کاهش قابل توجه میزان فروش BMW i3 و i8

در سه ماههٔ اول سال جاری میلادی مجموع فروش خودروهای سری i BMW ۵۱۲۸ دستگاه بوده که در مقایسه با زمان مشابه در سال قبل کاهش ۲۳ درصدی را نشان می‌دهد.

طبق آمار انتشار یافته، فروش مدل برقی i3 و مدل هیبریدی i8 در سه ماههٔ نخست سال جاری میلادی کاهش پیدا کرده است.

در سه ماههٔ نخست سال جاری میلادی مجموع فروش خودروهای سری i BMW ۵۱۲۸ دستگاه بوده که نسبت به زمان مشابه در سال گذشته نشانگر کاهش ۲۳ درصدی می‌باشد.

هم اکنون بهترین گزینه برای خریداران آمریکایی مدل توسعه یافتهٔ i3 با شعاع حرکتی بیشتر است؛ قیمت BMW i3 در حالت معمولی برابر با ۴۲ هزار و ۴۰۰ دلار است و در صورت سفارش مدل ارتقا یافته باید ۳۸۵۰ دلار نیز به این مبلغ افزود. نمونهٔ عادی i3 با حداکثر پیمایش مسافتی در حدود ۱۳۵ کیلومتر از دیگر گزینه‌های خریداران بوده و از نظر برد تقریباً هم ردهٔ نیسان لیف ۲۴ کیلووات ساعتی به حساب می‌آید.

البته رقبای i3 هم اکثراً ارتقاهایی را به خود دیده‌اند و نمونهٔ جدید ۳۰ کیلووات ساعتی نیسان لیف می‌تواند با یک بار شارژ مسافت ۱۷۲ کیلومتر را طی کند. فورد فوکوس الکتریکی نیز که در سال ۲۰۱۷ به بازار خواهد آمد، شعاع حرکتی برابر با ۱۶۰ کیلومتر خواهد داشت.

BMW اعلام نموده است که نسخهٔ ارتقا یافتهٔ i3 توانایی پیمایش ۱۹۳ کیلومتر را خواهد داشت، این امر به لطف استفاده از باتری بزرگ‌تر در این مدل آسان شده است.

به تازگی شایعات و خبرهای غیر معتبری نیز به گوش رسیده است که خبر از تصمیم BMW برای توسعه خانوادهٔ مدل‌های i دارد و به احتمال زیاد اولین مدلی که به این جمع افزوده شود سدان تمام الکتریکی i5 خواهد بود. این مدل به عنوان رقیب تسلا مدل ۳ و دارای برد تقریبی ۳۲۱ کیلومتر خواهد بود و احتمالاً با قیمتی در حدود ۳۵ هزار دلار به بازار عرضه شود، البته تا همین جای کار نیز تسلا در جایگاه بهتری در مقایسه با خودروساز باواریا قرار دارد و موفق شده است تا ۴۰۰ هزار دستگاه از مدل ۳ را پیش فروش نماید.

مشکلات BMW در بازار به شدت رقابتی خودروهای برقی و هیبریدی به همین جا پایان نمی‌پذیرد، طبق گزارشی که در بلومبرگ انتشار یافته است مهم‌ترین تهدید برای BMW شرکت چینی فیوچر موبیلیتی و دو محصول برقی آن یعنی تنسنت (Tancent) و فاکس‌کان (Foxconn) هستند. شرکت سازندهٔ این خودروها موفق شده است که درک ابندروس، بنوت جاکوب و هنریک وندرز را که هر سه از مدیران بخش خودروهای سری i BMW بودند را به استخدام خود در بیاورد، این تیم تحت نظر کارستن برتفلد مدیر پروژهٔ i8 فعالیت خواهند نمود. برتفلد با مستقل شدن از BMW در فیوچر موبیلیتی به سمت مدیر اجرایی گماشته شده است.