نگاهی به خودروی بی نظیر M4 GTS و ویلچر مخصوص مسابقات پارالمپیک ساخت BMW

شرکت آلمانی BMW اخیراً دو وسیله نقلیهٔ کاملاً متفاوت، ولی شگفت انگیز را طراحی و تولید کرده است. اولین مورد خودروی ایمنی M4 GTS جدید می‌باشد که به طور ویژه برای شرکت در مسابقات تورینگ معروف آلمان، DTM طراحی و ساخته شده است. این خودرو از یک موتور ۵۰۰ اسب بخاری با فناوری تزریق آب بهره می‌برد. این تکنولوژی ویژه در نمونه‌های ۷۰۰ اسب بخاری GTS تیز استفاده شده است.

 بر خلاف نسخهٔ جاده‌ای، این خودرو تغییراتی زیاد مانند چراغ‌های LED ویژه، تجهیزات ارتباطات رادیویی و پکیج طراحی ظاهری ویژه در کنار پکیج آپشن کلاب اسپرت بهره می‌برد. این پک شامل کمربند ایمنی شش تکهٔ مسابقه‌ای، رول کیج و کپسول آتش خاموش کن است.

مورد دوم، ویلچر ویژهٔ BMW است که برای تیم ایالات متحدهٔ آمریکا برای استفاده در مسابقات پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو در برزیل طراحی شده است، این مورد موتور ندارد ولی در کل کاملاً چشم نواز است. این یک ویلچر مسابقه‌ای طراحی شده توسط تیم طراحی BMW می‌باشد.

 این ویلچر که در نتیجهٔ همکاری مشترک BMW با کمیتهٔ المپیک آمریکا طراحی و تولید شده، از یک چارچوب فیبر کربنی بهره می‌برد که به منظور بهبود آیرودینامیکی ویلچر به کار رفته است. اعضای تیم دو و میدانی پارالمپیک آمریکا قبل از آغاز مسابقات امسال که تابستان در ریو دو ژانیرو برزیل برگزار خواهد شد به توسعه و تکمیل طراحی این ویلچر کمک خواهند کرد. این که بدانیم الکس زاناردی، رانندهٔ قدیمی BMW در طراحی این ویلچر دست داشته است ما را متعجب نخواهد کرد، حتی اگر از این که وی در پارالمپیک امسال در تیم ایتالیا حضور خواهد داشت خبر داشته باشیم.

 

نگاهی به خودروی بی نظیر M4 GTS و ویلچر مخصوص مسابقات پارالمپیک ساخت BMW