مدل‌های M پرفورمنس جدید بی ام و در راه‌اند؟

شاید لازم باشد طرفداران بی ام و در آینده‌ای نزدیک اعداد و حروف بیشتری را به خاطر بسپارند زیرا بنا به گفته اتوگاید، این خودروساز آلمانی سه نام تجاری را در اداره ثبت نام‌های تجاری آمریکا به ثبت رسانده است. به نظر می‌رسد باواریایی ها در اندیشه گسترش محصولات M پرفورمنس خود هستند.

مدل‌های M پرفورمنس جدید بی ام و در راه‌اند؟
بنا به گفته این نشریه، بی ام و نام‌های M335، M650 و M750 را برای خود ثبت کرده است. بی ام و در خلال مسابقات لمانز سال جاری اقدام به معرفی M850i xDrive کرد که از پیشرانه ۸ سیلندر ۴٫۴ لیتری بای توربوی ۵۲۳ اسبی استفاده می‌کند. این نام‌های جدید تنها چند ماه پس از ثبت تجاری M7 به ثبت رسیده‌اند. آن‌هم پس از معرفی مدل M760Li که از پیشرانه ۱۲ سیلندر ۶٫۶ لیتری بای توربوی ۶۰۰ اسب بخاری استفاده می‌کند ثبت شده است.

مدل‌های M پرفورمنس جدید بی ام و در راه‌اند؟
احتمالا مدل M335 در جایگاهی بالاتر از M340i و پایین‌تر از M3 کامل قرار خواهد گرفت. شاید این نسخه به همراه نسل جدید سری ۳ که اواخر سال جاری و در نمایشگاه پاریس رونمایی می‌شود معرفی شود. هنوز جزئیات زیادی منتشر نشده اما اگر بی ام و M335 ساخته شود قدرتی پایین‌تر از نسخه پرچم‌دار M3 را ارائه خواهد داد.

مدل‌های M پرفورمنس جدید بی ام و در راه‌اند؟
مدل‌های M650 و M750 نیز می توانند قوای محرکه M850 را داشته باشند. بدین ترتیب این خودروها احتمالا از همان پیشرانه ۵۲۳ اسبی، گیربکس ۸ سرعته استپ ترونیک M و سیستم چهار چرخ محرک سود خواهند برد.

مدل‌های M پرفورمنس جدید بی ام و در راه‌اند؟
اما احتمال عدم استفاده از این نام‌ها نیز وجود دارد. تنها ثبت تجاری این نام‌ها به معنی وجود برنامه‌هایی برای تولیدشان نیست. خودروسازان معمولا این نام‌ها را در خودروهای خود بکار می‌برند. اگرچه بی ام و می‌خواهد با سبد محصولات گسترده مرسدس-ای‌ام‌جی رقابت کند اما این سه نام تازه به ثبت رسیده شاید تنها به منظور حفظ حقوق معنوی خود باشد. امیدواریم این نام‌ها نیز روی محصولات جدید بکار روند.