۱۰ مورد از بهترین خودروهایی که هیچ‌کس آن‌ها را نمی‌خرد

یک خودروی عالی تولید می‌کنند که شایسته موفقیت است، اما نمی‌توان گفت این اتفاق خواهد افتاد. بازار خودرو در ایالات متحده، در زمان گذشته و حال، پر است از نمونه‌هایی از تولیداتی عالی که خریداران از آن‌ها دوری می‌کنند. در این مقاله نگاهی خواهیم انداخت به ۱۰ مورد از خودروهای فوق العاده خوب و جذاب که عملکرد موفقی در بازار نداشته‌اند.

۱۰ مورد از بهترین خودروهایی که هیچ‌کس آن‌ها را نمی‌خرد

BMW سری ۳ اسپرت استیشن (مدل ۲۰۱۴ فروش: ۳۶۸۷ دستگاه)

مناسب‌تر است که این لیست با یک استیشن واگن شروع شود. مانند بیش‌تر علاقمندان به خودرو، ما هم استیشن‌ها را به همان شدتی دوست داریم، که خریداران عمومی خودرو در آمریکا آن‌ها را مسخره می‌کنند. با مرکز ثقلی پایین‌تر از یک شاسی‌بلند یا کراس‌اوور، همه آن‌ها هندلینگی بهتر از یک سدان اسپرت دارند و با این حال محفظه حمل بار بزرگ آن‌ها می‌تواند بسیار کاربردی باشد. حتی وقتی که با یک نمونه از این خودروها که به خوبی BMW سری ۳ اسپرت استیشن است، روبه‌رو می‌شوند، بازهم تعداد زیادی از خریداران آمریکایی کنار می‌کشند و به سمت X1 هجوم می‌برند (که موجب فروش بیش از حد این استیشن سری ۳ با نسبت بیش از ۵ به ۱ شد).­ BMW این لانگ‌روف سری ۳ را در دو نسخه عرضه کرد: نسخه بنزینی ۳۲۸i و نسخه دیزلی ۳۲۸d. هر دوی آن‌ها xDrive را ضمیمه نام خود کردند، همان‌طور که فقط با دو دیفرانسیل عرضه شدند. ۳۲۸i از موتور همه جا حاضر ۲ لیتری، ۴ سیلندر و توربوی BMW استفاده می‌کرد. موتوری که ۲۴۰ اسب بخار نیرو و ۲۵۵ پوند-فوت گشتاور تولید می‌کرد و ۰ تا ۱۰۰ این خودرو را به ۵٫۸ ثانیه می‌رساند. ۳۲۸d از موتور توربودیزل در همان جا استفاده می‌کرد، موتوری که هنر آن مصرف سوخت پایینش بود، با مصرف ۷٫۵۸/۵٫۴۶ لیتر در هر صد کیلومتر (ما می‌توانیم رقم مصرف سوخت این خودرو در بزرگراه را بر اساس تجربه یکی از قدیمی‌هایمان تأیید کنیم). در هر صورت، این استیشن برنده است – البته در همه زمینه‌ها به‌جز فروش.

۱۰ مورد از بهترین خودروهایی که هیچ‌کس آن‌ها را نمی‌خرد

کادیلاک ATS (مدل ۲۰۱۴ فروش: ۲۹۸۹۰ دستگاه)

