مشخصات احتمالی بی ام و M850i

ما تصاویر جاسوسی بی‌شماری از بی ام و سری ۸ را در طی چند ماه گذشته دیده‌ایم و هم‌اینک وقت منتشر شدن جزئیاتی از این خودروی مورد انتظار فرا رسیده است.

مشخصات احتمالی بی ام و M850i
بنا به گفته بیمر تودی، بی ام و نسخه پرفورمنس M سری ۸ را با نام M850i xDrive عرضه خواهد کرد. این خودرو که به‌صورت کوپه و کانورتیبل به فروش خواهد رسید ظاهراً در جایگاهی پایین‌تر از M8 قرار خواهد گرفت و از قلب تپنده ۸ سیلندر توئین توربو با قدرت ۵۳۰ اسب بخاری سود خواهد برد. اگر این خروجی درست باشد، M850i دومین نسخه پرقدرت M پرفورمنس خواهد بود و در جایگاهی بین M760Li با قدرت ۶۱۰ اسب بخار و M550i با خروجی ۴۶۲ اسب بخار قرار خواهد گرفت.

مشخصات احتمالی بی ام و M850i
هنوز چیز زیادی درباره این خودرو نمی‌دانیم اما گفته می‌شود M850i xDrive شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت کمتر از ۴ ثانیه‌ای خواهد داشت. اگرچه این عملکرد کمی خوش‌بینانه به نظر می‌رسد اما احتمال دست‌یابی به این رکورد وجود دارد زیرا M6 کوپه قبلی به لطف پیشرانه ۸ سیلندر ۴٫۴ لیتری توئین پاور با قدرت ۵۶۰ اسب بخار می‌توانست به شتاب ۴٫۲ ثانیه‌ای دست یابد. واضح است که M6 پرقدرت‌تر بوده اما M850i دارای سیستم چهار چرخ محرک بوده و این امر می‌تواند فاصله عملکردی دو خودرو را کاهش دهد.


البته افرادی که به دنبال حد نهایی پرفورمنس هستند می‌توانند M8 جدید را بخرند که انتظار می‌رود از پیشرانه M5 جدید سود ببرد. این پیشرانه قدرت ۶۰۰ اسب بخاری در برادر سدان داشته اما مدیر بخش M بی ام و قبلاً گفته شاید M8 خروجی بالاتری داشته باشد زیرا در سطح بسیار بالاتری قرار خواهد داشت. هنوز قدرت دقیق این خودرو مشخص نبوده اما گفته می‌شود قدرت ۶۲۵ اسب بخاری M8 محتمل است.اگرچه برخی افراد دلیل خرید M850i را زیر سؤال خواهند برد اما احتمالاً این نسخه نیز دنباله‌روی M550i خواهد بود و خودرویی راحت‌تر نسبت به نمونه M کامل محسوب خواهد شد.