شاخ‌به‌شاخ آئودی S8 پلاس و بی ام و M760Li

آئودی S8 پلاس و بی ام و M760Li دو خودروی بزرگی هستند که فضای زیاد سرنشینان را با فضایی بسیار لوکس همراه کرده‌اند. همچنین پیشرانه‌های بزرگ این خودروها قدرت زیادی برای رسیدن به دفتر کار در زمانی کوتاه تولید می‌کنند. این ویدئو رقابت آئودی و BMW را نشان می‌دهد.

شاخ‌به‌شاخ آئودی S8 پلاس و بی ام و M760Li
پیش از مقایسه هر دو خودرو باید گفت این ویدئو تنها با نمایش S8 پلاس شروع می‌شود. این سدان از پیشرانه ۸ سیلندر ۴ لیتری بای توربو با قدرت ۶۰۵ اسبی و گشتاور ۶۹۸ نیوتون متری سود می‌برد. نگاه به برگه مشخصات فنی آشکار می‌کند که آئودی تنها در ۳٫۷ ثانیه از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت می‌رسد. با وجود پکیج دینامیک سفارشی، آئودی گفته این خودرو به حداکثر سرعت ۳۰۵ کیلومتر در ساعتی می‌رسد اما در سرعت‌سنج خودروی تست شده می‌توانیم شاهد ثبت سرعت ۳۰۷ کیلومتر در ساعت هم باشیم.

شاخ‌به‌شاخ آئودی S8 پلاس و بی ام و M760Li
خب بعد از آئودی نوبت به بی ام و M760Li می‌رسد که از قلب آهنین ۱۲ سیلندر ۶٫۶ لیتری بای توربویی سود می‌برد که خروجی ۶۰۱ اسبی و گشتاور ۸۰۰ نیوتون متری دارد. شتاب رسمی این خودرو ۳٫۹ ثانیه است اما در ویدئو می‌بینیم که حدود یک‌دهم ثانیه سریع‌تر عمل می‌کند. پکیج راننده M باعث افزایش حداکثر سرعت خودرو به ۳۰۵ کیلومتر در ساعت می‌شود.

متأسفانه تا زمانی که وقت زیادی را در اتوبان‌های آزاد نگذرانده باشید نخواهید توانست تنها در عرض ۳۰ ثانیه به سرعت‌های بالا دست یابید.

شاخ‌به‌شاخ آئودی S8 پلاس و بی ام و M760Li

شاخ‌به‌شاخ آئودی S8 پلاس و بی ام و M760Li
هر دو خودرو مدت‌زمان زیادی است که در بازار حضور دارند و البته جایگزین‌های آن‌ها هم در راه هستند. به تازگی تصاویر جاسوسی آئودی S8 جدید منتشر شده و شایعاتی درباره استفاده از پیشرانه ۸ سیلندر ۴ لیتری بای توربوی ۵۴۰ اسبی در آن وجود دارد. مدل S8 پلاس فعلاً جایگزینی ندارد اما S8 E-Tron می‌تواند با استفاده از قوای محرکه پورشه پانامرا توربو S E-Hybrid یک جایگزین شاخص باشد.


نسخه فیس لیفت سری ۷ نیز مراحل تست را پشت سر می‌گذارد. هنوز جزئیات قوای محرکه این خودرو منتشر نشده اما برخی قطعات مدل کنونی شاید جای خود را به قطعات جدید بدهند تا این خودرو بتواند تست‌های آلایندگی جدید را پاس کند.