تشخیص تغییر سخت است و پذیرفتن آن سخت‌تر. این مسئله مطمئناً برای در مورد کادیلاک صدق می‌کند. اختلاف، تولید بیش از اندازه آن را در گذشته (که مطمئناً سودآور و برای مدتی طولانی کاملاً محبوب بود) از بین برده ‌بود. پس از دوره‌ای در سردرگمی هویت، کادیلاک با ATS و CTS] توضیحات مربوط به آن را ببینید[از سمتی دیگر ظاهر شد و خودروهایی مانند BMW عرضه کرد. ATS در هر دو تیپ بدنه سدان و – حتی بیش‌تر از آن- کوپه عرضه شد، خودرویی که وقار و واکنش‌گرایی خودروهای BMW سری ۳ را داشت. با این حال، ATS خودروی عالی و کاملی نبود: رابط CUE آزاردهنده و صندلی‌های عقب آن بسیار تنگ بود. اما علاقمندان برای سال‌ها هیچ مشکلی با چشم‌پوشی از ضعیف‌بودن سیستم iDrive و تنگ بودن صندلی‌های عقب BMW نداشتند (هر دوی این مشکلات در مدل‌های امروزی کمتر شد). چرا آن‌ها نمی‌توانستند همین کار را با ATS انجام دهند. یکی از نظرات این است که اینگونه نبود که آن‌ها نتوانند از کمبودهای این خودرو چشم‌پوشی کنند، بلکه در کل، تمایلی برای توجه به جنبه‌های دیگر کادیلاک نداشتد. ATS کادیلاکی بسیار متفاوت نسبت به خودروهای قبلی این کمپانی است – در حقیقیت، یک قطب مخالف است. همان‌طور که ما فروش ناامیدکننده این خودرو را که اصلاً خودرویی ناامیدکننده نیست می‌بینیم، تغییراتی وجود دارد که برای بسیاری از خریداران کنار آمدن با آن دشوار است.

۱۰ مورد از بهترین خودروهایی که هیچ‌کس آن‌ها را نمی‌خرد

کادیلاک CTS (مدل ۲۰۱۴ فروش: ۳۱۱۱۵ دستگاه)

در یک دنیای عادل و با صداقت، هر خریدار BMW سری ۵ رانندگی با کادیلاک کاملاً جدید CTS را در عوض آن ترجیح خواهد داد و بسیاری از طرفداران سری ۳ این خودرو را با تخفیف cross-shop (ترفندی برای کاهش دادن قیمت از سوی مشتری) از نمایندگی کادیلاک خریداری خواهند کرد. CTS به سادگی تمام چیزهایی را که شما از یک سدان اسپرت می‌خواهید، دارد. وزن سبک آن – با وزنی کمتر از ۱۸۱۴ کیلوگرم در این سگمنت که به طور فزاینده تعداد خودروهایش در حال افزایش است، جولان می‌دهد- این کاهش وزن به لطف یک برنامه کاهش جرم بود که براساس نه پوند و نه اونس بلکه براساس گرم کار می‌کرد. سیستم هدایت کمکی الکتریکی آن برای یک خودروی اسپرت خوب است. دمپرهای رئومغناطیسی چندحالته انتخابی آن، شاسی خودرو را سحرآمیز کرده است و موتور توربو دوقلوی ۶ سیلندر V شکل Vsport آن با نیروی ۴۲۰ اسب‌بخار و ۴۳۰ پوند-فوت ای شاسی سفت و لاغر آن را با اعتماد به نفس، به حرکت در می‌آورد. خریداران صرفه‌جو می‌توانند با خرید نسخه دارای موتور تنفس طبیعی ۳٫۶ لیتری ۶ سیلندر V شکل یا حتی موتور توانمند (اگر به طور سنتی مشابه کادیلاک نباشد) ۲ لیتری توربوی ۴ سیلندر، پول بیش‌تری را صرفه‌جویی کنند. آن‌هایی که قصد پوشیدن کفش‌های مسابقه سیمپسون را دارند، باید تا آخر امسال منتظر موتور کاملاً بی‌رحم ۶۴۰ اسب‌بخاری CTS-V باشند. این ‌یکی، موتور سوپرشارژشده‌ای است که برای پیروزی کادیلاک در مسابقات نوربرگرینگ و بر اساس یک کوروت ۴ درب Z06 ساخته شده است و بهترین آرگومان برضد خرید خودروهای آلمانی است: در حالیکه BMW با خودروهایی قابل تحسین با نشان M به مقابله کراس‌اوورهای نالایق و سنگین‌وزن می‌تاخت، کادیلاک CTS-V را با هدفی واحد و با کارایی بالا تولید کرد. چرا هنوز هم افراد نه‌چندان باهوش خودروهای دیگر را به این خودرو ترجیح می‌دهند؟ ای کاش می‌دانستیم!

