مذاکرات BMW و دایملر با اپل نتیجه‌ای در بر نداشت

با این وجود که تاکنون اپل به صورت رسمی کار بر روی خودروی الکتریکی و نیمه‌خودران خود که به نام پروژهٔ تایتان مشهور می‌شود را مورد تأیید قرار نداده است، ولی گفته می‌شود این کمپانی غول دنیای تکنولوژی مذاکراتی را با کمپانی‌های خودروساز معروف شروع کرده‌اند. اگرچه فکر می کنیم اپل موفق نشده با BMW و دایملر توافق کند.

مدت زمانی است که اخبار بسیاری درخصوص تولید خودروی اپل شنیده می‌شود. اما تابه حال کار بر روی این خودروی الکتریکی و نیمه‌خودران که با نام پروژه تایتان شناخته می‌شود، توسط اپل مورد تأیید قرار نگرفته است. ولی اگر شایعات انتشار یافته حقیقت داشته باشد، بی شک اپل در ادامه راه به همکاری با خودروسازان بزرگ احتیاج دارد. گفته می‌شود تا کنون مقامات اپل با چند کمپانی مذاکراتی داشته‌اند که فکر می‌کنیم با کنار رفتن BMW و دایملر، تعداد مذاکره کنندگان کاهش پیدا کند.

مدتی بود که اخباری پیرامون مذاکرات اپل با BMW و دایملر شنیده می‌شد، اما به بیان نشریهٔ آلمانی Handelsblatt، این مذاکرات نتیجه‌ای نداشته است. این نشریه به نقل از یک منبع آگاه در صنعت خودرو اعلام کرده که هر دو خودروساز بدون هیچ توافقی از میز مذاکره کنار کشیده‌اند. این طور که پیداست چیزی که موجب شد تا توافقی بین آن‌ها حاصل نشود، مناقشه بر سر مسئله اطلاعات و کنترل روی آن‌ها بوده است.

این مجله مدعی شده که اپل درخصوص تولید خودروی این شرکت بر مبنای نرم‌افزاری ابری متمایل است، اما خودروسازان آلمانی از محافظت اطلاعات خریداران به عنوان عنصر کلیدی در استراتژی آیندهٔ خود یاد می‌کنند.

این نشریه گزارش داده است که مذاکرات اپل با BMW از سال اخیر و مذاکره با دایملر (شرکت مادر مرسدس بنز) جدیداً متوقف شده است. سال اخیر تیم کوک بازدیدی از مقر BMW در مونیخ داشت. مدیر اجرایی ارشد اپل هم از کارخانه این خودروساز معروف در لایپزیگ بازدیدی داشته تا در جریان ساخت خودروی الکتریکی i3 قرار بگیرد. اما اندکی بعد از آن مذاکرات بین اپل و BMW متوقف شد.

البته تاکنون قرارداد تولید خودروی اپل به دست خودروساز کانادایی-اتریشی مگنا (Magna) به قوت خود باقی است. نشریه آلمانی Frankfurt Allgemenie به تازگی خبری از آزمایشگاه مخفی اپل در برلین انتشار داده که تیمی ۱۵ تا ۲۰ نفره از مهندسان خودروسازان آلمانی در آن به فعالیت مشغول هستند.

قابل ذکر است که اپل مدیرانی آمریکایی را در این پروژه مشغول به کار کرده است. به تازگی خبری از استخدام کریس پوریت، نایب رییس سابق مهندسی خودرو در تسلا موتورز انتشار یافته است. حضور پوریت چهار ماه بعد از ترک استیو زادسکی، مدیر پروژهٔ تایتان رخ داده است.