چگونه تکنولوژی به ولوو کمک خواهد کرد تا برند خود را از نو بسازد؟

ولوو در میانه راه یک استراتژی جاه‌طلبانه قرار دارد که در این استراتژی همه مدل‌های خط تولید ولوو تا انتهای دهه جاری تعویض می‌شوند و چند نسخه جدید اضافه خواهند شد. این مسئولیت ولوو را به طور منصفانه‌ای متعهد می‌سازد که تا تکمیل این استراتژی، وقت کمی را صرف مسائل دیگر کند. بنابراین پس از سه کانسپتی که از سری ۹۰ جدید در طول سه سال گذشته رونمایی شد، احتمالاً دیگر شاهد تعداد زیادی (اگر نگوییم هیچ) کانسپت جدید از الان تا سال ۲۰۲۰ نخواهیم بود. برای دیدن کوپه‌ها و کانورتیبل‌های دو در نیز باید صبر کنیم و ایده کوپه XC90 اسلنت‌بک برای رقابت با BMW X6 که رئیس آمریکایی ولوو لکس کرسمیکرز اقرار کرده است که “داشتن آن خوب خواهد بود”، حتی در زمان طولانی‌تری عملی خواهد شد. اما ولوو در طول چند سال آینده برای حفظ اشتیاق ما چند خودروی جدید عرضه خواهد کرد و ممکن است حتی چند سورپرایز هم برای ما داشته باشد.

چگونه تکنولوژی به ولوو کمک خواهد کرد تا برند خود را از نو بسازد؟

مدل‌های جدید در سری‌های ۶۰ و ۹۰ براساس همان قطعات اصلی خودروهای XC90 و S90 جدید که هفته گذشته در گوتنبرگ رونمایی شدند، ساخته خواهند شد. این به معنای معماری ماژولار مقیاس‌پذیر و موتور بسیار تقویت‌شده ۲ لیتری خطی ۴ سیلندر است. همچنین برای تقویت خودروهای سری ۴۰ جدید، که براساس معماری ماژولار کامپکت در حال توسعه توسط کمپانی مادر جیلی، ساخته شده‌اند، ولوو یک موتور ۱٫۶ لیتری خطی ۳ سیلندر را توسعه می‌دهد. مانند موتور ۴ سیلندر، این موتور ۳ سیلندر جدید نیز توربوشارژ خواهد شد و هیبریدی خواهد بود، با این حال نسخه سوپرشارژشده در دستورکار نیست. در حالیکه موتور ۳ سیلندر برای بازار اروپا و مدل‌های کامپکت اختصاص یافته است، کرسمیکرز به ما گفت که اگر مشتریان “روشنفکر” به کاهش توجه خود به تعداد سیلندر و جایگزین کردن آن با توجه به خروجی‌ها و بازده موتور ادامه دهند، این موتور را برروی S90 نیز در آمریکا، قرار خواهند داد.

چگونه تکنولوژی به ولوو کمک خواهد کرد تا برند خود را از نو بسازد؟

ولوو برای عرضه یک مدل تمام الکتریکی در سال ۲۰۱۹ برنامه‌ریزی کرده است. کرسمیکرز به ما گفت که کمپانی هنوز انتخاب نکرده است که این خودرو یک مدل اختصاصی باشد یا یک نسخه از مدل‌های موجود، اما فعلاً برنامه این است که خودروهای مورد توجه در گوتنبرگ دیرتر عرضه شوند. در یک مراسم رئیس بخش تحقیق و توسعه، پیتر مرتنز به ما گفت که خودروی الکتریکی این شرکت، شخصیت متمایز ولوو را حفظ خواهد کرد، به جای اینکه مانند ساب‌ برند i BMW شخصیتی جدید بسازد.

چگونه تکنولوژی به ولوو کمک خواهد کرد تا برند خود را از نو بسازد؟

اخیراً با اضافه شدن زیرمجموعه کارآمد پل‌استار به ولوو، ما همچنین می‌توانیم انتظار نسخه‌های سریع‌تری از اکثر (اگر نگوییم از همه) مدل‌های جدید داشته باشیم. آن‌ها کماکان در کوتاه مدت بر روی موتورهای احتراق داخلی تأکید خواهند داشت، اما می‌توانند استفاده از موتورهای هیبریدی را در برنامه میان‌مدت خود قرار داده و حتی در ورای آن به سمت خودروهای تمام الکتریکی گام بردارند. در عین حال ولوو توسعه موتور ۴ سیلندر خود را برای افزایش سطح خروجی‌های آن، ادامه می‌دهد. همان‌طور که در نمونه اولیه ۴۵۰ اسب‌بخاری توربو سه‌گانه نشان داده شد، این موتور هنوز هم جا برای پیشرفت بدون به خطر انداختن قابلیت اطمینان و طول عمر خود دارد، خصوصیاتی که مشتریان ولوو انتظار آن را دارند. کافی است بگوییم، ما شگفت‌زده نخواهیم شد وقتی که پل‌استار نسخه‌هایی بازهم قدرتمندتر از این موتور کوچک که بتواند تحت همین فشار زیادی که اکنون هست، باشد، بسازد. در همه دوره‌های زمانی، مدل‌های R-Design به پرکردن فاصله بین رده استاندارد خودروها و همتایان پل‌استار آن‌ها ادامه خواهند داد. همان‌طور که می‌دانیم، پل‌استار فقط پکیج‌های تیپ و نوع خودروها را ارائه نخواهد کرد.

