نگاهی کوتاه به چهار خودروی شاسی بلند لوکس، کدام یک را ترجیح می‌دهید؟

روزبه‌روز بر محبوبیت و فروش کراس اوورها و SUV ها افزوده می‌گردد و این روال تا جایی پیش رفته که فروش این خودروها حتی از مدل‌های سدان هم سبقت گرفته است.

روزبه‌روز محبوبیت و فروش کراس اوورها و SUV ها در حال افزوده شدن است و این روند تا جایی پیش رفته که فروش این خودروها حتی از مدل‌های سدان هم پیشی گرفته است. به‌طوری که آئودی پیش‌بینی می‌کند فروش نسل دوم Q7 در یک یا دو سال آتی از سدان A6 بیشتر شود و همین‌طور فروش X5 BMW نیز از سری ۵ بیشتر شده است. در سوی دیگر نسل دوم XC90 به پرفروش‌ترین محصول ولوو بدل شده و فروش رنجروور اسپرت از محصولات جگوار بیشتر شده است که این امر عامل مهمی بود تا جگوار هم با عرضه مدل F-Pace به جمع SUV سازان اضافه شود.

نگاهی کوتاه به چهار خودروی شاسی بلند لوکس، کدام یک را ترجیح می‌دهید؟

همین امر باعث شد تا ما به مقایسه ۴ دستگاه از برترین SUV های بزرگ لوکس کنونی بازار با سه ردیف صندلی و قیمتی در حدود هفتاد هزار دلار بپردازیم.

از بین چهار شرکت‌کنندهٔ رقابت ما، X5 بدون تردید پرفروش‌ترین آن‌هاست. نسخه مورد آزمایش از نوع ۳۵i xDrive با ۳۰۰ اسب بخار قدرت است که قیمت آن از عدد عاقلانه ۵۷۱۹۵ دلار آغاز می‌شود اما خودروی شرکت‌کننده در رقابت ما ۶۸۲۷۰ دلار قیمت دارد.

آئودی تا سال ۲۰۰۶ خودروی SUV در سبد محصولات خود نداشت اما با معرفی Q7 به‌عنوان نخستین SUV خود توانست به فروش مناسبی دست ‌پیدا کرده و میزان فروش آن را با انجام بروز رسانی‌هایی تا سال ۲۰۱۵ بالا نگه دارد؛ اما در آخر نسل دوم Q7 معرفی شد و آن‌قدر جدید و مدرن شده که با مدل ۲۰۱۷ بفروش می‌رسد. قیمت آئودی از ۵۵۷۵۰ دلار آغاز می‌شود و با سفارش تجهیزات و امکانات بیشتر به ۷۲۸۷۵ دلار می‌رسد.

نگاهی کوتاه به چهار خودروی شاسی بلند لوکس، کدام یک را ترجیح می‌دهید؟

نسل دوم ولوو XC90 همچون آئودی Q7 اخیراً معرفی‌شده است. این خودرو بر روی پلت فرم جدیدی ساخته‌شده و فقط SUV این کلاس است که فقط با پیشرانه ۴ سیلندر عرضه می‌شود. البته ۴ سیلندر ۲ لیتری که با مجهز شدن به سوپرشارژر و توربوشارژر ۳۱۶ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. نمونه مورد ارزیابی از نوع T6 است که قیمت پایه‌ای معادل ۵۰۷۹۵ دلار دارد درحالی ‌که قیمت خودروی حاضر در آزمون ۶۷۰۵۵ دلار است.

آخرین شرکت‌کننده هم رنجروور اسپرت با بدنه‌ای از جنس آلومینیوم است که قیمت پایه آن از ۶۵۹۴۵ دلار شروع می‌شود و با سفارش همهٔ امکانات به ۸۷۲۸۱ دلار می‌رسد که آن را به گران‌ترین عضو گروه مبدل می‌کند. البته می‌توان با حذف تجهیزاتی که واجب نبودند این مبلغ را به ۸۰۰۰۰ دلار کاهش داد که بازهم رقم بالایی به شمار می‌رود.

