معرفی بی ام و M140i نسخه قهرمانی

بی ام و در حال گرامیداشت سی‌امین فصل برگزاری مسابقات قهرمانی خودروی تورینگ بریتانیا بوده و این کار را با نسخه تولید محدودی از M140i انجام می‌دهد.

معرفی بی ام و M140i نسخه قهرمانی
این خودرو که چمپیونشیپ ادیشن نام گرفته بر پایه نسخه سه درب هاچبک شکل گرفته و برخی اصلاحات بصری را تجربه کرده است. بی ام و هنوز جزئیاتی درباره محصول سفارشی خود منتشر نکرده اما در تصاویر منتشر شده می‌توانیم جلوپنجره مشکی، پوشش فیبر کربنی آینه‌ها و رینگ‌های آلیاژی ۵ پره را تشخیص دهیم. همچنین نوار سه رنگ بی ام و M به همراه نوشته چمپیونشیپ ادیشن بالای چرخ‌های عقب نصب شده است.

معرفی بی ام و M140i نسخه قهرمانی
بی ام و تصویری از کابین منتشر نکرده اما با توجه به کلیت خودرو انتظار نداریم تغییرات شدیدی در داخل خودرو رخ دهد. احتمالاً برخی نشان‌های ویژه و پلاکی سفارشی روی داشبورد نصب خواهد شد.

انتظار می‌رود پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری توربوی توئین پاور با قدرت ۳۴۰ اسب بخار و گشتاور ۵۰۰ نیوتون متر در بطن این خودرو بتپد. این پیشرانه با همکاری گیربکس ۶ سرعته دستی می‌تواند خودرو را در ۴٫۸ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برساند و البته سقف سرعت آن به‌صورت الکترونیکی به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است.

معرفی بی ام و M140i نسخه قهرمانی
خریدارانی که به دنبال مدل سریع‌تر هستند می‌توانند گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک سفارشی را انتخاب کنند که شتاب خودرو را به ۴٫۶ ثانیه می‌رساند.

هنوز جزئیات مربوط به قیمت‌گذاری M140i نسخه قهرمانی منتشر نشده اما بهای نسخه استاندارد سه درب از ۳۳۹۲۰ پوند آغاز می‌شود. با توجه به سقف تولید محدود احتمالاً M140i سفارشی گران‌تر خواهد بود. احتمالاً قیمت پایه این خودرو حدود ۳۵ تا ۳۶ هزار پوند خواهد بود.

معرفی بی ام و M140i نسخه قهرمانی
اگر علاقه‌ای به پرداخت مبلغ بیشتر برای خرید این خودرو ندارید می‌توانید نسخه استاندارد را به همراه قطعات M پرفورمنس بخرید؛ مثلاً پوشش فیبر کربنی آینه‌های جانبی به همراه نوارهای جانبی بدنه قیمت ۵۵۰ پوندی دارند.