چگونه تکنولوژی به ولوو کمک خواهد کرد تا برند خود را از نو بسازد؟

علاقه‌ای برای تشدید گیربکس یک ولووی مسابقه‌ای وجود ندارد. جدیدترین مدل‌های ولوو در حال حاضر یک گیربکس ۸ دنده اتوماتیک دارند و این در حالیست که سایر خودروسازان نسبت شمارش خود را عیناً به ۱۱ ارتقا می‌دهند، مرتنز به ما گفت که ولوو به استفاده از گیربکس‌های ۸ دنده برای آینده قابل پیش‌بینی، ادامه خواهد داد. در عوض این شرکت منابع تحقیق و توسعه خود را برروی تکنولوژی‌های جدید ایمنی و قابلیت‌های رانندگی خودکار متمرکز می‌کند. امکاناتی مانند سیستم انحراف از مسیر که برروی XC90 عرضه شد، سیستم اجتناب از برخورد با حیوانات بزرگ در S90 و آخرین اتوپایلوتی که در حال حاضر می‌تواند کنترل خودرو را در سرعت‌های بزرگراهی در دست گیرد، از جمله این تکنولوژی‌ها هستند. با این حال، همین‌طور که سرعت حاصل شدن این پیشرفت‌ها زیاد است، اما مرتنز درباره اینکه جهش سراسیمه به سمت خودروهای کاملاً خودران بسیار زود است، محتاط است.

مرتنز اخیراً به ما در رونمایی از S90 گفت: “شما می‌بینید که OEM سیستم‌هایی را فراهم می‌کند که آن را رانندگی خودکار می‌نامند، چیزی که من می‌پرسم این است که آن‌ها چه هستند، چگونه مانور می‌دهند و الی آخر و من امیدوارم که شرایط خوب پیش برود. من فکر نمی‌کنم که انجام این کار درست باشد و اگر اتفاقی جدی رخ دهد، تکانه را در صنعت نابود خواهد کرد.”

چگونه تکنولوژی به ولوو کمک خواهد کرد تا برند خود را از نو بسازد؟

ولوو در مورد حذف کامل راننده مردد است. همان‌طور که می‌دانیم، اکثریت قریب به اتفاق تصادفات به دلیل خطای انسانی رخ می‌دهد، اما مرتنز اشاره کرد که تعداد تصادفاتی که از آن‌ها توسط انسان‌ها جلوگیری می‌شود در آمارها محاسبه نمی‌شود. انسان‌ها در شناسایی مشکلات خوب هستند، اما در انجام عکس‌العمل صحیح در مقابل آن‌ها خیر، در حالیکه کامپیوترها دقیقاً برعکس هستند. ولوو قصد دارد تا قبل از اینکه پیاده‌سازی سیستم‌های خودران کامل شود، این تفاوت را کمتر کند و با افزایش قابلیت‌های تکنولوژی خود و با نصب سیستم‌های غیرضروری باید موفق شوند.

شاید این رویکرد به اندازه رویکرد برخی از رقبای ولوو جذاب نباشد، اما سوئدی‌ها محتاط هستند و هدایت این کالسکه‌ها را به یک اسب دیجیتالی نمی‌سپارند. مرتنز می‌گوید: شما وقتی می‌توانید با یک خودرو به صورت خودران در مسابقات شرکت کنید که دقت آن را برحسب سانتی‌متر تنظیم کرده باشید. این امر خوشحال‌کننده نیست، هرکسی می‌تواند این کار را انجام دهد. اما این آن جوابی نیست که ما واقعاً می‌خواهیم.” ولوو مدعی است که تا سال ۲۰۲۰ چشم‌انداز اینکه کسی توسط خودروهای جدید ولوو کشته و یا به شدت زخمی شود را کاملاً از بین می‌برد.

چگونه تکنولوژی به ولوو کمک خواهد کرد تا برند خود را از نو بسازد؟

صحبت از خودروهای جدید شد، تعداد این خودروها زیاد خواهد بود. یک V90 استیشن جدید به زودی به یوت اسپرت XC90 و سدان S90 خواهد پیوست، خودروهایی که جایگزین خودروهای S60، V60 و XC60 کنونی خواهند شد. رنج جدیدی از مدل‌های سطح پایین S40، V40 و XC40 و تعداد کمی مدل کراس کانتری نیز عرضه خواهد شد. در آن زمان، XC90 جدید قدیمی‌ترین مدل در خط تولید این شرکت خواهد بود و ولوو می‌تواند با یک چرخه محصول منظم به رقبایش بپیوندد.