در این رقابت مرسدس بنز GLE هم می‌توانست حضور داشته باشد اما به علت اینکه فقط با دو ردیف صندلی عرضه می‌شود نتوانستیم آن را شرکت دهیم. اگرچه برادر بزرگ‌تر GLE یعنی GLS به سه ردیف صندلی تجهیز یافته اما به دلیل اینکه بزرگ‌تر و گران‌تر از خودروهای آزمون ماست از حضور در این رقابت بازماند. SUV های سه ردیفه دیگری چون آکورا MDX، اینفینیتی QX60، لکسوس GX460 و لینکلن MKT هم در بازار حضور دارند اما به دلیل قیمت پایین، از آزمایش ما کنار گذاشته شدند و رقابت را با ۴ شرکت‌کننده شروع کردیم.

نگاهی کوتاه به چهار خودروی شاسی بلند لوکس، کدام یک را ترجیح می‌دهید؟

رتبه چهارم: BMW X5 35i xDrive

در زیر کاپوت X5 قلب ۶ سیلندر خطی توربوشارژ می‌تپد که قدرت و مصرف سوخت مناسبی دارد به طوری که در شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر پس از آئودی رتبه دوم را دریافت می‌کند. وزن آن نیز با ۲۲۵۶ کیلوگرم سبک‌تر از آئودی و رنجروور آلومینیومی است.

X5 دارای سه حالت رانندگی است که سواری آن در هر سه حالت ناامید کننده است. فرمان آن هم سبک و بی‌روح است که هرچند در حالت اسپرت کمی سفت‌تر می‌شود اما در هیچ حالتی دقت آن بهبود نمی‌یابد. بدنه این SUV باواریایی بیش از سه رقیب دیگر در پیچ‌ها کج می‌شود و آزمون اسلالوم را نیز با کمترین سرعت پیمود. هرچند نسل سوم X5 در سال ۲۰۱۴ معرفی‌شده است اما از پیری زودرس رنج می‌برد! چراکه ظاهر چندان مجذوب کننده‌ای نداشته و طراحی داخلی آن نیز خسته‌کننده است و بیشتر مانند یک SUV پنجاه هزار دلاری است تا هفتاد هزار دلاری. صفحه آمپر، سامانه نمایشگر سربالا و صفحه‌ نمایش لمسی آن بدون وضوحی است که در آئودی و ولوو وجود دارد.

نگاهی کوتاه به چهار خودروی شاسی بلند لوکس، کدام یک را ترجیح می‌دهید؟

فضای صندلی‌های ردیف سوم هم بسیار تنگ بوده و بدترین رتبه را در بین اعضای گروه دریافت می‌کند به‌ گونه ای‌ که فقط می‌توان آن را در مسافت‌های کوتاه مورد استفاده قرار داد. البته پکیج M Sport برای X5 قابل سفارش است که تا اندازه زیادی مشکلات آن را بهبود می‌بخشد اما با سفارش این بسته که ۴۴۵۰ دلار قیمت دارد، قیمت X5 به بیش از هفتاد هزار دلار می‌رسد که با این مبلغ گزینه‌های بسیار برتری برای خرید موجود خواهد بود.

در آخر می‌توان گفت شاید BMW کلاس SUV های اسپرت یا SAV را اختراع کرده باشد اما دیگران در این کلاس پیشرفت بیشتری داشته‌اند.

نگاهی کوتاه به چهار خودروی شاسی بلند لوکس، کدام یک را ترجیح می‌دهید؟

رتبه سوم: رنجروور اسپرت HSE

ردیف سوم صندلی‌ها در رنجروور قابل سفارش هستند اما به نظر غیرقابل استفاده می‌آیند! زیرا که کودکان نیز برای مسافت‌های طولانی نمی‌توانند در آن‌ها بنشینند. تنها امتیاز ردیف سوم صندلی‌های رنجروور اسپرت در مقایسه با BMW X5 فضای بالای سر بیشتر آن است؛ اما از این مشکل که بگذریم، رنجروور اسپرت چالاک‌تر از X5 حس می‌شود، فرمان دقیقی داشته و حرکات خودرو کاملاً قابل ‌کنترل است.

