شکایت از بی ام و به خاطر تقلب آلایندگی X5 و 335d دیزلی

به تازگی شرکت Hagens برمن در نیوجرسی علیه BMW شکایت کرده و ادعا کرده نرم‌افزار تقلب آلایندگی در چندین هزار دستگاه از محصولات دیزلی این شرکت نصب شده است. گفته می‌شود محصولات این شرکت نسبت به استانداردهای قانونی ۲۷ برابر آلاینده‌تر هستند.

شکایت از بی ام و به خاطر تقلب آلایندگی X5 و 335d دیزلی
خودروهای مورد بحث شامل مدل‌های سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ از بی ام و X5 و ۳۳۵d مدل ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ است. در شکایت یاد شده آمده که این خودروساز آلمانی تنها از طریق غیرقانونی به استانداردهای آلایندگی و مصرف سوخت دست یافته است.

بر پایه تحقیقات مستقل شرکت Hagens برمن که شامل تست خودرو نیز بوده، دو خودروی BMW چند برابر بیشتر از تبلیغات شرکت آلایندگی نیتروژن اکسید داشته‌اند. بی ام و اولین بار گفته بود دیزلی‌های شرکت دوست دار محیط‌زیست بوده و در همه ۵۰ ایالت آمریکا استانداردها را پاس می‌کنند.

شکایت از بی ام و به خاطر تقلب آلایندگی X5 و 335d دیزلی
یکی از مدیران شرکت برمن گفته است:

در این سطح دو خودروی بی ام و نه تنها آلاینده بوده بلکه استانداردهای تردد قانونی در خیابان‌های آمریکا را نیز پاس نکرده و اگر بی ام و حقیقت را می‌گفت هیچ‌کسی این خودروها را نمی‌خرید.

او همچنین ادامه داده است:

چرا بی ام و نگفت که این خودروها به محیط‌زیست آسیب می‌رسانند؟ زیرا می‌دانست که با نگفتن این موضوع فروش خودروهایش افرایش خواهد یافت. بی ام و می‌داند برخی خریداران به تأثیر خودروهای خود روی محیط‌زیست اهمیت می‌دهند. بجای اینکه بی ام و قول دهد از محیط‌زیست حفاظت کند به کمپانی‌هایی همچون فولکس‌واگن و دیگران پیوست و سیستم غیرقانونی تقلب آلایندگی را ساخت.

همچنین از بی ام و به خاطر تبانی با شرکت‌های بوش GmbH و رابرت بوش LLC برای ساخت نرم‌افزار پنهان کردن میزان آلایندگی در تست‌ها شکایت شده است. در خلال تست‌ها، Hagems برمن فهمیده که آلایندگی بزرگراهی X5 دیزلی و ۳۳۵d می‌تواند ۲۰ برابر فراتر از استانداردهای بزرگراهی و ۲۷ برابر بیشتر از میزان آلایندگی مجاز رانندگی شهری باشد.

شکایت از بی ام و به خاطر تقلب آلایندگی X5 و 335d دیزلی
همچنین در شکایت ثبت شده آمده که تصمیم بی ام و برای استفاده از نرم‌افزار تقلب آلایندگی به منظور احیای این خودروها و افزایش سهم از بازار محصولات دیزلی بوده است. در نهایت گفته شده بی ام و به طرح‌های متقلبانه و توطئه آمیز متوسل شده است.

در همین زمان از بوش نیز به خاطر همکاری با بی ام و، فولکس‌واگن، مرسدس، فورد، جنرال موتورز و فیات-کرایسلر برای توسعه و استفاده از الگوریتم‌های نرم‌افزاری منحصربه‌فرد به منظور پنهان‌کاری در زمان تست‌های آلایندگی شکایت شده است.

شکایت از بی ام و به خاطر تقلب آلایندگی X5 و 335d دیزلی
شرکت برمن در نهایت نتیجه می‌گیرد:

بر پایه مشاهداتی که حاکی از همکاری گسترده بوش می‌باشد، معتقدیم بی ام و کاملاً از وجود این سیستم در مدل‌های دیزلی پرفروش خود آگاه بوده است. واضح است که بی ام و به وفاداری مشتریان خود صدمه زده و آن‌ها را مجبور به تخریب ناآگاهانه محیط‌زیست کرده است.

منتظر بیانیه و نقطه نظرات بی ام و در خصوص این اخبار و شکایات هستیم…