BMW و مرسدس بنز در میزان فروش رکورد زدند

گروه خودروسازی BMW در ماه می ۲۰۱۶ فروش جهانی قدرتمندی را به ثبت رساند، اما رقیب اصلی این شرکت، مرسدس بنز، برای اولین بار در بیش از یک دهه اخیر، بیشترین فروش خودروهای لوکس را موفق شد به خود اختصاص دهد.

در ماه قبل BMW ۱۹۸ هزار و ۳۵۴ خودرو به فروش رسانده که نسبت به می ۲۰۱۵ رشدی ۵.۳ درصدی را نشان می‌دهد. فروش BMW در اروپا ۱۱.۹ درصد رشد داشته در حالی که فروش این خودروساز آلمانی در آسیا هم رشدی ۶.۳ درصدی را نشان می‌دهد. فروش BMW در آمریکا با کاهشی ۸.۸ درصدی در آمریکا روبرو شده است.

مرسدس بنز در آمریکا وضعیت بهتری داشته؛ به گونه‌ای که فروش این خودروساز در آمریکا با افتی یک درصدی همراه بوده است. فروش جهانی این خودرو اما رشد کرده است. شرکت وابسته دایملر اعلام کرد درخواست برای خودروهای اندازه متوسط و SUV این شرکت در ماه می با رشدی ۱۳ درصدی به ۱۷۰ هزار و ۶۲۵ دستگاه رسیده است. فروش مرسدس بنز در سال جاری در بازار خودروی چین هم با رشدی ۳۹ درصدی رو به رو شد.

مرسدس بنز دوباره به صدر جدول فروش خودروهای لوکس بازگشته است. سال قبل آئودی رتبه نخست را بعد از مدت‌ها از چنگ فولکس واگن درآورده بود. در سال کنونی مرسدس بنز ۸۱۸ هزار و ۱۷۵ خودروی جدید را در ۵ ماه ابتدای سال ۲۰۱۶ به فروش رسانده و این در حالی است که فروش BMW در همین زمان ۷۹۷ هزار و ۴۵۷ دستگاه بوده است.

در سال جاری مرسدس بنز از لکسوس تویوتا هم فروش بیشتری در آمریکا داشته است. در بازار آمریکا BMW بعد از لکسوس در رده سوم جای گرفته است.