رنجروور در حالی که از آلومینیوم ساخته‌شده است اما با ۲۳۵۰ کیلوگرم وزن سنگین‌ترین عضو گروه به حساب می‌آید ولی پیشرانه وحشی سوپرشارژ V6 آن به‌خوبی از پس وزن خودرو برمی‌آید. طراحی داخلی آن بیشتر از آنکه اسپرت باشد ساده بوده و به نظر می‌آید متعلق به ۵ سال قبل است به‌طوری‌که می‌توان آن را کلاسیک تلقی کرد. صفحه‌نمایش لمسی آن نیز با اینکه قدیمی است اما عملکرد خوبی دارد درحالی‌که مدل ۲۰۱۶ به سیستم سرگرمی جدیدی تجهیز یافته است؛ اما مشکل بزرگ رنجروور اسپرت قیمت بالای آن است؛ لذا اگر رنجروور می‌خواهد این مدل به فروش بالایی دست پیدا کند باید کاهش قیمت زیادی برای آن در نظر گیرد، در طراحی داخلی آن تجدیدنظر نماید و ردیف سوم صندلی‌ها را به‌صورت کاربردی طراحی کند. در غیر این حالت دو شرکت‌کننده بعدی انتخاب‌های بهتری خواهند بود درحالی‌که به میزان چشمگیری ارزان‌تر نیز می‌باشند.

نگاهی کوتاه به چهار خودروی شاسی بلند لوکس، کدام یک را ترجیح می‌دهید؟

رتبه دوم: ولوو XC90 T6

سه سال پیش ولوو مدیر طراحی داخلی بنتلی آقای «Robin Page» را به استخدام خود درآورد که نتیجه این انتخاب هوشمندانه طراحی داخلی بی نظیر XC90 است. این طراحی به‌حدی عالی است که وقتی داخل آن می‌نشینیم دیگر خودروهای رقابت را از یاد می‌بریم. چراکه در ولوو شاهد طراحی داخلی‌ای هستیم که فقط در خودروهایی با دو برابر قیمت آن قابل ‌دسترسی است. کاربرد بسیار چرم نرم و باکیفیت در روکش صندلی‌ها، رودری ها و دیگر جاهای خودرو باعث شده که داخل XC90 محصولات فراری را به یاد بیاورد؛ اما در داخل ولوو بیش‌ازحد پنهان‌کاری انجام شده است؛ یعنی بیشتر دکمه‌ها و تجهیزات پنهان ‌شده‌اند که این کار باعث پیچیدگی آن شده است. XC90 از صندلی‌های بزرگی بهره مند می‌باشد که در جلو به گرم‌کن و سردکن مجهزند، بسیار نرم و راحت هستند و بدن را به‌خوبی در برمی‌گیرند. صفحه‌نمایش بزرگ لمسی در وسط داشبورد نصب‌شده است که با اندکی تمرین به‌آسانی می‌توان با آن کارکرد. ردیف دوم صندلی‌ها از راحتی خوبی برخوردارند و حتی این راحتی در ردیف سوم هم وجود دارد به صورتی که بزرگ‌سالان هم قادرند به‌راحتی از ردیف سوم صندلی‌ها استفاده کنند.

