کدام یک از خودروهای فعلی قابلیت تبدیل شدن به مدل‌های کلاسیک نایاب را دارند؟

اگر به عکس و فیلم های گذشته‌های دور در دهه‌های ۴۰ و ۵۰ شمسی نگاهی بیندازیم، اتومبیل‌هایی را در خیابان‌ها و جاده‌های ایران می‌بینیم که در این روزها دیگر کمتر مانند آنها در معابر شهری حرکت دارد. خودروهایی مثل شورولت رویال، فیات ۱۱۰۰ و ۱۳۰۰، پژو ۳۰۴، BMW ۱۶۰۰، BMW ۲۸۰۰ سدان، شورولت بل‌ایر و مواردی مانند این، که دیگر متاسفانه کمتر اثری از آنها دیده می‌شود. بعضی از این خودروها به علت از رده خارج شدن، بی دوام بودن و برخی هم به دلیل روش استفاده صاحبان و شرکت در مسابقات کشوری ازبین رفتند.

همین موضوع در دهه ۷۰ شمسی هم اتفاق افتاده است. به عنوان مثال، مواردی مانند هیوندای اکسل، هیوندای اسکوپ، هوندا سیویک، تویوتا سلیکا، نیسان آلتیما، رنو ۲۱ و رنو ۵ در جاده‌های زمان قدیم بسیار مشاهده می‌شدند، اما امروزه خیلی کم پیش می‌آید که یکی از آنها را بتوانید سالم و سرحال در کنجی مشاهده کنید و امثال باقی‌مانده هم معمولاً آن چنان وضعیت مطلوبی ندارند.

این روند از بین رفتن خودروها به صورت تدریجی در طول تاریخ اتفاق افتاده و امکان دارد در روزهای آتی هم ادامه داشته باشد. اما به چه دلیل باید خودروهای با اهمیت و حتی اقتصادی ارزان بعد از مدتی ازبین بروند؟ علل زیادی برای این رخ داد وجود دارد. شاید اساسی‌ترین علت این منقرض شدن بالا رفتن خرج خودروها و کمتر پیدا شدن قطعات آن باشد.

به عنوان مثال رنو ۲۱ و BMW ۲۸۰۰ دچار چنین وضعیتی گشتند و به دلیل سهل‌انگاری مالکان کم کم از بین رفتند. علاوه بر این استفاده غلط مالکان از اتومبیل ها و روانه شدن نمونه‌هایی از آنها به مراکز تیونینگ و حتی دستکاری‌های غیراستاندارد برخی باعث شده تا خودروها به وضعیتی بد گرفتار شوند، بعدها در گوشه‌ای بمانند. افزون بر این، بعضی خودروها هم به علت فرهنگ ویژه قشری (معمولاً دوست داران سرعت و مسابقات درون شهری) که معتقدند از هر خودرویی باید بیشترین سواری را بگیرند، موجب تصادفات ناخوشایند می‌شوند که باعث ازبین رفتن خودرو می شود. مواردی دیگر همچون اشکالات فنی درونی خودرو، پوسیده شدن به دلیل مطابق نبودن خودرو با شرایط محیطی، هزینه بالای محافظت و کم دقتی مکانیک کاران از جمله علل دیگری است که باعث ازبین رفتن این اتومبیل‌ها شده‌اند. برخی از بهترین خودروهای کشورمان نیز به دلیل ویژگی چموش و خشنی که دارند، رانندگان را به خود مجذوب می‌کنند، به صورتی که ممکن است موجب اتفاقاتی تلخ و ناخوشایند شود که راننده و خودرو را با هم دچار حادثه کند. بعضی از خودروها هم به خاطر توانایی‌های فنی منحصر به فرد به تدریج مورد استقبال رانندگان و تیم‌های اتومبیلرانی قرار گرفته، سر از پیست ریس و شرکت در مسابقه سرعت، مسابقات دریفت و حتی اسلالوم و رالی‌های جدی در می‌آورند. در این نوشته اما به سراغ خودروهایی خواهیم رفت که به دلیلی در معرض نابودی قرار گرفته‌اند و یا ترس آن می‌رود تا در آینده تعداد زیادی از آنها از بین بروند و یا در کنجی رها گردند. گفتنی است که برخی از این موارد بنابر پیشامدهای سال‌های گذشته و بعضی هم برحسب همسان گماشتن با خودروهای قدیم در این فهرست قرار گرفته‌اند.

