همکاری بی ام و با گریت‌وال برای ساخت مینی‌های الکتریکی

گریت وال و بی ام و توافق‌نامه مهمی برای تولید محصولات آتی الکتریکی مینی در چین را امضا کردند.

همکاری بی ام و با گریت‌وال برای ساخت مینی‌های الکتریکی
این دو همکار سهم برابری در کمپانی جدید جوینت ونچری که Spotlight Automotive نامید می‌شود خواهند داشت. کمپانی یاد شده مسئول توسعه و تولید محصولات تمام الکتریکی مینی در تأسیسات جدید در جیانگسو خواهد بود. این شرکت اقدام به تولید مینی‌های الکتریکی و همچنین محصولات الکتریکی گریت وال خواهد کرد.

هارالد کروگر مدیرعامل بی ام و می‌گوید:

توافقنامه امروز نشان دهنده سطح جدید همکاری چین و آلمان است. این همکاری استراتژیک یک معامله برد-برد واضح برای گریت وال موتور و گروه بی ام و بوده و ما را قادر می‌سازد در برنامه‌های جاه‌طلبانه چین برای افزایش تولید محصولات با قوای محرکه جدید و کاهش آلایندگی‌ها سهیم باشیم.

همکاری بی ام و با گریت‌وال برای ساخت مینی‌های الکتریکی
مدیرعامل گریت وال هم خاطرنشان می‌سازد:

گریت وال موتور و گروه بی ام و تعهد مشترکی برای شروع تولید خودروهایی با انرژی جدید دارند. ما ترکیب نقاط قوت دو کمپانی، همکاری جوینت ونچر جدید شکل گرفته به تولید خودروهای الکتریکی شتاب خواهد بخشید.

بی ام و همچنین میزان تولید خود در چین را با جوینت ونچرهای جداگانه‌ای که با برلیانس دارد افزایش خواهد داد. این امر به خاطر کاهش تأثیر تعرفه‌های بالاتر چین روی محصولات ساخت آمریکا صورت می‌گیرد. بی ام و در سال ۲۰۱۷ فروش ۵۶۰ هزار دستگاهی در چین داشت که بیش از فروش در دو بازار بزرگ بعدی یعنی آمریکا و آلمان می‌باشد.چین همچنین چهارمین بازار بزرگ مینی بوده و سال پیش فروش ۳۵ هزار دستگاهی در این کشور پهناور ثبت کرده است. انتظار می‌رود جوینت ونچر جدید یاد شده باعث حضور بیشتر مینی در بزرگ‌ترین بازار دنیا شود.