۱۰ مورد از بهترین خودروهایی که هیچ‌کس آن‌ها را نمی‌خرد

فورد فلکس (مدل ۲۰۱۴ فروش: ۲۳۸۲۲ دستگاه)

“هیچ کس تا به حال سلیقه عموم مردم آمریکا را دست‌کم نگرفته است.” این تفسیر از هنری لوئیس منکن برای چند دهه یک اصل راهنما در صنعت خودرو بوده است. هیچ‌کجا برای نمایش بهتر از نمایندگی فورد محلی شما نیست، جایی که فروش اکسپلورر به فلکس تقریباً ۹ به ۱ است. از نظر طراحی، فلکس یک فورد کانتری سدان و ترکیبی از یک جیپ گرند واگنیر و یک رنج‌روور مدرن است، نتیجه این ترکیب با غرور از خودروهایی که شبیه شاسی‌بلندها هستند فاصله دارد. این اتفاق منجر به برتری این خودرو در مأموریت خود شد، این خودرو تبدیل به یک وسیله نقلیه آرام و جادار بودن برای ۶ یا ۷ نفر و وسایل آن‌ها شد و موتور ۳۶۵ اسب بخاری اکوبوست ۶ سیلندر و V شکلش آن را در بین قدرتمندترین خودروها در کلاس خود قرار داد. متأسفانه فورد هرگز این خودرو را درک نکرد، با گذاشتن نامی مسخره بر روی آن شروع کرد و کمپین تبلیغاتی مضحک آن این خودروی نوپا را به عنوان یک استیشن ۷ سرنشینه خانوادگی مناسب برای افراد مدپرست و علاقمندان به کلوپ‌های شبانه جلوه داد. وقتی که اکسپلورر به همین طرح‌بندی سوئیچ کرد، به رسمیت شناختن نام پرابهت آن به معنای پیروزی کامل آن بر فلکس بود، اما ما فلکس جذاب و کلاسیک را برتر از خودروی اکسپلورر چاق می‌دانیم.

۱۰ مورد از بهترین خودروهایی که هیچ‌کس آن‌ها را نمی‌خرد

جگوار XJ (مدل ۲۰۱۴ فروش: ۴۳۲۹ دستگاه)

به نظر می‌رسد که سدان‌های لوکس سایز بزرگ از یک طراحی عجیب همه‌گیر رنج می‌برند. جلوی آئودی A8 مانند یک دریچه هوای صنعتی است، BMW سری ۷ از گواتر رنج می‌برد و لکسوس LS بد است. به همین دلیل است که هرگاه یک جگوار XJ را در حال حرکت می‌بینیم به نشانه تصدیق سر تکان می‌دهیم. ظاهر اسپرت این جگوار واقعاً اسپرت است، در حالیکه یک ساختار آلومینیومی سبک‌وزن و یک سواری اسپرت اما نه آزاردهنده اسپرت بودن آن را ثابت می‌کند. این خودرو با بیش‌تر شدن فاصله بین دو محور آن بروز شده است که صندلی‌های عقب آن را برای سفرهای بیزینس کلاس در یک سدان جادار، روشن و با تهویه مناسب، آماده می‌کند، سدانی که به سختی در مقابل فشار انواع کوچک‌تر خود تسلیم می‌شود. متناوباً، این خودرو با یک موتور ۵۵۰ اسب‌بخاری XJR عرضه می‌شود، که – به طور ویژه در قالب فاصله زیاد بین دو محور- سبک است و به نظر می‌رسد که این سبکی هم فیزیک و هم عقل سلیم را به مبارزه می‌طلبد. حجم فروش جگوار نمی‌تواند به رقبای آلمانی‌اش برسد که شاید بخشی از آن به دلیل احساسات نسبتاً قدیمی نسبت به کیفیت خودروهای این برند باشد، اما شاید این خودرو، یک خودروی خوب در یک لباس مبدل باشد: پس از خرید آن با “پاداش مدیر بخش خود” این خودرو در بین سدان‌های بزرگ و گران‌قیمت آلمانی مانند یک فرد با شکم ۶ تکه در اتاقی پر از افرادی با شکم‌های گنده جلوه می‌کند! به علاوه، این خودرو ۲۰۰۰۰ دلار از یک مرسدس بنز کلاس S مشابه خودش ارزان‌تر است، شما می‌توانید این جگوار قدرتمند را با چانه‌زدن، ارزان‌تر هم بخرید.

