چاق و لاغر! مقایسه شتاب فولکس گلف و بی ام و M5 جدید

خب انتظار نداریم نتیجه این مقایسه شگفت‌انگیز و شوکه کننده باشد! این دو خودرو در دو سمت متضاد هم قرار دارند. یک خودروی نرمال در برابر خودرویی که برای راننده ساخته شده است. بله فولکس‌واگن گلف خودروی خیلی کندی نیست اما در برابر نسل جدید M5 این‌گونه جلوه خواهد کرد.

چاق و لاغر! مقایسه شتاب فولکس گلف و بی ام و M5 جدید
با این وجود Apex Cars این تست شتاب را انجام داده است. آن‌ها پرفروش‌ترین محصول فولکس یعنی گلف را در برابر بی ام و M5 قرار داده اند. یک هاچبک دیفرانسیل جلوی ۱۵۰ اسب بخاری در برابر یک سوپر سدان چهار چرخ محرک ۶۰۰ اسبی که از نظر سرعت با هیچ‌کس شوخی ندارد. هر دو خودرو آلمانی هستند اما از نظر قدرت پیشرانه کاملاً در تضاد با یکدیگر بوده و خب مشخص است که نتیجه این نبرد چه خواهد بود.


اما چیزی که جالب‌توجه است تضاد بین شتاب گیری گلف و M5 می‌باشد. سوپر سدان باواریایی ها می‌تواند تنها در ۱۰ ثانیه از سکون به سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت برسد. از طرف دیگر گلف را داریم که در ۲۹ ثانیه بعد به این سرعت می‌رسد. موضوع احساس‌برانگیز اینکه M5 در ۳۲ ثانیه از سکون به سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد که یک رکورد کاملاً تحسین‌برانگیز برای این سدان پرفورمنس است.


شاید برخی افراد بگویند این ویدئو بی‌معنی است اما این‌گونه نیست. این ویدئو تفاوت بین خودروهای تولید انبوه و محصولاتی سطح بالا را به خوبی نشان می‌دهد. دلیل خوبی برای وجود فاصله قیمتی زیاد بین این‌گونه خودروها وجود دارد. جدای از کیفیت ساخت و متریال بکار رفته در کابین، سرعت و پرفورمنس از جمله فاکتورهای مهمی هستند که بهای یک خودرو را بالا می‌برند.


خب بار بعدی که یک نفر به شما گفت سرعت به خود راننده و نه به خودرو مربوط است این ویدئو را به او نشان دهید. در هر حال بی ام و M5 تنها در ۳۶ ثانیه به حداکثر سرعت ۳۰۷ کیلومتر در ساعتی خود می‌رسد.