هیوندای جنسیس کوپه

بعد از هیوندای کوپه که توانست بازار اسپرت‌های ارزان ‌قیمت را در کشورمان بگیرد، نوبت به جنسیس کوپه رسید. این خودرو دیفرانسیل عقب با پیشرانه قوی خود به صورتی جایگاه اسپرت‌های هیوندای را در کشورمان بالا برد و توانست به یکی از رکن‌های مسابقات خیابانی و حتی پیست‌های کشور تبدیل شود.

اما هر خودرویی که به پیست مسابقات (چه قانونی باشد و چه غیرقانونی و خیابانی) راه یابد، متاسفانه در معرض ازبین رفتن می‌باشد. تعداد زیادی از جنسیس کوپه‌ها حتی حادثه‌های تلخ در معابر کشور ایجاد کرده اند و بسیاری از آنان هم از لحاظ فنی و ظاهری بسیار زیاد آسیب دیده‌اند.

همین عوامل به ظاهر کوچک در آینده‌ای نزدیک نسل این کوپه پرطرفدار ماجراجوی کره‌ای را به خطر می‌اندازد. بر این اساس احتمالاً آینده‌ای مانند تویوتا سلیکا دهه نودی انتظار این خودرو را می‌کشد. و اندک نمونه سالمی از آن به نسل آینده برسد.

نیسان ماکسیما

سلطان جاده‌های ایران در ابتدای دهه ۸۰ و خودرویی که به یک فرهنگ بنیادین در بازار نسبتاً محدود خودرویی آن سال‌ها تبدیل شد، حتی موفق شد در مقابل مواردی مانند هجوم خودروهای پیشرفته تا دندان مسلح وارداتی و بالارفتن قیمت خودرو دوام بیاورد و یکی از پایه‌های بازار خودروهای نیمه‌ لوکس باقی بماند. با این وجود اکثر ماکسیما سواران خودروهای خود را به علت اشکالات فنی به وجود آمده از کارکرد بالا و تعمیرات نامرتب و فشار زیادی که به پیشرانه قدرتمند این خودرو وارد کردند، به آستانه تحمل رساندند. همین رخ خشن و تقریباً اسپرتی که از ماکسیما در افکار خودرو دوستان نقش بسته بود به صورتی بلای جان این خودرو گردید و تعداد زیادی از نمونه‌های اتوماتیک و حتی مجهز به گیربکس دستی این خودرو این روزها وضعیت چندان مطلوبی ندارند و از لحاظ هزینه نگهداری نیز ممکن است صاحبان را به ستوه آورند. به همین جهت ممکن است ماکسیما هم در آینده‌ای دور کمیاب‌تر از همیشه گردد.

کدام یک از خودروهای فعلی قابلیت تبدیل شدن به مدل‌های کلاسیک نایاب را دارند؟

کیا سراتو کوپه

کیا سراتو در ایران به یکی از پایه‌های مهم سدان‌های متوسط شهری مبدل شده است. ۳ نسل از این خودرو به کشورمان وارد شده که هر ۳ نسل آن نیز با اقبال عمومی و استقبال خریداران روبه‌رو گردیده است. بجز این، یک نمونه کوپه نیز با نام سراتو کوپه در ۲ نسل گذشته به بازار آمده که ظاهری زیبا و قیمتی مناسب و عملکردی مورد قبول دارد.

با این وجود اکثراً همین شکل خشن و جذاب را دلیلی می‌دانند تا سراتو کوپه را یک خودرو اسپرت همه ‌فن‌حریف قدرتمند بپندارند. این در صورتی است که این خودرو قدرت رقابت با خودروهای اسپرت واقعی را ندارد و معمولاً به عنوان یک کوپه شهری اقتصادی شناخته شده است.

با این اوصاف بسیاری از مالکان با این خودرو رفتاری را دارند که شاید برای سیستم فنی و پیشرانه آن خیلی مناسب نمی‌باشد.

به همین جهت تعداد زیادی از سراتو کوپه‌ها نیز از نظر فنی و ظاهری از برادران سدان خود یک قدم عقب‌تر می‌باشند.

