کاهش سود عملیاتی BMW در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۶

سود عملیاتی BMW در سه ماهه آغازین سال جاری میلادی به علت سرمایه‌گذاری در فناوری‌های جدید همچون خودروهای خودران و افت و خیز ارزی ۲.۵ درصد کاهش یافت.
این خودروساز آلمانی اعلام کرد درآمدش بدون محاسبه سود و مالیات به ۲.۴۶ میلیارد یورو (۲.۸۴ میلیارد دلار) در سه ماهه اول سال ۲۰۱۶ نسبت به ۲.۵۲ میلیارد یورو در مدت مشابه سال گذشته کاهش پیدا کرد. رقم ذکر شده کمتر از ۲.۵۲ میلیارد یورو سود مورد پیش‌بینی تحلیلگران در نظرسنجی بلومبرگ بود.
شرکت BMW به علت ضعیف شدن رشد فروش مدل‌های قدیمی سعی می‌کند خود را با رقابت فزاینده از سوی شرکت‌هایی همچون مرسدس بنز و تازه‌واردهایی مانند تسلا موتورز سازگار کند. در حالیکه BMW تلاش دارد سری ۷ را که مدل پرچمدار این شرکت است با خودروهای خودران و خودروهای برقی کامل کند، درصدد است برتری خود در مقابل مرسدس بنز را که تحویل خودروهایش در سه ماهه اول دو برابر سریعتر بود باز هم بدست آورد.
BMW تصمیم دارد با عرضه مدل‌های پرفورمنس “ام” و یک شاسی بلند بزرگ، هزینه مورد نیاز برای طراحی فناوری جدید را فراهم کند.
فروش این خودروساز ۵.۹ درصد در سه ماهه اول افزایش پیدا کرد. بازده فروش قسمت خودروی سواری BMW از ۹.۵ درصد در سه ماهه اول سال قبل به ۹.۴ درصد کاهش پیدا کرد با این همه همچنان در محدوده هدف‌گذاری شده هشت تا ۱۰ درصد بود.
گروه BMW پیش‌بینی خود از فروش و سود برای کل سال ۲۰۱۶ را تغییر نداد اما نسبت به هزینه‌های بالا برای تکنولوژی‌های جدید، رقابت قیمت شدید و بالا رفتن هزینه پرسنل هشدار داد.