۱۰ مورد از بهترین خودروهایی که هیچ‌کس آن‌ها را نمی‌خرد

مزدا ۵ (مدل ۲۰۱۴ فروش: ۱۱۶۱۳ دستگاه)

هرچه بزرگ‌تر بهتر، این شعاری برای خرید خودروی یک خانواده آمریکایی و همچنین برای خرید خانه یک خانواده آمریکایی است. به نظر می‌رسد این جمله برای آن‌ها به طور ویژه در هنگام رشد کودکان صحیح است، جایی که همیشه تصور می‌شود فروش یک مینی‌ون کوچک‌تر از حد استاندارد، دشوار باشد. اما تا این حد که فروش مزدا ۵ فقط ۱۰ درصد حجم فروش دوج گرند کاروان باشد؟ مزدا ۵ اینقدرها هم کوچک نیست. بیش‌تر مینی‌ون‌ها به افرادی فروخته می‌شود که فقط دو فرزند دارند، صندلی‌های اضافه برای اعضای اضافی کودکان همسفران ما، طراحی شده است. بنابراین چه مشکلی دارد اگر صندلی‌های ردیف سوم مزدا ۵ تنگ باشد؟ ما در مورد بچه‌های کوچک سایر افراد صحبت می‌کنیم. در ضمن ابعاد منظم این مزدا پارک کردن این خودرو و مانور دادن با آن را برای آن والدین باحالی که شهر را برای گرفتن یک اتاق چهار تخته در خارج از شهر ترک نکرده‌اند، بسیار راحت‌تر می‌کند. همچنین مزدا ۵ خودروی بسیار چالاکی است و رانندگی با آن لذت‌بخش‌تر از ون‌های با سایزهای معمول است – حتی اگر مزدا گیربکسی ۶ دنده داشته باشد. با شروع قیمتی از ۲۲۰۶۰ دلار، مزدا ۵ همچنین مرقون به صرفه‌ترین مینی‌ون موجود است، اگرچه با میزان فروش کم. این مزدا با سایز اروپایی، هرگز نمی‌تواند بر اساس نسبت دلار بر پوند، رقابت کند. اما برای افرادی که تفکری فراتر از فروش در خرده‌فروشی‌ها دارند، مزدا ۵ راهی عالی برای داشتن یک خودروی ۶ سرنشین بدون داشتن ظاهر یک سابربن است.

۱۰ مورد از بهترین خودروهایی که هیچ‌کس آن‌ها را نمی‌خرد

مزدا ۶ (مدل ۲۰۱۴ فروش: ۵۳۲۲۴ دستگاه)

نسخه‌های پیشین مزدا ۶ مستحق گمنامی خود بودند، هیچ‌کس علاقه‌ای به خرید آن‌ها نداشت. اما این مزدا ۶ نه. این خودرو توسط همان تیم ماهری که خودروی عالی مزدا ۳ و خودروی برتر میاتای جدید را ساخته‌اند، طراحی و مهندسی شد. مزدا ۶ تمام خودروهای مشابه خود از نظر ما – از جمله هوندا آکورد خودنما – را کنار زد و به عنوان محبوب‌ترین سدان سایز متوسط ما انتخاب شد. این امر با برتری این خودرو در هر دو جنبه ظاهری و باطنی محقق شد. با موتور ۱۸۴ اسب‌بخاری خود، ۰ تا ۱۰۰ را در ۷ ثانیه طی می‌کند و با استناد به Feds مصرف سوخت آن در بزرگراه ۶٫۳۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. از نظر باطن خودرو، ما واکنش‌گرایی شاسی را دوست ‌داریم، مواد به کار رفته در درون خودرو یک کلاس بالاتر به نظر می‌رسد و طراحی و نقش‌بندی بدنه آن طوری است که طرح دیفرانسیل جلوی مزدا ۶ را پنهان کرده و در عوض آن ظرافت مجلل یک خودروی دیفرانسیل عقب را به آن می‌دهد. هنوز هم در فروشگاه‌های اتومبیل جایی که به نظر می-رسد گروهی از مشتریان، بدون فکر همان مدلی را که قبلاً داشتند، می‌خرند یا اجاره می‌کنند، مزدا ۶ کار سختی برای وارد شدن دارد. فروش ۵۳۲۲۴ دستگاهی آن در سال ۲۰۱۴ نسبت به فروش ۴۲۸۶۰۶ دستگاهی کمری، بسیار کم جلوه کرده بود. ما می‌خواهیم بگوییم که نسبت به این خودرو کم توجهی شد، اگر این خودرو توجه بسیار زیادی را به خود جلب نکرد، تنها دلیل آن ناشناخته بودنش بود.