کدام یک از خودروهای فعلی قابلیت تبدیل شدن به مدل‌های کلاسیک نایاب را دارند؟

سیتروئن C5

زانتیا با وجود این که از بازار خودرو ایران خارج نشده، اما فرزند خلفش را همراه با خودش آورد. فرزند زانتیا یعنی C5 در دو نسل ارائه گردید. متاسفانه به دلایلی بسیار پروژه مونتاژ C5 در کشورمان به جایی نرسید و تعداد تقریباً محدودی از این خودرو قدرتمند در بازار ایران عرضه گردید. سیتروئن از گذشته به علت سیستم‌های پیچیده فنی و روش‌های خاص تعمیرات شهره خاص و عام بوده و C5 هم به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین محصولات این برند، از این امر جدا نمی‌باشد. علاوه بر این، به علت واردات اندک و عرضه نادرست و کم قطعات یدکی، این خودروها از حیث تهیه قطعات نیز دچار مشکلات شدیدی می‌باشند.

همه این موارد باعث شده است تا اکنون بسیاری از دارندگان این خودرو از قیمت بالای قطعات و تعمیرات خودروهای خود عاصی گردند و برخی هم متاسفانه با روش‌های نامناسب نگهداری از خودروشان را انجام دهند. بنابراین متاسفانه امکان دارد در آینده کمتر شاهد حضور این خودرو در معابر شهری باشیم.

 

کدام یک از خودروهای فعلی قابلیت تبدیل شدن به مدل‌های کلاسیک نایاب را دارند؟

هیوندای کوپه

اولین موج تازه واردات که در دهه ۸۰ شمسی به بازار خودرو ایران رسید، هیوندای کوپه ارزشی همانند طلا را داشت. این خودرو اسپرت کوچک کم‌دردسر و دوست ‌داشتنی توانست خیلی زود جای خود را در دل جوانان باز کند و به انتخاب اول افرادی انتخاب شود که وسع پرداخت قیمت‌های گزاف رقبای اروپایی را نداشته، دوست داشتند تا خودرویی اسپرت داشته باشند.

به تدریج اما این خودرو هم به لیست سیاه خودروهایی اضافه شد که خسارات زیادی داشت. دیدن هیوندای کوپه‌هایی با تصادفات سنگین و وضع نامناسب فنی (به علت استفاده نادرست و خشن از خودرو) آن چنان مورد تعجب نمی‌باشد.. حتی نمونه‌های داغون شده بسیاری نیز از این خودرو در مراکز اوراقی دیده شده است. به همین خاطر ترس آن می‌رود تا هیوندای کوپه هم در آینده‌ای نه چندان دور کمیاب شود و پیداکردن نمونه سالمی از آن غیرممکن به نظر برسد.

 

فولکس واگن بیتل جدید

بیتل جدید با آنکه در سال‌های گذشته با نام و نشان فولکس واگن به بازار ایران ارائه نشد، اما همین حضور مدل ABT نیز برای طرفداران این خودرو شیک و جذاب کافی بود که بتوانند آن را خریداری کنند. با این حال آینده بیتل امکان دارد نامعلوم باشد. اینکه علم فنی کافی برای تعمیر و حفاظت از پیشرانه توربو این خودرو در ایران وجود دارد یا خیر مبحثی است که ممکن است به نوع نگرش مالک و علم و زمان صرف شده از سمت او بستگی داشته باشد.

اما مورد دیگر آن است که بیشتر اینگونه خودروها پس از گذشت زمان، به کنار می روند و همین مورد کافی است تا وضعیت نامطلوبی برای آن به وجود آورد. در دهه ۷۰ شمسی هم اکثر خودروهای ژاپنی با منش یکسان به وضعیتی ناگوار دچار شدند و رفته رفته نمونه‌های زیادی از آنها ازبین رفتند. ممکن است همین اتفاق برای آلمانی دوست ‌داشتنی رخ دهد.

