. این خودرو قدرت ۶۱۷ اسبی و گشتاور ۷۵۰ نیوتون متری دارد. شاید این افزایش قدرت چندان چشمگیر نباشد اما دیگر به‌روزرسانی‌ها می‌تواند مهم باشد. این تغییرات شامل کاهش ارتفاع ۷ میلی‌متری، تنظیمات بهتر شاسی، فنرها و دامپرهای سفت‌تر، میله ضد لغزش سفت‌تر و… می‌باشد.

رکورد بی ام و M5 2019 در پیست نوربرگ رینگ
هنوز مشخص نیست که آیا بی ام و M5 کامپتیشن نیز به جهنم سبز خواهد رفت یا خیر اما حتی اگر این امر رخ ندهد احتمالاً اتو اسپورت با این خودرو هم به نوربرگ رینگ حمله خواهد کرد.