سامسونگ همکاری‌های خود با خودروسازان آلمانی را افزایش می‌دهد

شرکت سامسونگ در پی افزایش فعالیت‌های خود در بازار ماشین‌های هوشمند، قراردادهای تازه‌ای را با چند شرکت ماشین ساز آلمانی امضا کرد.

ورود بسیاری از شرکت‌های بزرگ دنیای فناوری نظیر گوگل و اپل به صنعت ماشین سازی، شرکت کره‌ای سامسونگ را بر این داشته است تا به خاطر جا نماندن از رقبای قدیمی خود، فعالیت‌های خود را در این حوزه افزایش داده و در همین راستا، جدیداً دور تازه‌ای از همکاری‌های خود را با شرکت‌های خودروساز آلمانی مانند مرسدس بنز، BMW و آئودی شروع کرده است.

بر این اساس، بخش Daimler AG کمپانی مرسدس بنز، هدست Gear VR و دوربین واقعیت مجازی Gear 360 سامسونگ را در نمایشگر مرکزی خودروهای خود نصب خواهد نمود و آزمایش‌های رانندگی مجازی را برای اتومبیل Two Cabrio که در تابستان سال میلادی ۲۰۱۶ عرضه خواهد شد، اجرا خواهد کرد.

شرکت مرسدس بنز در جریان مراسمی در لیسبون پرتغال از قابلیت استفاده از پارک خودکار و سیستم‌های باز و بسته کردن درب توسط گوشی‌های سری گلکسی سامسونگ رونمایی کرد و نحوهٔ عملکرد آن‌ها برای علاقه مندان به نمایش درآمد.

شرکت BMW نیز جدیداً بیان کرده که به زودی مدل ۲۰۱۷ خودروی i3 را ارائه خواهد کرد، این خودرو با ظرفیت باتری زیادتری در مقایسه با مدل کنونی ارئه خواهد شد.

در مورد i3 نیز، سامسونگ قبلاً قابلیت SmartThings را در این خودرو نصب کرده بود که به وسیله آن، ماشین به خانه مالکش وصل می‌شود و وی را قادر می‌سازد کنترل برخی قسمت‌های خانه را از طریق تبلت ۷ اینچی تعبیه شده در این ماشین در دست بگیرد. سامسونگ همچنین، یک نمایشگر OLED بزرگی ۵۵ اینچی را در یکی از مراکز BMW در شهر اینچئون کره جنوبی برپا کرده است.

مازاد بر این، این شرکت کره‌ای همکاری تازه‌ای را با کمپانی آئودی شروع کرده و قصد دارد تا بعضی قطعات و محصولات خود را مهمان ماشین‌های این خودروساز آلمانی کند.

در پایان، سامسونگ در طی کنفرانس توسعه دهندگان خود که چند وقت پیش برگزار شد بیان کرده که قابلیت ارتباطی Smart Connect Auto می‌تواند شروع کننده تغییراتی بزرگ در خودروها باشد که برای شرکت‌های بیمه نیز سود خوبی در بر خواهد داشت.