مدل جدید برقی BMW در نمایشگاه پاریس رونمایی خواهد شد

در مقایسه با i3 ، همهٔ اتومبیل‌های کوچک فولکس واگن فضای بیشتری را در برابر اتومبیل‌های کوچک برقی همچون نمونه “باواریا” ارائه می‌دهند.

بعد از جریان رسوایی دیزلی، فولکس واگن با آبروریزی مهمی مواجه شده است. به همین علت این کمپانی و دیگر اتومبیل سازان آلمانی باید به مخاطبان خود تلقین نمایند که راه‌های دیگری را برای ساخت اتومبیل در نظر گرفته‌اند. به همین علت است که آلمان‌ها در این مدت تمرکز خود را روی ساخت اتومبیل‌های برقی قرار داده‌اند.

فولکس‌واگن -که شرکت خواهر “BMW” به حساب می‌آید – اعلام نموده که کارش را برای طراحی اتومبیل تمام برقی از سری i3 ” BMW ” که ” نوف ” NUV نامیده می‌شود، شروع نموده تا نخستین نمونه از این اتومبیل را در نمایشگاه اتومبیلی پاریس در معرض دید عموم قرار دهد.

مدل جدید BMW بر روی پلت فوم فولکس واگن ساخته خواهد شد

سری نخست این اتومبیل روی شاسی‌های MEB (بسته الکترونیک ماژولار) تولید می‌شود. این شاسی‌ها به شکل به خصوصی برای اتومبیل‌های کوچک تمام الکترونیک تولید شده است. این پلت فرم روی نمونه مفهومی BUDD-E در لاس وگاس به نمایش درآمده بود. یک باتری تخت و مسطح در این ساختار موجب می‌گردد تا فضای درونی بیشتری را نسبت به گلف E یا نمونه ” پاسات ” در اتومبیل شاهد باشیم.

در مقایسه با i3، همهٔ اتومبیل‌های کوچک فولکس واگن فضای زیادی را در برابر اتومبیل‌های کوچک برقی مانند نمونه “باواریا” ارائه می‌دهند. امکان خرید این اتومبیل در سال ۲۰۱۹ فراهم خواهد شد و به نظر می‌رسد بیشتر از ۴۰۰۰۰ دلار قیمت دارد.

نشریات آلمانی انتشار کرده‌اند که نمونه ” نوف ” یکی از ۶ اتومبیلی است که روی “پلت‌فرم”MEB تولید خواهد شد.