شتاب M5 جدید بهتر از عدد اعلامی بی ام و است؟!

ششمین نسل بی ام و M5 نیازی به معرفی ندارد. از یک سوپر سدان بسیار سریع، بسیار راحت، بسیار پیشرفته و اولین M5 با سیستم چهار چرخ محرک حرف می‌زنیم…

شتاب M5 جدید بهتر از عدد اعلامی بی ام و است؟!
سیستم xDrive تنظیم شده توسط بخش M بی ام و نه تنها تأثیر منفی روی توانایی‌های دریفت M5 جدید نداشته بلکه باعث شده راننده لذت و اطمینان بیشتری را تجربه کند.

شتاب M5 جدید بهتر از عدد اعلامی بی ام و است؟!
با این وجود ویدئویی که در ادامه مشاهده خواهید کرد یک M5 با دریفت در یک پیست را نشان نمی‌دهد بلکه در یک اتوبان آلمانی بدون محدودیت سرعت فیلم‌برداری شده است.

شما از خودتان بپرسید چرا این ویدئو که مشابه آن پیش از این هم دیده شده دوباره بررسی شده است. خب باید بدانید در ویدئوی مورد بحث شاهد ثبت شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت M5 جدید تنها در ۳٫۲ ثانیه هستیم که دودهم ثانیه سریع‌تر از عدد رسمی اعلامی توسط سازنده می‌باشد.

این زمان احساس‌برانگیز با شتاب صفر تا ۲۰۰ کیلومتر در ساعت ۱۱٫۳ ثانیه‌ای همراه می‌شود اما باید گفت این رکورد چند دهم ثانیه‌ای کندتر از زمان اعلامی توسط بی ام و بوده است. نهایتاً خودرو به سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت رسیده و سرانجام حداکثر سرعت ۳۱۰ کیلومتر در ساعت را ثبت می‌کند.

شتاب M5 جدید بهتر از عدد اعلامی بی ام و است؟!
رسیدن به این حداکثر سرعت ۳۱۰ کیلومتر در ساعتی امکان‌پذیر است زیرا خودرو به پکیج راننده M سفارشی مجهز بوده و باعث می‌شود سقف سرعت خودرو از ۲۵۰ به ۳۰۵ کیلومتر در ساعت برسد. به نظر می‌رسد حداکثر سرعت M5 مورد بحث با جی‌پی‌اس اندازه‌گیری شده زیرا کیلومتر شمار خودرو عدد ۳۱۲ کیلومتر در ساعت را نشان می‌دهد.

خب پیام این رکوردها در صورت درست بودن چیست؟ آیا قدرت M5 بهتر از آن چیزی است که بی ام و می‌گوید؟ یا اینکه خروجی هر پیشرانه می‌تواند کمی با ادعاهای رسمی سازنده متفاوت باشد؟