کانال اینستاگرام بی ام و موفق‌ترین کانال بین خودروسازان دنیا

کانال بین‌المللی اینستاگرام بی ام و توانسته بیش از ۱۰ میلیون فالوور را داشته باشد که آن را به موفق‌ترین برند دنیا در بین کانال‌های اینستاگرام خودروسازان تبدیل می‌کند.

کانال اینستاگرام بی ام و موفق‌ترین کانال بین خودروسازان دنیا
عبور از مرز ۱۰ میلیون فالوور نشان دهنده‌ی تعهد بی ام و به شبکه‌های اجتماعی است. برای بازاریابی بی ام و، اینستاگرام چیزی بیشتر از یک کانال ارتباطی دیجیتال است. بی ام و از این کانال برای به اشتراک گذاشتن سبک زندگی بی ام و با فالوورها استفاده کرده و البته اخبار جدیدترین مدل‌ها و همچنین تاریخچه‌ی خودروهای خود را به اشتراک می‌گذارد.

کانال اینستاگرام بی ام و موفق‌ترین کانال بین خودروسازان دنیا
علاوه بر بازاریابی مؤثر بی ام و، این برند تلاش دارد هیجان و طرفداری هر فرد علاقه‌مند به این شرکت را جشن بگیرد. با استفاده از هشتگ #bmwrepost، بی ام و تصاویر گرفته شده توسط طرفداران را منتشر می‌کند. کجا می‌توان این‌گونه احساس نزدیکی با برند موردعلاقه را داشت؟ هشتگ #BMW پیش از این بیش از ۱۹ میلیون بار استفاده شده و با فاصله‌ی زیاد محبوب‌ترین هشتگ برند در صنعت خودروسازی است.

Jörg Poggenpohl رئیس بخش بازاریابی دیجیتالی بی ام و می‌گوید:

تلاش و هدف استراتژی شبکه‌های اجتماعی ما این است که چگونگی استفاده از این ویژگی‌های مخصوص کانال‌ها را بهینه بکنیم. اینستاگرام برای برقراری یک گفتار ابتدایی با فالوورها ساخته شده است. این موضوع برای ما مهم است که نه تنها داشته‌های خودمان را جشن بگیریم بلکه مهم‌تر از همه اینکه هیجان‌ها و هواداری علاقه‌مندانمان را با میلیون‌ها نفر به اشتراک بگذاریم.

کانال اینستاگرام بی ام و موفق‌ترین کانال بین خودروسازان دنیا
بخش بازاریابی بی ام و به سرعت فهمیده بود که شبکه‌های اجتماعی ظرفیت‌های بسیاری دارد. اولین تصویری که بی ام و در اینستاگرام منتشر کرده به سی‌ام می ۲۰۱۲ بازمی‌گردد. تا ماه می ۲۰۱۴ بی ام و یک میلیون فالوور داشت. از زمان تاکنون ارتباط طرفداری اینستاگرام بسیار رشد کرده است. فالوورهای ۲ میلیونی بی ام و در اوایل سال ۲۰۱۵ رشد کرد و در پاییز همان سال دو برابر شد. یک سال بعد و در پاییز ۲۰۱۶ نیز بی ام و از مرز ۸ میلیون فالوور عبور کرد.