۱۰ مورد از بهترین خودروهایی که هیچ‌کس آن‌ها را نمی‌خرد

مرسدس بنز کلاس E استیشن (مدل ۲۰۱۴ فروش:۲۳۲۷ دستگاه)

دهه ۱۹۸۰ با واگن استیشن‌های خانوادگی خوب نبود. آن‌ها تحت حمله از سوی مینی‌ون‌ها بودند. هنگامی که همان مصرف‌کننده‌های سلیقه‌سازی که مسئول به اوج رسیدن اسپندکس نئون و مدل موی مولت در دنیای مد بودند، خود را برای سبک زندگی در حال ظهور با خودروهای شاسی‌بلند آماده می‌کردند، خودروهای استیشن تقریباً از بین رفتند و استیشن واگنی که همه جا حاضر بود، تبدیل به خودروی خدمت مخصوص دورکسویل شد. اگرچه تعداد انگشت‌شماری از خودروسازان، در طول آن روزهای تاریک و گیج‌کننده به ساخت خودروهای خود ادامه دادند. مرسدس بنز کلاس E استیشن کنونی، وفادارترین تفسیر مدرن از فلسفه لانگروف اصل یک خودروساز را به تصویر می‌کشد. مانند اجدادش، تفاوت بین این خودرو و همتای سدانش در درجه اول شامل تفاوت در بخش پشتی آن‌ها است و به نظر ما این شاسی در بین خودروهای مرسدس بنز کلاس E، از اول هم برای قالب استیشن مناسب‌تر بوده است. ظرفیت صندوق عقب اضافه و صندلی‌های ردیف سومی که همان اندازه که باید، تنگ هستند، فقط شرایط اولیه برای انتخاب خودرویی با سبک بدنه جذاب‌تر هستند. با توجه به اینکه قیمت پایه فروش پیشنهادی ۵۹۹۲۵ دلاری E350 4MATIC مدل ۲۰۱۵ استیشن در تیپ اسپرت یا لوکس فقط ۴۲۰۰ دلار از یک سدان مشابه E350 4MATIC مدل ۲۰۱۵ گران‌تر بود، نمی‌توانیم تصور کنیم که چرا مدل استیشن فقط ۳٫۵ درصد از فروش کلاس E در سال ۲۰۱۴ را به خود اختصاص داد. برای درک بهتر باید ذکر کنیم که از مجموع ۶۶۴۰۰ دستگاه از انواع مختلف E کلاس که نسل جدید سلیقه‌سازان خریداران مرسدس را به سمت آن‌ها سوق دادند، فقط ۲۳۲۷ دستگاه از آن از نوع استیشن بود. دهه ۸۰ برای همه ما نوستالژی است، اما ما دوست داشتیم که این روند معکوس باشد.

۱۰ مورد از بهترین خودروهایی که هیچ‌کس آن‌ها را نمی‌خرد

پورشه کیمن (مدل ۲۰۱۴ فروش: ۳۴۱۷ دستگاه)

در حالیکه پورشه کیمن کماکان ما را بنده خودش می‌کند – ۸ مرتبه در لیست ۱۰ خودروی برتر ما بوده است – ۹۱۱ خودروی اسپرت پورشه است که با خریداران ارتباط خود را حفظ می‌کند. در حقیقت، درحالی که اولین نسل کیمن با فروش ۷۰۲۵ دستگاه در سال ۲۰۰۶ و ۶۰۲۷ دستگاه در سال ۲۰۰۷ یک انفجار سریع بود، اما در سال‌های دیگر فروشش از ۳۵۰۰ دستگاه در سال بالاتر نرفت. حالا ۹۱۱ چطور؟ پورشه بیش از ۱۰۰۰۰ دستگاه ۹۱۱ در سال، در دو سال گذشته فروخته است. این شرم‌آور است چرا که کیمن خودروی بهتری برای رانندگی است. خلوص و ارائه این پورشه با کمترین زوائد اضافه، جادو می‌کند. راز این امر در شاسی موتور وسط آن است، که واکنش‌هایی فوق‌العاده سریع و پایداری طبیعی در حد نهایی این خودرو را فراهم می‌کند، که این امر در خودروی موتور عقب ۹۱۱ نیازمند تجهیزات الکترونیکی است. از سیستم هدایت عالی آن تا گیربکس فوق‌العاده‌اش، از ظاهر مجلل آن تا ساختار محکمش – ۴۰ درصد محکم‌تر از نظر پیچش نسبت به کانورتیبل فوق‌العاده باکستر – کیمن یکی از بهترین خودروهای جهان است.

