پسوند CSL بی ام و احیا می‌شود

بی ام و در حال ایجاد برخی تغییرات در ساختار نام‌گذاری خود بوده اما لازم نیست نگران باشید زیرا خبرهای خوبی در راه است. بجای پیچیده‌تر کردن اوضاع، این برند آلمانی پسوند GTS را از آخر محصولات پرفورمنس خود حذف کرده و چیزی مرتبط‌تر را اضافه می‌کند: پسوند CSL.

پسوند CSL بی ام و احیا می‌شود
یکی از سخنگویان BMW در مصاحبه با نشریه درایو تأیید کرده سه حرف CSL که مخفف کوپه اسپورت سبک‌وزن می‌باشد در آینده جایگزین مدل‌های GTS خواهد شد. البته احتمالاً نسخه‌های CSL از کراس اوورها و شاسی بلندهای M بی ام و تولید نخواهد شد.

پسوند CSL بی ام و احیا می‌شود
اما خودروهایی که از این پسوند استفاده خواهند کرد شامل کوپه‌های داغ‌تر M خواهند بود. در آینده‌ای نزدیک شاهد جایگزینی M4 CSL با M4 GTS کنونی خواهیم بود. البته پیش‌بینی وضعیت دیگر کوپه‌های اسپورت این کمپانی را به آینده واگذار می‌کنیم.

بی ام و همین یک ماه پیش از M2 کامپتیشن رونمایی کرد هرچند احتمال عرضه مدل M2 CSL نیز وجود دارد. مدل M8 نیز به همین ترتیب می‌تواند از همین پسوند استفاده کند زیرا سری ۸ جدید بی ام و یک خودروی بزرگ، راحت و قدرتمند است و می‌تواند این نام را به همراه داشته باشد.

پسوند CSL بی ام و احیا می‌شود
البته از آنجایی که مرسدس تاکنون علاقه‌ای به اعلام تولید ای ام جی S63 بلک کوپه نداشته بنابراین احتمال عرضه M8 CSL در آینده نزدیک وجود ندارد. ولی باید بگوییم بی ام و در سال ۲۰۱۷ نام‌های M2 CSL، M4 CSL و M8 CSL را ثبت تجاری کرده است.

پسوند CSL بی ام و احیا می‌شود
مدل‌های گذشته CSL به عنوان محصولات اسپورت M شناخته می‌شدند که وزن کمتر را با قدرت بیشتر ترکیب کرده بودند. آخرین محصول بی ام و که از این پسوند استفاده کرده مدل M3 CSL 2003 اسطوره‌ای است…

پسوند CSL بی ام و احیا می‌شود