نگاهی کوتاه به چهار خودروی شاسی بلند لوکس، کدام یک را ترجیح می‌دهید؟

در این خودرو سیستم تعلیق بادی قابل سفارش است که در بدترین جاده‌ها دارای بهترین عملکرد می باشد. XC90 حدود ۱۲۰ کیلوگرم سبک‌تر از X5 و حدود ۱۸۰ کیلوگرم وزن کمتری از Q7 دارد. هرچند پیشرانه این SUV سوئدی که مجهز به هر دو سیستم پرخوران توربوشارژر و سوپرشارژر شده به فشردن پدال گاز عکس العمل بسیار خوبی نشان می‌دهد اما با شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر ۶ ثانیه کندترین عضو گروه به شمار می‌رود. صدای کارکرد پیشرانه بسیار کم است اما به نظر ما غرش پیشرانه‌های ۶ سیلندر BMW و آئودی بسیار گوش‌نوازتر از این سکوت است. مصرف سوخت این پیشرانه نیز با ۱۳٫۸ لیتر در هر صد کیلومتر هیچ فرقی با پیشرانه‌های ۶ سیلندر X5 و Q7 ندارد. در کل می‌توان ولوو XC90 را خصوصاً در حوزه طراحی خارجی و داخلی یک اثر هنری تلقی کرد اما استفاده از موتور ۴ سیلندر در آن پیشنهاد مناسبی به نظر نمی‌رسد.

نگاهی کوتاه به چهار خودروی شاسی بلند لوکس، کدام یک را ترجیح می‌دهید؟

رتبه اول آئودی Q7 3.0T

تا قبل از نشستن پشت آئودی Q7 همگی ولوو را برنده می‌دانستیم اما بعد از راندن این غول ۲۳۰۴ کیلوگرمی فولاد و آلومینیوم نظرمان تغییر کرد. درحقیقت Q7 ترکیبی است از ساختار خوب و استحکام بالای رنجروور با مهارت ولوو. در حالت رانندگی «sportiest» ارتفاع سیستم تعلیق کاهش پیدا می‌کند و Q7 سواری مشابه سدان های آئودی را از خود نشان می‌دهد. سیستم سفارشی فرمان پذیری ۴ چرخ (که قسمتی از پکیج سفارشی ۴۰۰۰ دلاری است) چابکی شگفت انگیزی را برای آن در حین رانندگی در شهر به وجود می‌آورد. هرچند لاستیک‌های پهن ۲۸۵ بکار رفته در Q7 باعث شده فرمان آن دقت ولوو را نداشته باشد اما رانندگی با آن بسیار سرگرم‌کننده است.

نقطه قوت این آلمانی خوش‌تیپ پیشرانه V6 سوپرشارژ ۳۳۳ اسب بخاری آن است؛ زیرا باوجود اینکه Q7 دومین عضو سنگین گروه است اما با اتکا بر این پیشرانه سریع‌ترین شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر را با ۵٫۵ ثانیه بنام خود به ثبت می‌رساند.

نگاهی کوتاه به چهار خودروی شاسی بلند لوکس، کدام یک را ترجیح می‌دهید؟

تیم طراحی داخلی ولوو شاید بهتر از آئودی عمل کرده باشند اما بازهم طراحی داخلی آئودی در سطحی بالاتر از رنجروور و BMW جای می‌گیرد. در داخل این خودرو کاربرد چرم و چوب را در کنار فناوری پیشرفته‌ای مانند نمایشگر لمسی MMI مشاهده می‌کنیم که ترکیب زیبا و جالبی است. در مقابل راننده سامانه نمایشگر سربالا به همراه دو نمایشگر TFT بزرگ قرار گرفته‌اند که می‌توان در آن‌ها اطلاعات سفر، پارامترهای فنی پیشرانه و یا یک نقشه دقیق را برای نمایش انتخاب نمود.

نقشه رهیاب دقیقاً در مقابل راننده قرار می‌گیرد و دقت فوق‌العاده‌ای در نشان دادن جزئیات دارد تا جایی که نقشه هیچ ‌یک از SUV های شرکت‌کننده در آزمون چنین سطحی از جزئیات را نشان نمی‌دهد. هرچند راحتی و فضای صندلی‌های ردیف سوم آئودی بهتر از رنجروور و BMW است اما همچنان به‌خوبی ولوو نیست؛ اما Q7 با لذت رانندگی بالا و قدرت مناسب پیشرانه توانست بر XC90 غلبه کرده و رتبه اول رقابت را از آن خود کند.