مقایسه سرعتی بی ام و M550d جدید و قدیم

از زمان معرفی نسل جدید بی ام و M550d xDrive تاکنون ما این پرسش را بارها و بارها پرسیده‌ایم: چه تعداد توربو برای یک پیشرانه کافی است؟! خودروی مورد بحث از قوی‌ترین پیشرانه ۶ سیلندر دیزلی بازار استفاده کرده و نه تنها یک، دو و یا سه بلکه دارای چهار توربو است! این پیشرانه ۳ لیتری قدرت ۴۰۰ اسبی خود را در دور ۴۴۰۰ پیشرانه و گشتاور قابل‌توجه ۷۶۰ نیوتون متری را نیز تنها از دور ۲۰۰۰ پیشرانه در دسترس داده و بنابراین این سری ۵ دیزلی توانایی‌های زیادی دارد.

مقایسه سرعتی بی ام و M550d جدید و قدیم
M550d در روی کاغذ بسیار بسیار سریع است. در واقعیت حتی سریع‌تر هم احساس می‌شود! ویدئوی جدیدی که توسط AutoTopNL منتشر شده نگاهی مستقیم به شتاب گیری و حداکثر سرعت این خودرو داشته و البته به منظور ایجاد ذهنیتی بهتر، نسل جدید این خودرو در مقابل نسل قبلی هم قرار گرفته است.

مقایسه سرعتی بی ام و M550d جدید و قدیم
هر دو خودرو در واقع از یک پیشرانه استفاده می‌کنند اما نسل جدید دارای یک توربوی بیشتری است. شاید این یک بهبود جزئی به حساب آید اما در واقعیت نسل جدید M550d شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر را سریع‌تر پر می‌کند. در حالت اسپورت و با لانچ کنترل فعال، نسل جدید تنها در ۴٫۴ ثانیه شتاب می‌گیرد درحالی‌که نسل قبلی ۰٫۳ ثانیه کندتر است.

مقایسه سرعتی بی ام و M550d جدید و قدیم
اما از نظر سقف سرعت هر دو خودرو تقریباً شرایط برابری دارند. نسل جدید در حدود ۳۵ ثانیه به حداکثر سرعت ۲۶۰ کیلومتر در ساعتی می‌رسد درحالی‌که نسل قبلی با قدرت ۳۸۱ اسبی چند ثانیه کندتر بوده و سقف سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت را ثبت می‌کند.

مقایسه سرعتی بی ام و M550d جدید و قدیم
به عنوان یادآوری باید گفت M550d از سیستم چهار چرخ محرک xDrive استفاده کرده و همچنین در دل آن گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک قرار دارد. BMW ادعا می‌کند مصرف سوخت متوسط این سدان اسپورت در ۱۰۰ کیلومتر تنها ۵٫۹ لیتر است اما شما قطعاً برای ثبت این مصرف سوخت باید در سرعت‌های پایین‌تری رانندگی کنید.