کدام یک از خودروهای فعلی قابلیت تبدیل شدن به مدل‌های کلاسیک نایاب را دارند؟

پی ‌کی

رنو ۵ که به پارس خودرو عرضه شد، نام سپند را در بر گرفت و در دو دسته کلی سپند ۱ و سپند ۲ به بازار فرستاده شد. هر دو این پروژه‌ها به نتیجه مطلوبی نرسیدند تا آنکه در آخر PK به بازار رسید. این خودرو که در حقیقت فرزند همکاری پارس خودرو و مالک جدیدش سایپا بود، ترکیبی از قطعات فنی و متعلقات فنی پلت‌فرم‌های رنو ۵ و کیا پراید بود. با آنکه این خودرو از ابعاد گوناگون دارای کم و کاستی‌های بسیاری بود، اما در آخر توانست به کمک قیمت مناسب خریداران ویژه خود را بیابد. بعضی از این PK ها نیز به مدد تقویت پذیری بالای پلت‌فرم پراید، تا دندان مسلح شده‌اند و حتی در مسابقات کشوری شرکت کردند. علاوه بر این برخی از دارندگان به دلایل گوناگون نسبت به نگهداری از خودروهای خود چندان واکنش نشان ندادند و در آخر حتی تا به امروز تعداد بیشماری از این خودروها از بین رفته‌اند. با توجه به شتاب گرفتن این روند، در آینده نه چندان دور شاهد نا پدید شدن پی‌کی در جاده‌های ایران خواهیم بود.

کدام یک از خودروهای فعلی قابلیت تبدیل شدن به مدل‌های کلاسیک نایاب را دارند؟

BMW سری ۶ نسل E63

نسل دوم سری ۶ در ابتدای آزاد شدن دوباره واردات به بازار کشورمان راه یافت و به خاطر همین موضوع در حجمی تقریباً زیاد به ایران وارد شد.

این کوپه لوکس زیبا اما مثل دیگر هم‌ کلاسان خود دارای معضلات مخصوص به خود است. یکی از مهم‌ترین این مشکلات هزینه زیاد تعمیرات و قطعات یدکی گران قیمت و استهلاک بالاست.

این عامل‌ها در کنار نام و نشان BMW که مالکان را به استفاده حداکثر از قابلیت‌های خودرو فرا می‌خواند، باعث شده تا امروز تعدادی از سری ۶ های وارد شده به کشور به اوضاع نامطلوبی دچار شوند و از لحاظ فنی و ظاهری از روزهای اوج خود دور شوند.

این در حالی است که حریف اصلی این خودرو یعنی کلاس CL مرسدس به علت ذات آرام‌تر و متین‌تری که دارد، کمتر مورد تاخت و تاز قرار گرفته و نمونه‌های سالم بیشتری از آن در داخل کشور وجود دارد.

کدام یک از خودروهای فعلی قابلیت تبدیل شدن به مدل‌های کلاسیک نایاب را دارند؟

BMW سری ۷

۲ نسل از سری ۷ محصولات BMW در سال‌های گذشته به طور نسبتاً وسیعی وارد ایران شده است.

با این وجود تعداد سری ۷ های داخل شده به کشور در مقایسه با مهم‌ترین رقیب آن یعنی کلاس اس مرسدس بنز و حتی دیگر محصولات BMW خیلی کم است.

این محصول تقریباً کمیاب اما مشکلات خاص خودش را دارد که شامل کمبود قطعات فنی، قیمت زیاد قطعات، استهلاک بالا و سختی تعمیرات است.

این موارد را به خوی چالش‌ طلب بیشتر BMW سواران اضافه کنید و در پایان احتمال خرابی و لااقل گوشه ‌نشین‌ شدن سری ۷ های داخل شده به کشور خیلی بالا خواهد بود.

به همین علت سری ۷ را شبیه برادر کوپه‌اش (سری ۶) در این لیست نهادیم.

کدام یک از خودروهای فعلی قابلیت تبدیل شدن به مدل‌های کلاسیک نایاب را دارند؟

سیناد

سیناد ۱ و ۲ به عنوان ۲ محصول کاملاً جدید و ویژه از سوی شرکت تازه تأسیس کیش خودرو در انتهای دهه ۷۰ و ابتدا دهه ۸۰ شمسی به بازار راه یافتند. به دلیل متعلقات فنی رنو و اشتراکاتی که این خودرو با امثال تندر ۹۰ دارد، سیناد از لحاظ قطعات فنی آن چنان مشکلی ندارد. با این وجود قطعات تزئینی و ساختار کلی خودرو دارای ضعف‌هایی هستند که حفاظت از آن را دشوار می‌سازد. علاوه بر این، ظاهر ویژه و تا حدی عجیب این محصول که ممکن است مطابق میل همه خودرو دوستان و مردم عادی نباشد هم دلیلی شده تابه ندرت کسی به دنبال خرید این خودرو باشد. در یک کلام سیناد به خاطر منحصر به فرد بودنش قربانی بازار بی ‌رحم خودرو ایران شده و احتمالاً خیلی زود به تاریخ می‌پیوندد.