۱۰ مورد از بهترین خودروهایی که هیچ‌کس آن‌ها را نمی‌خرد

سایون FR-S/ سوبارو BRZ (مدل ۲۰۱۴ فروش به ترتیب: ۱۴۰۶۲ و ۷۵۰۴ دستگاه)

در قضاوت به عنوان یک وجود یکی شده، نه سوبارو و نه تویوتا در خطر کمبود منابع مالی نیستند. اما در پس شرایط مالی خوب یک راز که دیگر راز نیست وجود دارد: دوقلوهای سایون FR-S/ سوبارو BRZ نمودارهای فروش را به آتش نکشیده‌اند. این خودروها توسط رسانه‌های خودرویی با عنوان بازگشت به فرمول قدیمی کوچک، سبک و مرقون به صرفه خودروهای اسپرت، به دنبال جلب مشتری بودند و علاقمندان به خودرو نمی‌توانستند تا زمان عرضه این خودروها برای خرید یک FR-S یا یک BRZ صبر کنند. اما همان‌طور که گفتیم، یک نگاه سریع به آمار فروش نشان می‌دهد که پس از انفجار اولیه خریداران در حال امضای قرارداد، فروش سقوط کرد. با وجود اینکه سایون، FR-S را فقط در ۶ ماهه پایانی سال ۲۰۱۲ برای فروش عرضه کرد، اما فروش آن ۱۱۴۱۷ مدل بود؛ در سال ۲۰۱۳ که اولین سالی بود که به طور کامل این خودرو به فروش می‌رفت، ۱۸۳۲۷ خریدار آن را خریداری کردند. اما در سال ۲۰۱۴ این آمار به ۱۴۰۶۲ دستگاه کاهش یافت. سیری که مشاور اقتصادی ما از آن به عنوان “روند رو به پایین” یاد می‌کند. برای سه ماهه نخست سال ۲۰۱۵ فروش سایون به ۲۴۴۵ دستگاه رسید، که کمتر از مدت مشابه آن در سال پیش از آن بود که در آن ۳۴۲۵ دستگاه FR-S مالکانی – امیدواریم – راضی یافتند. داستان برای سوبارو نیز تا حد زیادی همین‌ گونه بود، اما آمار فروش پایین‌تر بود: ۴۱۴۴ دستگاه در سال ۲۰۱۲، ۸۰۸۷ دستگاه در سال ۲۰۱۳ و ۷۵۰۴ دستگاه در سال ۲۰۱۴ فروخته شد. در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۵ سوبارو ۱۱۵۹ دستگاه BRZ به فروش رساند، که در مقام مقایسه، میزان فروش در مدت مشابه آن در سال پیش از آن ۲۰۶۶ دستگاه بود. آیا این کاهش علاقه به دلیل چالش صدای کمی خشن آن نبود که موتور تخت ۲ لیتری‌اش تولید می‌کرد؟ می‌توانست به این دلیل باشد. ممکن بود مشکل از سیستم تعلیقی باشد که دمپینگ بهتر و پایداری بیش‌تری در جاده را برای را برای رانندگان معمولی فراهم می‌کرد؟ شاید. اما برای ما که برای پویایی‌های بی‌انتهای رانندگی، مانند حس راندن، یک شاسی سرزنده با اعتماد به نفسی الهام‌بخش و عکس‌العمل‌های بسیار طبیعی ترمز به طوری که انگار به مغز ما وصل است، ارزش قائلیم، دوقلوهای FR-S/ BRZ سرمایه‌هایی بزرگ هستند.