BMW مدل سوپر لوکس X7 را به زودی وارد بازار می‌کند

در حال حاضر BMW برای رقابت با رنج‌روور و برند لوکس میباخ، بر روی نسخه سوپر لوکس خود با اسم X7 کار می‌کند که این مدل لوکس قیمتی بیش از ۱۰۰ هزار دلار خواهد داشت.

طبق اعلام ایان رابرتسون رئیس بخش فروش BMW، این کمپانی دو نسخهٔ متفاوت از شاسی‌بلند X7 را به تولید خواهد رساند؛ که این مدل‌ها شامل نسخه عادی ۷ نفره و مدل دیگر آن نسخه فوق لوکس ۴ نفره است که نمای متمایزی دارد و برچسب قیمت آن نیز ۱۰۰.۰۰ دلار است.

در ادامه رئیس بخش فروش BMW خبر تولید یک کراس اوور کوچک را هم در آینده‌ای نزدیک داد که قرار است با عرضهٔ این خودرو کمپانی BMW فروش خود را در بازار ایالات متحده بالا ببرد.

نسخهٔ لوکس X7 قسمتی از برنامه BMW برای توسعه مدل‌هایش در کلاس GKL (به زبان آلمانی مخفف Grand Klass و به معنی کلاس لوکس) است. در حال حاضر تنها خودروی BMW در این سطح کلاس سری ۷ جدید است.

طراحی BMW X7 خیلی متفاوت خواهد بود و از بزرگترین شاسی بلند به روز BMW یعنی X5 بهره خواهد برد. به گفته رئیس بخش فروش “BMW” این مدل در تاسیسات کمپانی BMW در اسپارتنبورگ در ایالت کارولینای جنوبی تولید و تا سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه خواهد شد.

BMW مدل سوپر لوکس X7 را به زودی وارد بازار می‌کند

 ایان رابرتسون سؤال “آیا مدل لوکس X7 پاسخی به شاسی‌بلند میباخ GL است؟” را بی پاسخ گذاشت. اما در این میان از منابعی در مرسدس بنز به گوش رسیده که GL میباخ به عنوان دومین مدل از زیر برند میباخ بزودی رونمایی خواهد شد، ولی در حال حاضر اطلاعاتی از جزئیات این مدل و تاریخ رونمایی آن در دست نیست.

البته این مقام مسئول درباره برنامه‌های محصولات فوق لوکس BMW، از رولز رویس اسم برد و همچنان آن را به عنوان اصلی‌ترین خودروی لوکس خانوادهٔ تولید کنندهٔ خودروی باواریا معرفی کرد.

در ادامه‌ ایان رابرتسون همچنین به این نکته اشاره داشت که BMW X7 اشتراک فنی با کراس اوور رولز رویس که احتمالاً عرضه آن هم در سال ۲۰۱۸ است، ندارد. طبق اطلاعات بدست آمده از رولز رویس، کراس‌اوور رولز رویس از شاسی فضایی آلومینیومی بهره خواهد برد؛ در حالی که هر دو مدل X7 شاسی‌های مونوکوک خواهند داشت. این مقام مسئول همچنین خبر برنامه BMW در افزایش مدل‌هایش در کلاس GKL را داد و همچنین شایعه تولید سری ۹ را نیز تکذیب کرد، اما بیان کرد مدل جدیدی در حال بررسی است که تولید آن در آینده‌ای نزدیک به وقوع خواهد پیوست.

در دیگر سمت بازار خودرو، BMW در آینده نه چندان دور کراس اوور کوچکی را عرضه خواهد داشت، ایان رابرتسون اسمی از این مدل جمع و جور نبرد اما خبر تصاویر منتشر شده‌ای از این خودرو کوچک به صورت جاسوسی در فضای مجازی را داد. با این اوصاف احتمال می‌رود مدلی که رابرتسون از آن صحبت کرده باید نسخهٔ کوپهٔ X1، BMW X2 باشد. طراحی ظاهری X2 مشابه برادران بزرگتر خود یعنی X6 و X4 خواهد بود و از سال آینده به بازار عرضه می‌شود.

BMW مدل سوپر لوکس X7 را به زودی وارد بازار می‌کند

شرکت BMW مثل خودروسازان دیگر، تمرکز زیادی روی تولید کراس ‌اوورهای جدید کرده است. صحبت‌های لودینگ ویلیش، مدیر اجرایی BMW در آمریکا، این مدعا را ثابت می‌کند. طبق آمارهای رسیده در حال حاضر ۴۰ درصد فروش BMW در کشور آمریکا را کراس ‌اوورها به خود اختصاص داده‌اند؛ این میزان در سال پیش ۳۰ درصد بود که نشانگر تقاضای بالای بازار و خریداران بر این دسته از محصولات است.

از سوی دیگر مدیر اجرایی BMW در آمریکا، از کاهش فروش سدان ها نیز خبر داد و بیان کرد که کراس‌ اوورها ۶۰ تا ۷۰ درصد فروش بعضی رقبا را تشکیل می‌دهند که این میزان خود حامل یک پیغام مهم به همه خودروسازان است. ایشان همچنین بیان کرد که مدل فوق لوکس X7 با قیمتی بین صد هزار دلار تا دویست هزار دلار به بازار عرضه خواهد شد.