هشدار هیوندای و بی ام و به سیاست‌های تعرفه‌ای ترامپ!

شما می‌توانید هیوندای و بی ام و را به لیست رو به رشد خودروسازانی که نگرانی عمیق خود از سیاست‌های اقتصادی ترامپ را ابراز می‌دارند اضافه کنید.

هشدار هیوندای و بی ام و به سیاست‌های تعرفه‌ای ترامپ!
بی ام و با اشاره به اقدامات وزیر بازرگانی امریکا گفته که افزایش تعرفه‌ها تا ۲۰ درصد باعث آسیب رساندن به شغل‌های داخلی و سرمایه‌گذاری‌های این شرکت خواهد شد. همچنین باواریایی ها گفته‌اند ارتباطی بین امنیت ملی آمریکا و ساخت داخلی خودروها وجود ندارد.

هشدار هیوندای و بی ام و به سیاست‌های تعرفه‌ای ترامپ!
بی ام و معتقد است تعرفه‌های پیشنهادی ترامپ باعث خواهد شد تولید خودرو در خارج از خاک آمریکا رقابتی‌تر باشد. همچنین این تعرفه‌ها به‌طور اجتناب‌ناپذیری منجر به اقدامات تلافی‌جویانه‌ی چین و اتحادیه اروپا می‌شود.

در بیانیه این خودروساز آلمانی آمده است:

همه‌ی این فاکتورها به‌طور قابل‌توجهی هزینه صادرات خودروهای سواری از آمریکا به این کشورها را افزایش خواهد داد و دسترسی بی ام و به این بازارها را سخت‌تر خواهد کرد. این امر به کاهش حجم صادرات منجر می‌شود و تأثیرات منفی روی سرمایه‌گذاری و نیروی انسانی شرکت در آمریکا خواهد داشت.

هیوندای نیز به‌طور مشابهی پیش‌بینی اولیه خود از تأثیرات منفی تعرفه‌ها روی صنعت خودرو را ابراز داشته و گفته که این تعرفه‌ها ویرانگر خواهند بود.

هشدار هیوندای و بی ام و به سیاست‌های تعرفه‌ای ترامپ!
کره‌ای‌ها نیز نامه‌ی مشابهی به وزارت بازرگانی آمریکا ارسال کرده‌اند. هیوندای در این نامه گفته که تعرفه‌ها نه تنها باعث تأثیر منفی روی تأسیسات هیوندای موتورز آمریکا، کارکنان و ارتباطات زنجیره تأمین خواهد داشت بلکه برنامه‌های هیوندای برای سرمایه‌گذاری بیشتر در این کشور را به خطر خواهد انداخت.

هیوندای می گوید هم‌اکنون ۲۵ هزار کارمند در آمریکا داشته و از طریق نمایندگی‌های این شرکت نیز ۴۷ هزار نفر دیگر مشغول به کار هستند. همچنین هیوندای گفته حدود ۸٫۳ میلیارد دلار در این کشور سرمایه‌گذاری کرده و به همراه کیا برنامه‌هایی برای سرمایه‌گذاری ۳٫۱ میلیارد دلاری بیشتر تا سال ۲۰۲۱ دارد.