قیمت بی ام و سری 7، فعلا ۱.۳ میلیارد تومان

هرچند که نوسان قیمت دلار، بسیاری از نمایندگی‌های فروش خودروهای وارداتی را مجبور به توقف ثبت سفارش کرد، روز گذشته و پیش از خیزش ارزش دلار امریکا به سمت ۶۰۰۰ تومان، شاهد آگهی پیش‌فروش باورنکردنی شرکت پرشیا خودرو بودیم. دیروز یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۷، نمایندگی رسمی بی‌ام‌و در ایران، گران‌ترین محصول این خودروساز آلمانی را با قیمت ۱.۲۹۲ میلیارد تا ۱.۴۱۲ میلیارد تومان، پیش‌ فروش کرد.

بی‌ام‌و سری ۷ قیمت به تومان (۱۹ فروردین ۱۳۹۷)
  لگاسی ۱,۲۹۲,۰۰۰,۰۰۰  
  لگاسی اسپرت ۱,۳۱۲,۰۰۰,۰۰۰
  لگاسی اسپرت پلاس ۱,۳۲۲,۰۰۰,۰۰۰
  لگاسی لانگ ۱,۳۳۲,۰۰۰,۰۰۰
ایندیویژوال (individual) ۱,۴۱۲,۰۰۰,۰۰۰

به کمک جدول فوق، می‌توانید از قیمت نهایی تیپ‌های مختلف بی‌ام‌و سری ۷ که به صورت علی‌الحساب توسط پرشیا خودرو در تاریخ ۱۹ فروردین محاسبه شده است، مطلع شوید. 

قیمت بی ام و سری 7، فعلا ۱.۳ میلیارد تومان

فراموش نکنیم، قرار بود واردات خودروهای خارجی به پیشرانه‌های ۲.۵ لیتر و قیمت ۴۰ هزار دلار در کشور سازنده، محدود شود. ارزان‌ترین نسخه‌ی بی‌ام‌و سری ۷ در بازار امریکا، مجهز به پیشرانه‌ی ۶سیلندر ۳ لیتری توربوشارژ با قدرت ۳۲۰ اسب بخار و آستانه قیمت ۸۵ هزار دلار است. این محصول، با کد ۷۴۰i شناخته می‌شود. 

مقاله‌های مرتبط:
  • تعرفه واردات خودرو در سال ۱۳۹۷
  • تجربه رانندگی با بی ام و ۷۶۰i مدل ۲۰۱۸

مدل دیگری از بی‌ام‌و سری ۷، کد ۷۳۰i؛ مخصوص بازرهای با توان اقتصادی پایین‌تر، مثل چین و ترکیه؛ طراحی شده است. به نظر می‌رسد بی‌ام‌و ۷۳۰i، توسط پرشیا خودرو عرضه می‌شود، چرا که دارای پیشرانه‌ی ۴ سیلندر ۲ لیتری و توربوشارژ به قدرت ۲۵۸ اسب بخار است. این محصول بنا به ادعای شرکت واردکننده؛ با میانگین مصرف سوخت ۶ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر، در زمان ۶.۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و به لطف گشتاور ۴۰۰ نیوتن‌متر از دور موتور ۱۵۵۰ تا ۴۴۰۰ دور بر دقیقه، نهایت سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت خواهد داشت. بی‌ام‌و ۷۳۰i، مجهز به گیربکس اتوماتیک ۸ سرعته با قابلیت تعویض دستی و سیستم انتقال نیروی دیفرانسیل عقب است.

قیمت بی ام و سری 7، فعلا ۱.۳ میلیارد تومان

از صبح امروز دوشنبه ۲۰ فروردین ماه ۱۳۹۷، با توجه به افزایش نفس‌گیر ارزش دلار در بازار آزاد؛ محصولات بی‌ام‌و توسط پرشیا خودرو پیش فروش نمی‌شوند. مشخص نیست در صورت تثبیت قیمت دلار به میزان فرضی ۶۰۰۰ تومان، بی‌ام‌و سری ۷ با چه قیمتی عرضه خواهد شد. از  سویی دیگر، این سوال مطرح است که بی‌ام‌و سری ۷ به قیمت فراتر از ۴۰ هزار دلار، با کدام مجوز وارد کشور می‌شود؟

جنگ تجاری آمریکا و چین؛ معضلى برای بی ام و
خدمات اشتراکی و اجاره ماهانه بی ام و، در امریکا راه اندازی شد
توقف تولید بی ام و i8 و i3 در آینده نزدیک
بی‌ ام‌ و ۵۰۷ کلاسیک، آماده‌ی حراج شد
سرمایه‌گذاری بی ام و در ساخت ایستگاه‌های شارژ چین