نمایندگی‌های بی ام و خواهان پیکاپ هستند!

به نظر می‌رسد شانس عرضه یک پیکاپ توسط BMW حداقل در برخی بازارها بهتر از همیشه است. طبق اخبار منتشر شده مدیران بخش استرالیای این کمپانی بیشترین علاقه را به تولید یک پیکاپ باواریایی نشان می‌دهند.

نمایندگی‌های بی ام و خواهان پیکاپ هستند!
مارک ورنر مدیرعامل BMW استرالیا گفته است:

ما بسیار به پیکاپ ها و خودروهای کاربردی علاقه داشته و معتقدیم BMW باید نگاهی به این بخش داشته باشد. قطعاً مدیران و سرمایه‌گذاران به سخنان ما گوش خواهند داد اما هنوز صحبت کردن درباره نتایج تحلیل‌ها بسیار زود است اما اگر قبلاً یک پیکاپی وجود داشت قطعاً ما آن را می‌فروختیم.

بنا به گفته ورنر، بازار پیکاپ ها در استرالیا داغ بوده و سال پیش شاهد رشد فروش ۱۷ درصدی در این کلاس بودیم. پیکاپ ها حدود ۱۳ درصد از فروش سالانه خودرو در کشور استرالیا را تشکیل می‌دهند.

نمایندگی‌های بی ام و خواهان پیکاپ هستند!
البته توسعه یک پیکاپ تنها برای بازار استرالیا که نسبتاً کوچک است چندان توجیه نخواهد داشت. هرچند پیکاپ BMW می‌تواند همانند محصول مرسدس در سراسر جهان عرضه شود. پیکاپ ها همچنین در جنوب شرق آسیا و آمریکای جنوبی هم بازار خوبی دارند.

نمایندگی‌های بی ام و خواهان پیکاپ هستند!
وارنر اولین مدیر BMW نیست که خواهان اضافه شده یک پیکاپ به سبد محصولات بی ام و می‌باشد. سال پیش معاون ارشد بخش آسیا و آفریقای جنوبی BMW نیز گفته بود که یک پیکاپ باید توسط کمپانی تولید شد و این خودروساز در حال بررسی احتمال عرضه آن در بازارهای اروپایی و آسیایی می‌باشد.

نمایندگی‌های بی ام و خواهان پیکاپ هستند!
مرسدس به مدد همکاری با رنو-نیسان توانسته پیکاپ X کلاس را عرضه کند. این خودرو از پلتفرم نیسان ناوارا استفاده می‌کند. احتمالاً بی ام و بدون یک همکاری مشابه از پلتفرم کراس اوورهای خود استفاده خواهد کرد. این پیکاپ بجای استفاده از طراحی بدنه روی فریم می‌تواند بدنه و شاسی یکپارچه‌ای همچون هوندا ریجلاین داشته باشد.اگر پیکاپ بی ام و به واقعیت بپیوندد احتمال استفاده از محصولی کنونی و حذف بخش عقب و محفظه بار وجود دارد. بخش M بی ام و در واقع این ایده را امتحان کرده است. در اواسط دهه ۸۰ میلادی این تیم تراکی را بر مبنای سری ۳ کانورتیبل ساخت. بعدها نیز شاهد تولید M3 E92 اصلاح شده بودیم.