کدام یک از خودروهای فعلی قابلیت تبدیل شدن به مدل‌های کلاسیک نایاب را دارند؟

مرسدس بنز SLK

نسل دوم مرسدس بنز SLK در اندازه‌ای نسبتاً قابل توجه به کشورمان وارد شد و توانست خودرو افرادی باشد که در پی خریداری کردن یک مرسدس بنز روباز زیبا بودند، ولی به هر جهت علاقه‌ای به خرید یک SL نداشتند. به همین خاطر زمانی در کل جاده‌های مهم شهرهای اصلی کشور حتماً یکی از این خودروها را مشاهده می‌کردید. اما این روزها خبری از SLK ها نیست. اما این خودروها چه شده‌اند؟ خیلی از این خودروها به علت فشاری که متحمل شده‌اند، از نظر فنی مشکلاتی بسیار دارند و بعضی هم به خاطر تصادفات سنگین، ازپای درآمدند. بجز این، هزینه زیاد نگهداری این خودرو در مقایسه با قیمت آن (که با هزینه‌های نگهداری آن هم خوانی ندارد) سبب شده که اکثراً خرید یک خودرو مدرن را به آن ترجیح دهند. همه این موارد به این معنی ست که ممکن است در آینده حتی همین SLK های موجود در کشورمان نیز از یاد بروند.

کدام یک از خودروهای فعلی قابلیت تبدیل شدن به مدل‌های کلاسیک نایاب را دارند؟

BMW سری ۳ نسل E46

پرطرفدارترین نسل از سری ۳ BMW شاید نسل E30 باشد، ولی نسل E46 از نگاه خیلی‌ها آخرین BMW کلاسیک دنیا است که به دلیل توانایی‌های فنی و ارتقاء پذیری بالا و رخ استثنایی، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. در آخرین سال‌های ارائه این نسل به بازار جهانی بود که مجوز واردات خودرو به کشورمان باز هم صدور گردید و تعداد قابل قبولی از نمونه‌های سدان، کوپه و کبریو آن به ایران راه پیدا کردند. با اینکه بیشتر نمونه‌ها به عنوان خودرو خانوادگی مورد استفاده قرار گرفتند، اما بعضی از آنها هم به عنوان خودرو پیست و مسابقات دریفت آماده‌سازی شدند و حتی بسیاری نیز در جاده‌ها با حداکثر قدرت رانده گشتند. همین کار سبب شده تا جایگاهی مانند BMW E30 برای این خودرو تصور شده باشد. این به این معنی است که پس از گذشت دو دهه احتمالاً هیچ E46 ساده و کار نکرده و بکری در کشورمان به جا نمانده، نمونه‌های معمولی هم حتی از زیر تیغ دوست داران تیونینگ فرار نخواهند کرد.

کدام یک از خودروهای فعلی قابلیت تبدیل شدن به مدل‌های کلاسیک نایاب را دارند؟

BMW i8

یکی از پر هیاهو ترین خودروهایی که در سال‌های گذشته به ایران رسیده همین خودرو انقلابی BMW است. این خودرو با انبوهی از فناوری قادر بوده تا مرزهای یک سوپراسپرت معمولی را شکسته، کلاسی جدید به وجود آورد. تا حالا این خودرو در تیراژی باورنکردنی (بیشتر از ۵۰ دستگاه) به کشور وارد شده و همین باعث شده تا «آی ۸» بسیار حاشیه‌ساز شود. گذشته از این متاسفانه بیشتر نمونه‌ها به دلیل مانع قانونی لااقل تا الان موفق به گرفتن پلاک نشده‌اند و طبیعتاً قادر به رفت و آمد در معابر شهری نمی‌باشند. این مورد یعنی نبود امکان استفاده از خودرو را در کنار پیچیدگی‌های فنی و فقدان حمایت اصلی‌ترین عامل واردات و خدمات‌دهی به محصولات BMW در کشورمان قرار دهید تا بدانید به چه دلیل ممکن است این خودرو ویژه بعدها از لحاظ تعمیرات و نگهداری دارندگان آن را خسته و درمانده کند. البته امکان دارد در سال‌های آتی با ورود علم فنی تعمیر و نگهداری از خودروهای الکتریکی و هیبریدی، این معضل خیلی کمتر از امروز شود.

کدام یک از خودروهای فعلی قابلیت تبدیل شدن به مدل‌های کلاسیک نایاب را دارند؟

مرسدس بنز CLK

مرسدس بنز برای دو دوره تصمیم گرفت تا به جای عرضه کلاس C و E کوپه، یک کلاس جدید به نام CLK ایجاد کند. نسل دوم CLK به شکل وسیعی به ایران وارد شد و بخاطر شکل شکیل و ظاهر ساده و قیمت تقریباً خوبش توانست طرفدارانی برای خود دست و پا کند. با این وجود امروزه کمتر اتفاق می افتد که در جاده‌های کشور به اندازه سابق CLK ببینید. دلیل اصلی این وضعیت نا خوانا بودن قیمت خودرو با هزینه‌های نگهداری آن است که باعث می‌گردد بسیاری خرید خودروهایی جدیدتر با کارکرد پایین را نسبت به آن ترجیح بدهند. علاوه بر این CLK همیشه در سایه CL و SL قرار داشت و صاحبان این دو کلاس به علت ویژه بودن خودروهایشان توجه بیشتری نسبت به مالکان CLK به خودرو خود داشتند. به همین دلیل در نهایت CLK به کنار می رود.

کدام یک از خودروهای فعلی قابلیت تبدیل شدن به مدل‌های کلاسیک نایاب را دارند؟

آلفارومئو جولیتا

یکی از منحصر به فردترین و گران ‌قیمت‌ترین هاچ‌ بک‌های حال حاضر بازار ایران خودرویی است از کشور ایتالیا که مثل اسلاف خود ویژگی‌های مخصوص یک خودرو ایتالیایی را داراست. در بین این ویژگی ها مواردی مانند شتابگیری و فرمان‌پذیری بی همتا و رخ جذاب و دلربا بیشتر جلب توجه می‌کنند، ولی باید به مواردی اشاره کرد که ممکن است رعایت نکردن آنها وضعیت خودرو را خیلی سریع نامناسب کند. آلفارومئوها همیشه برای آنکه سرحال و شاداب باشند نیاز به صرف زمان و خرج و عشق و علاقه ویژه‌ای هستند که ممکن است هر دارنده‌ای از پس آن برنیاید. همین ویژگی ها را جولیتا هم دارا می‌باشد و به همین علت ممکن است نمونه‌هایی که در آنها مالک به اندازه کافی نسبت به سالم بودن خودرو حساس نیست، سرنوشت خوبی نداشته باشند.

کدام یک از خودروهای فعلی قابلیت تبدیل شدن به مدل‌های کلاسیک نایاب را دارند؟

ماندگار شدن خودروهای گذر موقت

طبق قوانین کشور، خودروهای گذر موقت بعد از رسیدن موعد مقرر وظیفه دارند تا از کشور خارج شوند. با این حال هستند خودروهایی که به روش‌های مختلف در کشورمان ماندنی می‌شوند.

بعضی با پلاک کشور اول، برخی با پلاک گذر موقت و برخی هم حتی بدون پلاک حرکت می‌کنند ولی بیشتر آنها به امید گرفتن پلاک ملی برای مدتی طولانی در کنجی بی حرکت می‌مانند. حتی در مواردی برخی از این خودروها نیز توانسته‌اند تا پلاک ملی بگیرند.

با این وجود هر سرنوشتی که در انتظار این نوع از خودروها باشد، در پایان احتمالاً زندگی دشواری را برای خودرو ذکر شده رقم می‌زند.

گرفتن پلاک ملی برای خودرویی ویژه و استثنایی وجود قطعات یدکی و علم فنی مورد نیاز برای تعمیر و حفاظت و سرویس‌های ساده آن را در ایران ضمانت نمی‌کند و مهم‌تر از همه ممکن است ماندن خودرو در گوشه‌ای برای مهیا کردن مقدمات گرفتن پلاک اوضاع آن را بدتر کند.

به هر حال وضعیتی یکسان در سال‌های اول و آخر دهه ۷۰ شمسی برای خودروهایی خاص به وجود آمد و تقریباً همه موارد ذکرشده این روزها ازبین رفته، در بدترین وضعیت اوراق شده‌اند.